שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  היידישפיל יציג לראשונה: חנוך לוין ביידיש
  תיאטרון היידישפיל יציג בעונה הקרובה לראשונה בתולודותיו מחזות של יוצרים ישראליים מובילים בתרגום ליידיש. לצד "סולומון גריפ" של לוין יביים הלל מיטלפונקט את "מדריך למטייל בוורשה" בכיכובה של ליא קניג

  תיאטרון היידישפיל מציג עונה חדשה עם שלוש יצירות ישראליות שמתורגמות לראשונה ליידיש. הרפרטואר, שמסמן את צעדיו הראשונים של השחקן ששי קשת כמנכ"ל התיאטרון ונדמה שמצביע על דרך חדשה. "החלטנו להציב במרכז הבמה את היצירה הישראלית המתורגמת ליידיש", אומר קשת, שנכנס לתפקידו

  לפני כשבעה חודשים, "בחרנו מחזאים ישראלים בעלי זיקה לשפת היידיש ולתרבותה כמו למשל חנוך לוין, שכתב אמנם בעברית אבל חשב ביידיש או הלל מיטלפונקט, שרבים מגיבורי מחזותיו דיברו יידיש".

   

  קשת הוסיף כי תפקיד היידישפיל להציג את מיטב הקלאסיקה היהודית על מנת לאפשר לקהל היכרות מחודשת עם גדולי יוצריה אך הדגיש: "בצד כל אלו יכול התיאטרון וחייב לתת ביטוי גם לסופרים והיוצרים הגדולים בימינו, והכוונה למחזאים ולסופרים יהודים וישראלים לצד מחזאות בינלאומית שתתורגם ליידיש". בכוונתו של קשת לממש בהמשך תוכנית נוספת שבמסגרתה יוזמנו מיוצרים מובילים מחזות שייכתבו במיוחד עבור התיאטרון.

   

  ליא קניג. תככב ב"מדריך למטייל בוורשה" (צילום: R.Koppitchinski) (צילום: R.Koppitchinski)
  ליא קניג. תככב ב"מדריך למטייל בוורשה"(צילום: R.Koppitchinski)

   

  רשימת המחזות המתורגמים מעברית ליידיש שיוצגו במהלך העונה הקרובה על במת תיאטרון היידישפיל כוללת את הדרמה הקומית "מדריך למטייל בוורשה" מאת הלל מיטלפונקט שתציג בבכורה בינואר הקרוב. את התפקיד הראשי במחזה תחזור לגלם כלת פרס ישראל ליא קניג, שהשתתפה בהפקה המקורית שעלתה על במת תיאטרון הבימה בעברית ב-1999. במרץ יציג היידישפיל את "סולומון גריפ", קומדיה מאת חנוך לוין שרושמת תקדים לביצוע יצירותיו של המחזאי ביידיש. את ההצגה יביים יורם פאלק ולנעליו של סולומון גריפ, ייכנס שחקן התיאטרון יעקב בודו.

   

  את העונה תנעל ביוני הבא "מונולוגים מהקישקע", מסע קולניארי-מוזיקלי המבוסס על ספרי בישול של המטבח היהודי המזרח-אירופי. את המונולוגים ערך יוני אילת, שחקן צעיר שהחל את דרכו ביידישפיל ומביים לראשונה בתיאטרון. בהצגה, שיוצאת מתוך הזיכרונות הקולקטיביים שכרוכים בתרבות היידישאית, משתתפים אנסמבל צעירי התיאטרון.

   

  השחקן מייק בורשטיין חוזר לבקר ביידישפיל גם בעונה הקרובה עם "הרשלה מאוסטרופולי", הצגה מוזיקלית על פי מחזה מאת משה גרשנזון שתוצג החל באוקטובר הקרוב. בורשטיין יחלוק במה לראשונה עם כוכב תיאטרון היידישפיל, יעקב בודו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קשת. מוביל את היידישפיל לדרך חדשה
  צילום: רינת הלון
  צילום: Robert Kazandijan
  מייק בורשטיין. חוזר ליידישפיל
  צילום: Robert Kazandijan
  לאתר ההטבות
  מומלצים