שתף קטע נבחר

צילום: עטא עוויסאת, דנה קופל, ירון ברנר

אשכנזי תוקף: ברק אובססיבי, שידאג לביטחון

"התנהלותו האובססיבית של שר הביטחון כלפיי מתאפיינת בחוסר שיקול דעת בלשון המעטה", האשים הרמטכ"ל לשעבר על רקע ההדלפות החדשות מדו"ח מבקר המדינה, "הוא ביקש את ראשי". דוברו של ברק: אשכנזי עסק בפגיעה ישירה ומכוונת בגלנט וממשיך לזרוע שקרים

הרמטכ"ל לשעבר מגיב לראשונה להדלפות האחרונות מדו"ח מבקר המדינה  על פרשת הרפז: "אין לי ספק שגם אם הדרך תהיה ארוכה יבין בסופו של יום הציבור, את אשר חוויתי בתקופת כהונתי כרמטכ"ל - ואיך נאלצתי להתגונן תוך מגבלות רבות בפני שר הביטחון אשר ניסה לפגוע בי", אמר היום (ד') רב-אלוף (מיל') גבי אשכנזי.

 

עוד בערוץ החדשות:

"המורדים" התקפלו, החוק נדחה: האולפנה תפונה

צה"ל תקף פעמיים בעזה - חמאס פינה המוצבים

 

"התנהלותו האובססיבית של שר הביטחון כלפיי, גם היום, מתאפיינת בחוסר שיקול דעת בלשון המעטה. מצופה היה משר הביטחון להקדיש את זמנו לשמירה על ביטחון ישראל", עקץ אשכנזי את אהוד ברק.

 

אשכנזי הבהיר כי ימשיך לפעול "בשקיפות וביושר" מול מבקר המדינה. "אני מזכיר כי אנשיי נחקרו בפוליגרף ונמצאו דוברי אמת ואילו אנשיו של שר הביטחון לא זכו לאישור שכזה מרשויות אכיפת החוק", אמר הרמטכ"ל, "אני מזכיר לציבור ששר הביטחון ברק וראש לשכתו העידו בהתבטאות פומבית כי לא הכירו כלל את סגן-אלוף במיל' בועז הרפז. אני מטיל ספק בעדותם זו".

 

ברק ואשכנזי. "בוז ושאט נפש" (צילום ארכיון: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
ברק ואשכנזי. "בוז ושאט נפש" (צילום ארכיון: דודי ועקנין)

 

"גם לטענות שר הביטחון אהוד ברק, לפיהן הוא חושד בי בקבלת ונתינת שוחד בתפקידי במערכת הביטחון כמו גם לטענות על ניסיון עריכת פוטש - אני דוחה אותן בבוז ובשאט נפש ועוד אתייחס אליהן בהרחבה", אמר אשכנזי.

 

הרמטכ"ל לשעבר התייחס להתבטאויות ברק בנוגע לראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי, והבהיר כי יש לו אמון מלא בו וביתר מפקדי צה"ל. הוא הזכיר כי כוכבי מונה בהמלצתו, "לאחר ששר הביטחון עיכב את מינויו, כמו מינויים אחרים, יותר משנה. עם ישראל יכול להתברך בקצינים שכאלה".  

 

הבוקר נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי בעדותו בפני המבקר אמר ברק על ראש אמ"ן: "כוכבי בחור מאוד מוכשר, הוא פשוט לא מבין, הוא לא מכיר מספיק את ההוויה המודיעינית". היום

ביקש ברק להבהיר: "הצד הזה של מאבקי כוח יצריים, מכתבים אנונימיים, שקיים לא רק שם אבל גם שם - זאת ההוויה שהתכוונתי כשאמרתי שאותה אביב לא מבין".

 

בהודעה שפרסם, שב אשכנזי והודה כי ביצע "מספר שגיאות אנושיות" והבטיח להפיק לקחים. "יחד עם זאת", טען, "לא אני מחולל האירועים. שר הביטחון הוא זה שביקש את ראשי וניסה להסיר אותי מדרכו. התנהלותו והתנהלות לשכתו, כמו גם הליך לא תקין של מינוי והחלפת רמטכ"לים, הם שראויים להיחקר כפי שתבעתי עם תחילת הפרשה כמו גם העלמת ראיות, השמדת קלטות והעלמת מסמכים".

 

"אני מצר מאד על השתלשלות האירועים ומקווה שהאמת תצא לאור במהירות האפשרית והציבור בישראל ידע להבחין בין יושר, מקצועיות וכנות לבין מניפולציות, רוע וניצול השררה כקרדום לחפור בו", סיכם.

 

יועץ שר הביטחון לתקשורת, ברק סרי, מסר בתגובה: "חבל שגבי אשכנזי וארז וינר מונעים את הפצת דו"ח מבקר המדינה והצגת האמת לציבור ובמקום זאת ממשיכים לזרוע שקרים, כפי שהסתבר לאורך כל החקירות, ולהטעות את הציבור. יותר ממצער לראות שאדם שעסק בפגיעה ישירה ומכוונת בפקודו, האלוף יואב גלנט, ועשה מעשים עברייניים לכאורה כדי למנוע ממנו להיות רמטכ"ל, מנסה בדברי הצביעות לגבי האלוף אביב כוכבי, לזרות חול בעיני הציבור. מסתבר שאשכנזי, שלא מצא זמן לענות למבקר המדינה על החשדות הרבים נגדו, מצא זמן בפנמה להוציא את תשובתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אשכנזי. "אתייחס בהרחבה לטענות על פוטש"
צילום: ירון ברנר
מומלצים