שתף קטע נבחר

אגרוף לפנים: שביתות בגלל אלימות נגד רופאים

בבית החולים ברזילי באשקלון, שם תושבת העבודה בין 11:00 ל-13:00, הותקפה מנהלת המחלקה הגריאטרית על-ידי בתו של חולה. בוולפסון בחולון ספג בסוף השבוע אח בחדר מיון אגרוף - והוא מאושפז עם חשש לזעזוע מוח. עם זאת, המשטרה חקרה אותו בחשד לתקיפה. האח: "אני בסערת רגשות"

שוב אלימות נגד אנשי צוות רפואי: העבודה בבתי החולים ברזילי באשקלון ו-וולפסון בחולון תושבת היום (א') למשך שעתיים. בברזילי הותקפה ביום חמישי מנהלת המחלקה הגריאטרית על-ידי קרובת משפחה של חולה. בבית החולים וולפסון הותקף בסוף השבוע אח.

 

מקרה האלימות הראשון אירע באשקלון, שם יפעל בית החולים בין 11:00 ל-13:00 במתכונת מצומצמת. בני משפחה של חולה במחלקה הגריאטרית ביקשו להעביר אותו למוסד סיעודי, אך בשל עניינים ביורוקרטיים הוא הושאר בבית החולים. בתו של החולה זעמה על העיכוב. לדברי אנשי הצוות הרפואי היא דחפה את הרופאה, זרקה עליה טלפון ושרטה אותה בפניה.

 

עוד בחדשות:

רק עבודות שירות למעסיקים בתנאי עבדות

"יהודי סירב להתגלח והודח מהמשטרה"

קרבות אוויר: דיילות סוריות מזיקות לחברת התעופה

 

הצוות הרפואי העלה חשש שמא הרופאה תידבק בהפטיטיס בשל השריטות בפניה והיא נשלחה לבדיקות בחדר המיון. מנהל בית החולים ברזילי, ד"ר חזי לוי, הורה להזעיק שוטרים, ולפי הודעת בית החולים הם הרחיקו את התוקפת למשך 14 יום מהמחלקה.

 

ד"ר לוי אמר ל-ynet: "בעקבות האירוע בשעה 11:00 יתאספו העובדים למשך כשעתיים, בשיתוף עם הנהלת בית החולים למחאה והסברה. פעילות בית החולים בשעות אלה תהיה מצומצמת". על האירוע עצמו הוא אמר: "אני מגנה בחריפות כל ביטוי של אלימות נגד מי מהעובדים במערכת, שעושים ככל יכולתם לשרת את החולים ובני משפחותיהם. אנחנו נפעל בכל המישורים כדי למנוע מקרים כאלה".

 

עוד לפני המקרה האלים הגישה בתו של המטופל תלונה להנהלת בית החולים נגד הרופאה. היא טענה כי היא לא טיפלה באביה כראוי ושמדובר ברשלנות. בנוסף היא טענה שהרופאה מתייחסת בזלזול לאביה ולבני משפחתו. בחקירתה במשטרה הכחישה האשה כי תקפה את הרופאה. לטענת החשודה, מנהלת המחלקה נשרטה בפניה כשניסתה להעביר לה טלפון נייד, כדי שתשוחח עם בעלה.

 

אח הותקף במיון

בבית החולים וולפסון בחולון ישביתו הרופאים והאחיות את הפעילות בשעות 12:00-10:00 ובית החולים יפעל במתכונת חירום, בעקבות מקרה של תקיפת אח בחדר המיון.

 

מוועד האחיות נמסר שבמהלך סוף השבוע האחרון תקף מלווה  של חולה את האח במיון, הוא צעק וסירב לעזוב את החדר. בבית החולים אמרו כי המלווה תקף את האח, זרק עליו פחית שתייה וכן חבט בו באגרוף בפנים. האח מאושפז במחלקה הנירולוגית וקיים חשש כי הוא סובל מזעזוע מוח. האח אמר ל-ynet: "ברגע שיש אלימות מילולית - כבר אז צריך לטפל בכך בחומרה. אסור לחכות לאלימות פיזית. מבחינה פיזי אני מרגיש בסדר. אבל נפשית - אני עדיין בסערת רגשות".

 

יו"ר ועד האחיות בבית החולים וולפסון, רוזי גרינשפן, הזהירה משביתה כללית בפעם הבאה שיקרה מקרה דומה. "המשמעות היא שכל האחיות בבית החולים לא יעבדו עד שיימצא פתרון ראוי לבעיית האלימות. בלי אחיות אין ניתוחים, אין טיפולים ואין אשפוזים. בית החולים יעבוד במתכונת שבת".

 

"חדר המיון בוולפסון הוא פצצה מתקתקת", התריעה גרינשפן שמתחה ביקורת על המשטרה. "מדובר באחד מחדרי המיון הכי פעילים בכל אזור תל-אביב. מגיעים לכאן הרבה

 שיכורים, אנשים בסערת רגשות ואין מענה ביטחוני. ביקשנו שיהיו פה שוטרים, אבל אפילו לא קיבלנו מצלמות אבטחה או כפתורי מצוקה. יש לנו שומר, שעומד מחוץ לכניסה, והוא לא מצליח לעמוד בכל המטלות".

 

היא גם מתחה ביקורת על המשטרה. "האח שהותקף הזעיק משטרה. השוטרים אמרו שמשום שבני המשפחה טוענים שהוא זה שתקף אותם, הם צריכים לאזוק אותו ולקחת אותו לתחנת המשטרה. הוא ניסה להדוף אותם והמשטרה האשימה אותו באלימות, כל זה בזמן שהוא סובל מזעזוע מוח ומקיא בלי הפסקה. הוא נאלץ לעזוב הכול ולהגיע באזיקים לתחנת המשטרה".

 

מהמשטרה נמסר כי שני מעורבים, האח והמלווה, נלקחו לתחנת המשטרה, אך השניים לא נעצרו. האח נחקר בחשד לתקיפה. עוד נמסר כי החקירה ממשיכה במשטרת מרחב איילון. 

 

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, אמרה: "לא ייתכן שהאלימות ממשיכה ואנשים שמטפלים בחולים הופכים להפקר. צריך לתת לאחיות לעבוד בסביבה בטוחה. האחיות אינן שק אגרוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית החולים וולפסון. ארכיון
צילום: Lowshot.com
מומלצים