שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בי"ח ברזילי: בת 34 נפטרה במהלך ניתוח קיסרי

  טרגדיה באשקלון: אישה בת 34, אם לשלושה, נפטרה הבוקר במהלך ניתוח קיסרי מתוכנן בבית החולים ברזילי, ככל הנראה בשל תסחיף מי שפיר. הרופאים הצליחו להציל את העובר, אך נאלצו לקבוע את מות האם

  הלידה הסתיימה באסון: אישה בת 34, תושבת אשקלון, נפטרה הבוקר (ג') בבית החולים ברזילי במהלך ניתוח קיסרי מתוכנן שבוצע בחודש התשיעי להריונה.

   

  בזמן הניתוח, לפני שסגרו הרופאים את דופן רחם, לקתה האישה ככל הנראה בתסחיף מי שפיר, מערכות גופה קרסו והיא סבלה מדימומים. צוות של שמונה רופאים טיפל בה, אך לאחר שעתיים של ניסיונות החייאה נאלץ לקבוע את מותה.

   

  הרופאים הצליחו להציל את העובר, תינוק ממין זכר. האישה השאירה אחריה שלושה ילדים נוספים, שגם אותם ילדה בניתוחים קיסריים.

   

  הסתיימו בטרגדיה: 

   

  תסחיף מי שפיר הוא מצב נדיר, בשכיחות של אחד ל-8,000 עד 80 אלף לידות, והתמותה האימהית בשלו מגיעה ליותר מ-60%. ב-75% מהמקרים יהיה נזק נוירולוגי משמעותי לאם.

   

  בתסחיף מתרחשת חדירה של נוזל מי השפיר המכיל חומרים זרים לתוך כלי הדם של האם. הגוף מגיב בתגובה אלרגית קיצונית המתבטאת במצוקה נשימתית קשה, כחלון, תמט של הריאה והלב, דימום ותרדמת. אין דרכים למנוע את תסחיף מי השפיר או לצפות אותו.

   

  לפני כשבוע התמוטטה צעירה בת 30, אם לשני ילדים קטנים, במהלך לידה בבית החולים קפלן ברחובות, ולאחר שישה ימים נפטרה בביתה כתוצאה מנזק מוחי שנגרם לה.

   

  הרופאים יילדו את התינוקת וביצעו באם החייאה ממושכת בניסיון להציל את חייה. כעבור כמה שעות, ולאחר שנרשמה התאוששות קלה של הלב, חוברה היולדת למכשיר שתומך בתפקוד החדר השמאלי בלבה, תוך טיפול בחומרים שמעודדים את פעילות הלב ולחץ הדם. היא דיממה באופן קשה וכן סבלה מהפרעה קשה בחמצון הדם ובתפקוד הכליות.

   

  גורמים בבית החולים העריכו כי מדובר בתסחיף מי שפיר, אשר גרם למערכות גופה לקרוס במהירות.

   

  בחודש ינואר השנה נפטרה פנינה דרור בת ה-32, שלקתה בתסחיף מי שפיר ובדום לב מיד לאחר שילדה בבית החולים מאיר. דרור, רופאה מתמחה ברפואת משפחה, ילדה במקום את בנה השני, אך בתוך זמן קצר נאלצו רופאי בית החולים לבצע בה החייאה ממושכת שהביאה לחזרת הדופק רק לאחר זמן רב.

   

  בהמשך סבלה דרור מדימומים ואושפזה שוב בטיפול נמרץ כשהיא מונשמת ומורדמת. הבדיקות הראו כי היא סובלת מנזק מוחי נרחב ובלתי הפיך. בשל חוסר השיפור במצבה והסימנים לפגיעה המוחית הנרחבת, קבעה ועדה מיוחדת את מותה.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הצליחו להציל את העובר. בית חולים ברזילי
  צילום: דודו אזולאי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים