שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הדו"ח הרפואי של מובארק: סכנת שבץ בכל רגע

צוות רפואי שבדק את נשיא מצרים לשעבר, קבע כי הוא סובל מהפרעת קצב ומדיכאון, שהחמיר לאחר ביקור משפחתו בכלא

דפיקות לב לא סדירות, הפרעות קצב, פרפור פרוזדורים וקוצר נשימה. דו"ח של צוות רפואי שהוקם כדי לבדוק את מצבו של נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק, קובע כי הוא עלול לקבל שבץ מוחי בכל רגע, כך דיווחו היום (שבת) כלי תקשורת במצרים שציטטו מקורות ביטחוניים בכירים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי המקורות, מצבו הבריאותי של מובארק, שנידון השבוע למאסר עולם, יכול להידרדר באופן מיידי. הוא מחובר למכשיר הנשמה מלאכותי לפרקי זמן ארוכים וסובל בנוסף גם מדיכאון קשה, שהחמיר לאחר ביקורם של בני משפחתו.

 

מוקדם יותר היום, הגיע ראש צוות ההגנה של מובארק, עו"ד פריד א-דיב, לבית הכלא טורה ונפגש עמו למשך כשעה, בתיאום ואישור של הרשויות השופטות בקהיר. במקביל, הפגינו עשרות מתומכיו מול המטה של שירות בתי הסוהר בקהיר, בדרישה להעביר את האסיר לבית חולים צבאי בעקבות ההידרדרות במצבו.

 

מובארק מובל לבית המשפט (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מובארק מובל לבית המשפט(צילום: AFP)

 

מובארק נידון למאסר עולם בגין חלקו בהרג יותר מ-800 מפגינים נגד משטרו בימי המהפכה אשתקד. עורכי דינו מתכוונים

לערער על הפסיקה בטענה שהעונש מוגזם, ומנגד גם התובעים מתכוונים לערער - בטענה כי יש לגזור עליו עונש מוות.

 

על פי דיווחים שונים במצרים, מצבו של מובארק דווקא משתפר במקצת, אולם הוא כבר חושב על הסוף - והודיע למשפחתו היכן ברצונו להיקבר. כלי תקשורת במצרים, בהם העיתון "אל-אהראם", דיווחו כי כאשר עוד נשקפה סכנה לחייו של מובארק, הוא ביקש ממשפחתו להיקבר ליד נכדו מוחמד, בנו של עלאא מובארק שמת לפני כשלוש שנים כתוצאה מהרעלת קיבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק על אלונקה בבית המשפט
צילום: AP
שוטרים מחוץ לכלא טורה
צילום: רויטרס
מומלצים