שתף קטע נבחר

הגנה עצמית בתקווה: ניתן להם שרשרת בראש

עשרות תושבים, מלווים באנשי ימין קיצוני, החלו בקורס בדרום תל אביב במטרה להגן על עצמם מפני אזרחים אפריקאים. לא כולם הקשיבו להוראות

שכונת התקווה בתל אביב, שעות הצהריים, אתמול (יום ה'). עשרות תושבים וכמה פעילי ימין קיצוני מתאספים בגן התקווה למה שמוגדר כ"שיעורי הגנה עצמית לתושבי שכונות הדרום" על רקע אירועי השבועות האחרונים בהם התקיימו מספר הפגנות והתרחשו מספר מקרי אלימות בין מקומיים לאזרחים אפריקנים.

 

 

אחרי המהומות בדרום תל אביב היה גם מי שניצל את השעה ליחסי ציבור טובים. על מנשרים שהופצו בשכונה הוזמנו התושבים ללמוד להגן על עצמם אחרי מקרי "אונס, חטיפות תיקים, תקיפות ילדים, התפרצות ואין משטרה, ודמנו הופך להפקר". על החתום: מיכאל בן ארי וברוך מרזל.

 

הקורס. חי ובועט (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הקורס. חי ובועט(צילום: ירון ברנר)

 

המשתתפים. לא נענו לקריאה להגיע בבגדי ספורט (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
המשתתפים. לא נענו לקריאה להגיע בבגדי ספורט(צילום: ירון ברנר)

 

עוד בחדשות ynet:

 

"אנחנו כאן כדי לתת לאנשים כלים להתמודד עם המציאות", אמר ח"כ בן ארי בכינוס הראשון שהתקיים היום. "יש כאן פשיעה גוברת, גונבים ארנקים ושרשראות מהצוואר והמשטרה לא מתמודדת. המתיפייפים לא מכירים במציאות המסוכנת כאן, אנשים איבדו את הביטחון האישי ואנו נחזיר אותו להתגוננות בלבד". מרזל הוסיף: "נלמד אותם איך להתגונן ולהיות חזקים עד שהמסתננים יחזרו חזרה".

 

תושבי השכונה, בהם מסורתיים או ותיקים, אמנם נקראו להגיע עם בגדי ספורט, אולם רובם לא נענה לבקשה. במהלך השיעור הם למדו איך להגן על עצמם מפני סכין, ואם תהיתם, נרשמה הפרדה מלאה בין נשים לגברים. "אני לא רוצה לצאת בהגנה אלא בהתקפה. הם גונבים אותי פורצים וכל אחד מהמסתננים מהווה סכנה", אמר תושב השכונה יצחק עומרד. תושב אחר הבהיר כי הוא יאמן את כלבו "להגן על בני המשפחה, להגנה עצמית".

 

נעמי אלימלך מתל אביב לא באה להשתתף בשיעור אלא להפגין נוכחות. "אני לא צריכה ללמוד הגנה עצמית יש לי חושים משל עצמי", אמרה. "אני לא מפחדת משום דבר אבל כואב לי שהמדינה מתמלאת בזרים. אני רוצה שהם יעופו מפה". צופה אחר מהצד היה פרקטי יותר: "מה צריך את זה יש לי את השרשרת של האופניים אני תמיד יכול לתת אותה בראש אם צריך".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 07/06/2012 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
השיעור. היענות חלקית
צילום: ירון ברנר
מומלצים