שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מובארק יצא מסכנה, אך כבר הודיע איפה ייקבר

גורמים במצרים מסרו כי מצבו הרפואי של הנשיא המודח התייצב. קודם לכן הודיע מובארק לבני משפחתו שהוא רוצה להיקבר ליד נכדו שמת לפני שלוש שנים מהרעלת קיבה. אשתו פרצה בבכי

מצבו של מובארק משתפר, אולם הוא כבר חושב על הסוף. כלי תקשורת במצרים דיווחו הבוקר (שבת) כי הנשיא המודח חוסני מובארק, המרצה מאסר עולם בכלא טורה בקהיר, הודיע למשפחתו היכן ברצונו להיקבר, נוכח ההידרדרות במצבו הרפואי. אשתו סוזן פרצה בבכי למשמע הבקשה, אך בינתיים אין סיבה לדאגה: גורם ביטחוני מסר כי מצבו של מובארק התייצב והוא יצא מכלל סכנה.

 

העדכונים האחרונים על מובארק:

מובארק המדוכא העביר את הלילה מחובר לחמצן

מצבו של מובארק "מסוכן", יועבר לבי"ח צבאי

דיווח: מובארק עבר התמוטטות עצבים קשה

לילה ראשון בכלא: מובארק ציפה לטלפון בחדר

 

לדברי הגורם המצרי, בנו של מובארק, גמאל, עדיין מלווה אותו בתחומי בית החולים שבתוך הכלא והאב ביקש ממנו שיביא לו את ארוחתו מהקפיטריה של בית הכלא.

 

הגורם ציין עוד כי העברתו של מובארק לבית חולים צבאי, צעד שעליו המליצו רופאיו, נתונה כעת לשיקול דעתה של הנהלת בתי הכלא. התובע הכללי במצרים העניק להנהלה ייפוי כוח להכריע בעניין והיא צפויה לקבל החלטה סופית בהתאם להתפתחויות במצבו הרפואי של מובארק.

 

מובארק על אלונקה אחרי גזר דינו. בנו שוהה לצדו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מובארק על אלונקה אחרי גזר דינו. בנו שוהה לצדו(צילום: AFP)

 

במקביל דיווחו כלי תקשורת במצרים, בהם "אל-אהראם", כי כאשר עוד נשקפה סכנה לחייו של מובארק, הוא ביקש ממשפחתו להיקבר ליד נכדו מוחמד, בנו של עלאא מובארק שמת לפני כשלוש שנים כתוצאה מהרעלת קיבה.

 

מובארק היה קרוב מאוד לנכדו, ומותו עורר בזמנו משבר נפשי קשה אצל מובארק. לפי הדיווחים, הוא השמיע את הבקשה באוזני בנו גמאל ורעייתו סוזן, והאחרונה פרצה בבכי היסטרי בתגובה לדבריו.

 

שלשום דווח כי מובארק העביר את הלילה החולף כולו כשהוא מחובר למכונת חמצן, ועוד קודם צוין כי בשל ההרעה במצבו נאלצו רופאיו של מובארק להזרים לו חמצן באופן מלאכותי כמה פעמים. סוכנות הידיעות המצרית MENA סיכמה את ממצאי הצוות הרפואי שטיפל בו ודיווחה כי הוא סובל מדיכאון כבד ומעלייה בלחץ הדם.

 

מובארק נידון למאסר עולם בגין חלקו בהרג יותר מ-800 מפגינים נגד משטרו בימי המהפכה אשתקד. עורכי דינו מתכוונים לערער על הפסיקה בטענה שהעונש מוגזם, ומנגד גם התובעים מתכוונים לערער - בטענה כי יש לגזור עליו עונש מוות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק. יועבר לבית חולים צבאי?
צילום: AP
הרעייה סוזן. פרצה בבכי
צילום: EPA
כלא טורה שבו מוחזק מובארק
צילום: רויטרס
מומלצים