שתף קטע נבחר

צניעות בסוּפר גם בנתניה: 'גופיות מרתיעות קונים'

מנהל סניף "זול למהדרין" הסביר מדוע נתלו שלטים המבקשים מהקונות להתלבש בצניעות. החילונים בשכונה מתרעמים

אחרי ירושלים ובית שמש - נשים מתבקשות לקנות ברשת מזון בלבוש צנוע גם בנתניה: שלט שעליו נכתב "בת ישראל יקרה!!! הכניסה בלבוש צנוע בלבד" מקדם את פניהם של הקונים בסניף "זול למהדרין" בשכונת רמת חן בנתניה. לנשים שמגיעות למקום מוצעים צעיפים להשלמת קוד הלבוש הרצוי.

 

השלט בכניסה לסניף בשכונת רמת חן בנתניה (צילום: איתן אלחדז) (צילום: איתן אלחדז)
השלט בכניסה לסניף בשכונת רמת חן בנתניה(צילום: איתן אלחדז)
 

 

עוד בחדשות:

התהפכות הג'יפ בגולן: הכתובת הייתה על הציר

הפגנה בטמרה: אסד פושע ומבצע טבח בעמו

הדו"ח הרפואי של מובארק: סכנת שבץ בכל רגע

 

איתן אלחדז מנתניה, המתגורר בשכונה, הביע תרעומת על הבקשה מקונות להתלבש באופן צנוע. "חלקם של תושבי השכונה הוותיקים הם חילונים וחלקם מסורתיים", הוא אמר ל-ynet. "בחמש השנים האחרונות התחילה בשכונה תופעה של התחרדות, בשל רב כריזמטי שהגיע לאזור. הוא החזיר לא מעט אנשים בתשובה. עכשיו יש בשכונה תושבים חרדים וישיבה, אבל עדיין מתגוררים בה לא מעט חילונים".

 

 

לפני חצי שנה נפתח הסניף של "זול למהדרין" בשכונה. "בשלב הראשון", סיפר אלחדז, "פרסמה הרשת כי 'הצניעות אצלנו היא לא רק באוכל', בשלטים שהוצבו מעל לסניף. לאחר מכן הם תלו שלטים בתוך הסופר שעליהם כתוב: 'בת ישראל יקרה. הכניסה בלבוש צנוע', כשהמילה צנוע מודגשת ומשפט נוסף אשר אומר כי 'לרשותך צעיפים בכניסה'. לאחר כמה ימים התווסף שלט נוסף".

 

"איראן זה כאן?"

אלחדז סיפר כי הוא קונה בסניף בשל המחירים הזולים. "יש בו גם מוצרים שאין בכל סופר אחר, אבל כשראיתי את השלטים האלה לפני כמה ימים וקראתי את הכתבה על הסניף של 'אושר עד' בבית שמש, החלטתי לעשות מעשה ולצלם. הרגשתי שמדובר בסוג של תופעה", אמר אלחדז.  "הרבה אנשים עוברים ליד זה כלאחר יד ואומרים 'נו, השטויות של החרדים', אני אומר - צריך לעורר מודעות לעניין הזה. איראן זה כאן?".

 

בנתניה קיים סניף נוסף של הרשת, ותיק יותר, שהוקם לפני כ-12 שנה בשדרות ויצמן וגם בו נמצאים אותם השלטים המבקשים מקהל הלקוחות להתלבש צנוע.

 

גולן יוספן, מנהל סניפי "זול למהדרין" בנתניה, מסר בתגובה: "רוב הקונים בחנות הם חרדים. מה אנחנו מבקשים? אנחנו לא משמר הצניעות, אנחנו מבקשים

 שיבואו צנוע. אם באות לכאן נשים עם גופיות זה יכול למנוע מאוכלוסייה שלמה של אנשים אחרים לקנות בחנות. אנחנו משתדלים שאף אחד מהצדדים לא ייפגע".

 

בנוסף אמר המנהל כי ישנם שלטים בכניסה לסניפים המיועדים לאותן נשים הלבושות בצורה לא צנועה. "צריך לדעת שיש עוד ציבור שאנחנו מנסים לא לפגוע בו", הוא אמר. "אנחנו לא מנסים לעשות פרובוקציה ולכן יש שלים בכניסה לסניפים כדי שנשים שלבושות כמו לים או בגופיות יוכלו לשים עליהן".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלט בנתניה
צילום: איתן אלחדז
מורידים את השלט בבית שמש
צילום: ש. קוקסי
מומלצים