שתף קטע נבחר

יעקב פרי תוקף: רצים למדינה דו-לאומית

המבוי הסתום המדיני עלול לפתוח את הדלת לגל טרור או אינתיפאדה חדשה. כך מזהיר ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי: "אנחנו רצים במהירות אין קץ לעבר מדינה דו לאומית, זה סופה של הציונות"

ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי, מזהיר כי היעדר משא ומתן מדיני עלול לפתוח את הדלת בפני אינתיפאדה חדשה או גל טרור. באירוע שבתרבות של עיריית כפר סבא תקף את היעדר המדיניות של ממשלת ישראל. לדבריו, "נחוצה הנהגה" כדי להתמודד עם האתגרים העומדים בפני ישראל.

 

עוד בערוץ החדשות:

מצרים: מפגינות נגד תקיפות מיניות הותקפו מינית

בת-ים: התחבקו על גג בניין ונפלו. מצב הגבר קשה

 

"יש נושאים הרי-גורל במדינת ישראל - המהלך המדיני קפוא", אמר פרי. "אנחנו רצים במהירות אין-אין-אין-אין-קץ לכיוון של מדינה דו-לאומית. זה סופה של הציונות. אנחנו רואים שאפילו ברשות הפלסטינית שקצת הצליחה ברמאללה ויהודה ושומרון להשליט איזשהו חוק וסדר ושליטה כלכלית, מעכשיו חלים סדקים, בקיעים, ואנחנו עוד מעט נראה או אינתיפאדה או חידוש של גל טרור, ואני לא רוצה להיות היסטרי".

 

הוא התייחס גם לפרשת הרפז ולפרוטוקולים של מבקר המדינה שפורסמו באחרונה: "שני הצדדים לא נקיים. אי אפשר לבוא ולומר שאהוד ברק הוא רק שחצן, שהוא לא מאזין, שהוא לא שומע. מצדו של גבי אשכנזי, מרגע מינוי סגן הרמטכ"ל, הוא הביע מורת רוח, נוצר נתק בין לשכת הרמטכ"ל ללשכת שר הביטחון. זה דבר שאסור שיקרה". בנושא הפליטים אמר פרי: "ממשלת מצרים לא מטפלת במסתננים. אנו רואים כי סיני הופכת להיות בסיס טרור, מפקדה של אל-קאעידה".

 

המתקפה של פרי נגד מדיניות ממשלת נתניהו מצטרפת לביקורת הנוקבת מצד ראש השב"כ היוצא יובל דיסקין וראש המוסד לשעבר מאיר דגן על ראש הממשלה. דיסקין אמר באחרונה בהתייחסו לתהליך המדיני כי "אין לממשלה הזו אינטרס לדבר עם הפלסטינים, נקודה. בטח ובטח אין לה עניין לפתור שום דבר עם הפלסטינים, זה אני אומר לכם בוודאות. הממשלה הזו יודעת וראש הממשלה יודע שאם הוא יעשה צעד קטן בכיוון הזה אז השלטון המבוסס כרגע של ראש הממשלה במדינת ישראל והקואליציה החזקה שיש לו תתפרק, ולכן לאף אחד אין רצון ועניין לשנות פה שום דבר עם הפלסטינים. מכאן התסכול של הפלסטינים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתריע. יעקב פרי
צילום: עופר עמרם
המהלך המדיני תקוע. בנימין נתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים