שתף קטע נבחר

חשד: אריתריאי תקף מינית בת 13 בתל-אביב

הגבר ביצע מעשה מגונה בנערה, שהייתה לבדה ברחוב בדרום תל-אביב. נהג מונית שהבחין בהתרחשות התקשר למשטרה ולכד את החשוד

אזרח זר מאריתריאה נעצר אמש (שבת) בחשד שביצע מעשה מגונה בנערה בת 13 בשכונה בדרום תל-אביב. החשוד, שישה זואדי בן 34, נעצר בזכות ערנותו של נהג מונית שהבחין במעשה. הנהג הזעיק את המשטרה ושוטרים שהגיעו למקום עצרו אותו. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו בארבעה ימים.

 

עוד בחדשות:

רק עבודות שירות למעסיקים בתנאי עבדות

"יהודי סירב להתגלח והודח מהמשטרה"

קרבות אוויר: דיילות סוריות מזיקות לחברת התעופה

 

האירוע התרחש אתמול סמוך לשעה 18:00. מחקירת המשטרה עולה כי זואדי ניגש לנערה, שהלכה לבדה ברחוב, וביצע בה מעשה מגונה. נהג המונית, שדיווח על המקרה למשטרה, השקיף על החשוד.

 

כשהשוטרים התקרבו למקום, הנהג יצא מרכבו ותפס את האריתריאי. השוטרים אזקו את זואדי ולקחו אותו לתחנה.

 במשטרה שיבחו את נהג המונית על ערנותו. המשטרה תבקש במהלך היום להאריך את מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בתל-אביב.

 

מקרה דומה התרחש בשבוע שעבר. אזרח אריתריאה בן 30 נעצר בחשד שביצע מעשה מגונה בנערה בת 15 בחוף ירושלים בתל-אביב. מחקירת המשטרה עולה כי האזרח הזר ניגש בשעת צהריים אל הנערה שרחצה במים, ביצע בה מעשה מגונה וכשהחלה לצעוק אף הכניס בכוח את ראשה לתוך המים. שוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשוד ובמהלך חקירתו הוא קשר עצמו למיוחס לו.

 

עם זאת, שיעור הפשיעה בקרב זרים עדיין נמוך משיעור הפשיעה באוכלוסייה הכללית. כך עולה ממחקר שערך ד"ר גלעד נתן ממרכז המחקר והמידע של הכנסת. לפי הנתונים, במרחב יפתח של משטרת ישראל שכולל את תל אביב, שם נרשמה העלייה המשמעותית ביותר במספר העבירות של זרים, עמדה בחודשים ינואר-אפריל 2012 פשיעת הזרים על שיעור של 13.5% מכלל העבירות (פשיעה מדווחת) במרחב.  

 

על פי הנתונים, אוכלוסיית הזרים בישראל נאמדת בכרבע מיליון איש. בתוכה הקבוצה היחידה שגדלה בשנים האחרונות היא אוכלוסיית המסתננים ומבקשי המקלט. הזרים מהווים כ-3% מהאוכלוסייה הכללית. רובם המוחלט של הזרים הם גברים ונשים בגיל העבודה, בני 20-64; באוכלוסייה זו שיעורם של הזרים עומד על כ-6%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זואדי, החשוד שנעצר
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
מומלצים