שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מובארק המדוכא העביר את הלילה מחובר לחמצן

בקהיר מעדכנים: מצבו של הנשיא המודח שנידון למאסר עולם ונשלח לכלא שמור, מוסיף להיות רע. אחרי שאתמול חובר כמה פעמים למכונת חמצן, הוא העביר את הלילה כולו מחובר למכשיר. הוא סובל מדיכאון ולחץ דם גבוה. בנו גמאל שוהה לצדו

גורמים רשמיים במצרים אמרו בצהריים (יום ה') כי הנשיא לשעבר חוסני מובארק, שהרעה משמעותית חלה במצבו הבריאותי אחרי שבית המשפט דן אותו בשבת למאסר עולם, העביר את הלילה החולף כולו כשהוא מחובר למכונת חמצן.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

כבר אתמול דווח כי בשל ההרעה במצבו נאלצו רופאיו של מובארק להזרים לו חמצן באופן מלאכותי כמה פעמים, אולם במהלך הלילה היה מצבו כה חמור, עד שהרופאים החליטו להשאירו מחובר למכונה באופן רצוף לאורך שעות.

 

גורמים רשמיים בכלא טורה שבו מוחזק מובארק מאז מתן פסק הדין בעניינו בסוף השבוע שעבר, אמרו כי הוא היה מחובר למכונת חמצן עד לבוקר. הם אמרו כי הוא סובל עדיין מקשיי נשימה, מלחץ דם גבוה ומדיכאון. העדכון הובא בסוכנות הידיעות המצרית הרשמית.

 

הנשיא מובארק. כך הוא נראה לפני חמישה ימים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הנשיא מובארק. כך הוא נראה לפני חמישה ימים(צילום: AFP)

 

אותם גורמים אמרו כי בנו של מובארק, גמאל, שעד להדחת הנשיא בפברואר אשתקד נחשב ליורשו הבטוח, ממשיך לשהות לצדו. הגורמים דיברו בעילום שם מפני שלא הותר להם לשוחח עם כלי התקשורת.

 

מובארק נידון למאסר עולם בגין חלקו בהרג יותר מ-800 מפגינים נגד משטרו בימי המהפכה אשתקד. עורכי דינו מתכוונים

לערער על הפסיקה בטענה שהעונש מוגזם, ומנגד גם התובעים מתכוונים לערער - בטענה כי יש לגזור עליו עונש מוות.

 

בחודשים האחרונים שהה מובארק לפי דיווחים בבית חולים שבו ניתנו לו תנאים נוחים למדי - הוא היה רשאי להסתובב חופשי בגינה, לקבל אוכל שרעייתו סוזן הביאה לו מבחוץ ולהיפגש באופן חופשי עם קרוביו וידידיו. העברתו לכלא טורה הידוע לשמצה פירושה הרעה משמעותית בתנאים, מה שתרם כנראה רבות להידרדרות במצב רוחו ובריאותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק בכלוב הנאשמים בקהיר בשבת האחרונה
צילום: AP
מומלצים