שתף קטע נבחר

הפגזות בסוריה, "אזרחים כמגנים אנושיים"

האופוזיציה בסוריה מדווחת על 21 הרוגים בעימותים בין הצבא למורדים. לדבריהם, הצבא מפגיז יעדים בכל רחבי המדינה, ובעיר דומה משתמשים החיילים באזרחים כמגנים אנושיים בפשיטה

האלימות בסוריה לא מפסיקה. ארגוני אופוזיציה דיווחו כי ברחבי המדינה מתרחשים היום (יום ב') עימותים בין כוחות צבא סוריה לבין המורדים וכי עד כה נהרגו 21 בני אדם בהפגזות הצבא, שפועל בסיוע מסוקים. האופוזיציה טוענת כי בעיר הדרומית דומה פשטו הכוחות על בתים ועצרו תושבים.

 

"הם השתמשו באזרחים כמגנים אנושיים כדי להשלים את הפשיטה", טען ארגון האופוזיציה "ועדות התיאום המקומיות". הארגון דיווח גם על הפגזות במחוזות חמה, חומס, דרעא, חלב, דיר א-זור, אידליב ואף בפרברי הבירה דמשק.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה היום כי כוחות הביטחון הסוריים סיכלו לפנות בוקר ניסיון של חוליית טרור לפוצץ מכונית תופת בפרבר של דמשק. מקור רשמי אמר לסוכנות כי יחידות ההנדסה נטרלו את המטען שהכיל 700 ק"ג של חומרי נפץ מוכנים לפיצוץ. משלחת המשקיפים הבינלאומית עודכנה בבוקר בדבר ניסיון הפיגוע.

 

אתמול התגאו המורדים במחוז חומס בהישג צבאי - השתלטות על בסיס חיל אוויר והשגת טילים ותחמושת. בכיר בצבא סוריה החופשי, ארגון הגג החמוש של המורדים, סיפר כי מפקד הגדוד האחראי על בסיס ההגנה האווירית שליד הכפר א-רנטו אסף את חייליו ודיבר עמם על המצב במדינה. הוא שחרר אותם מתפקידם הצבאי ואמר להם כי הם יכולים לבחור לחזור לבתיהם או להצטרף לצבא סוריה החופשי. מתוך 35 חיילים וחמישה קצינים בחרו 22 חיילים ושלושה קצינים לחזור לבתיהם, ולוחמי צבא סוריה החופשי אבטחו את דרכם.

 

"הצבא מצית יערות בגבול"

בתוך כך נראה שהצבא הסורי משתמש בטקטיקה חדשה כדי למנוע בריחה של פליטים מהמדינה – הצתת אזורים מיוערים באזור הגבול עם טורקיה. לפני חודשים החלו הכוחות הסוריים להטמין מוקשים לאורך הגבול.

 

"אסד מנסה לחסום את דרכינו. הם מציתים שריפות לכל אורך הגבול", סיפר אבו אחמד להלו, מורד שעוסק בהברחת משפחות סוריות לטורקיה. "זה נהיה קשה. נאלצנו למצוא דרכים חדשות שמרחיקות אותנו מאוד".

 

שרידי טנק ברחוב  (צילום: AP) (צילום: AP)
שרידי טנק ברחוב (צילום: AP)

 

בסוף השבוע נהרגו 96 בני אדם בסוריה, 26 מתוכם בעיר דרעא, שהופגזה קשות.

במקביל, דיווחו ארגוני אופוזיציה על קרבות עזים בין מורדים לבין כוחותיו של אסד בבירה דמשק. כתבי סוכנות AP דיווחו כי כדורים ופגזים פגעו בבתים, ולטענתם זה הקרב הקשה ביותר בין הצדדים בדמשק עד כה. עוד דווח על הפגזה שסופגים המורדים בעיר הנמל לטקיה, שבסביבתה התרכזו מאות מהם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניין מופגז באידליב
צילום: AP
מומלצים