שתף קטע נבחר

"אוחיון? אין קבוצה שמטפלת בשחקנים כמו מכבי"

מאמן מכבי ת"א התייחס למתיחות בין הרכז להנהלה ("מקווה שנמשיך ליהנות מיוגב") ותקף את החלטות מנהלת הליגה: "בעיני, התוכנית שנקבעה היא חסרת איזון ובלתי ספורטיבית, מכיוון שהמחשבה היתה לפגוע במכבי. כנראה שנבנה קבוצה עם זר אחד פחות"

מאמן מכבי ת"א ונבחרת רוסיה, דייויד בלאט, לא ממש נהנה ממנוחת הקיץ. בלאט, שלאחרונה סיים עונה עמוסה במיוחד שכללה השתתפות בשלוש ליגות, ממשיך לעבוד בקצב מסחרר בשל ההכנות של הנבחרת הרוסית לטורניר הקדם אולימפי, שייערך בוונצואלה ב-2 ביולי. במקביל, המאמן בן ה-53 עומל על בניית הקבוצה הצהובה לעונה הבאה.

 

 • לונדון 2012 - העמוד האולימפי המיוחד של ynet ספורט
 • יורו 2012 - הנבחרות, הכוכבים, האיצטדיונים, התמונות

   

  "בין כל ההכנות של נבחרת רוסיה, הפגישות, הטלפונים וכל ההכנות של מכבי ת"א, מה שבאמת הכי חסר לי זה שינה", אמר בלאט ל-ynet ספורט.  אז כאמור, בתוך העומס הקיצי, בלאט בכל זאת התפנה לראיון מיוחד ובו הגיב לחוקים החדשים שהעבירה אתמול מנהלת הליגה לעונה הבאה, וכמובן גם על העימות בין יוגב אוחיון להנהלת המועדון.

   

  לא נהנה מהפגרה. דייויד בלאט (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  לא נהנה מהפגרה. דייויד בלאט(צילום: יובל חן)

   

  מה דעתך על כך שכל קבוצה תוכל לבחור בין חוק רוסי לארבעה זרים?

  "קודם כל חשוב לי להדגיש שדבריי נאמרים כאדם פרטי וכמאמן שצריך לבנות את הקבוצה שלו. התוכנית המקורית שדן שמיר הציע בזמנו היתה שכל קבוצה תוכל להחליט בין חוק רוסי ללא הגבלת זרים לארבעה זרים. עוד לפני שקיבלו החלטות, אני דסקסתי עם שמיר על הנושא. היו לתוכנית יתרונות וחסרונות אבל תמכתי בה. אומנם לא אני קובע, אבל בעיניי זו תוכנית ללא איזון".

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  בלאט מתקשה להבין את ההחלטה שהתקבלה: "המטרה של החוק הרוסי היתה בראש ובראשונה לשמור על השחקן הישראלי. באיזשהו מקום בדרך הקבוצות החליטו שיותר חשוב להן הצד הכלכלי מאשר המעמד של השחקן הישראלי והן הלכו לכיוון אחר. עכשיו אנחנו מגיעים למצב שבו הקבוצות שיכולות או רוצות לשמור על המעמד של השחקן הישראלי, מוגבלות באיך שהן יוכלו לבנות את הסגל מבחינת הליגה".

   

  אוהדי מכבי ת"א. בלאט: "הם נהנים גם מישראלים וגם מזרים אטקרטיביים" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  אוהדי מכבי ת"א. בלאט: "הם נהנים גם מישראלים וגם מזרים אטקרטיביים"(צילום: עוז מועלם)

   

  המאמן הצהוב המשיך בתלונותיו: "אני לא רואה שום סיבה למה אני לא יכול לרשום בטופס יותר מחמישה זרים, במקביל לכך שאני מחויב, ואין לי בעיה עם זה, לשתף שני ישראלים. הרי אני לא יכול לתת יותר דקות לשחקן זר. החוק הרוסי נותן לאוהדים את היכולת לראות ישראלים על המגרש למינימום של 80 דקות, אולי גם יותר, כמו שהיה במכבי ת"א בעונה החולפת".

   

  "אני לא פוגע באף אחד אם אני מלביש שישה זרים"

  "זה לא סוד שמכבי משתתפת במפעל אירופי חשוב ומוערך, אז למה אני לא יכול להלביש את כל השחקנים שלי? זה לא מובן לי", טוען בלאט. "הרי אני גם שומר על המעמד הישראלי וגם על ההנאה של האוהדים מהשחקנים הישראלים ומשיתוף זרים אטרקטיביים".

   

  אבנר קופל. בלאט: "אנו מנסים לסתום חורים במקום לטפל בבעיות חשובות" (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
  אבנר קופל. בלאט: "אנו מנסים לסתום חורים במקום לטפל בבעיות חשובות"(צילום: מור שאולי)

   

  "בנוסף, ההחלטה היא גם לא ספורטיבית, מכיוון שהמחשבה היתה איך להגביל את מכבי ת"א או לחילופין לפגוע בה. הרי אני לא פוגע באף אחד אם אני מלביש שישה זרים - לא בשחקנים הישראלים, ששניים מה צריכים להיות כל הזמן על המגרש, לא באוהדים וגם לא בקבוצות האחרות, שאם הן יבחרו בחוק ארבעת הזרים, כי אני לא יכול לשתף את הזרים שלי יותר דקות. לעומת זאת, הן כן יוכלו לעשות זאת, כפי שראינו שהרבה קבוצות עשו בעונה החולפת. אז איפה האיזון?".

   

  חגיגת יורו 2012 ב-ynet ספורט:

   

  בלאט המשיך ואמר: "גם בלי החוקים החדשים, שיתפנו בעונה שעברה את השחקנים הישראלים הרבה יותר מאשר כל קבוצה אחרת. השנה מטבע הדברים, זה יקרה שוב ואין לי בעיה עם זה. באיזשהו מקום, אני מרגיש שאנחנו מתנהלים כמי שמנסים לסתום חורים, במקום לטפל בבעיות הרבה יותר חשובות בכדורסל הישראלי".

   

  פפאלוקאס על הספסל. בלאט: "מישהו יצטרך לשבת בחוץ" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  פפאלוקאס על הספסל. בלאט: "מישהו יצטרך לשבת בחוץ"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  וכיצד במכבי ת"א יסתגלו למציאות החדשה? "אנחנו במכבי נתמודד עם הכל, כמו שהתמודדנו בעונה שעברה", הבהיר המאמן. "עם כל החוקים ועם כל מה שניסו גם בעונה שעברה לעשות, אנחנו התגברנו ויותר נכון הצטיינו, אבל זה כן פוגע בנו. אנחנו כנראה נבנה קבוצה עם פחות זר אחד. המזל שלנו בעונה שעברה היה שהיתה לנו עוד ליגה ובעונה הבאה זה לא יהיה. נכון שיהיו יותר משחקים במסגרת היורוליג, אבל זה עדיין אומר שללא צדק, מישהו יצטרך לשבת בחוץ".

   

  "לא ציפיתי לסיפור בין אוחיון להנהלה"

  בימים האחרונים וכפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט, קיים עימות בין הגארד הישראלי יוגב אוחיון למכבי ת"א על שדרוג שכרו בעונה הבאה. במועדון הצהוב כבר הבהירו כי לשחקן יש חוזה ועליו לעמוד בו, אך העימות עדיין לא הסתיים ואף עשוי להגיע לבוררות.

   

  יוגב אוחיון. בלאט לא ציפה לעימות בינו לבין ההנהלה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  יוגב אוחיון. בלאט לא ציפה לעימות בינו לבין ההנהלה(צילום: ראובן שוורץ)

    

  "זה לא סיפור שציפיתי לו, בזה אני יכול להודות", אמר בלאט. "קודם כל, אני לא מכיר

  קבוצה שמטפלת בשחקנים שלה יותר טוב ממכבי והייתי בכמה וכמה מקומות. לסיפור הזה יש שני צדדים, הצד הפשוט והצד המורכב. הפשוט זה שיש חוזה וכנראה בסופו של דבר לצערי הוא זה שיקבע. אני אומר לצערי לשני הצדדים, כי בכל סוג של מלחמה כולם נפגעים. אני אישית מאוד מקווה, גם בצד האישי, הרגשי והמקצועי, שזה ייפתר לטובה, שיוגב יישאר במכבי ושנוכל להמשיך ליהנות ממנו".

   

  דיברת איתו בימים האחרונים?

  כן, בתקופה האחרונה דיברתי איתו אבל אני לא מתכוון לשתף בשיחות שהיו לי איתו ועם ההנהלה. אני רק יכול להגיד שהתקווה שלי זה שיהיה בסדר".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  דייויד בלאט
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים