שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מבט": נקמתה המתוקה של גאולה אבן

  במשך שנים הדירו אותה מהגשת "מבט", למרות שהיתה המתאימה מכולם. כעת, אחרי התפטרותו של ינון מגל, הנהלת רשות השידור תצטרך לרדת על הברכיים כדי לבקש מגאולה אבן לשוב אל המהדורה. יונתן גת קורא לה לסרב

  מה לא נאמר כבר על רשות השידור? שהיא חדלת אישים, שהיא מושחתת, מסואבת, לא מקצועית, מאובקת ובעיקר – מייצרת טלוויזיה גרועה. יכול להיות שהכל נכון, ויכול להיות שיהיו כמה גימלאים שיחלקו על כך. אבל חידה אחת נשארה בלתי מוסברת: כיצד ייתכן שמגישת הטלוויזיה הטובה בישראל עדיין נמצאת שם?

   

  ינון מגל התפטר מהגשת "מבט"

  רשות השידור משיבה: מגל הפר את החוזה

  ינון מגל רמז לצופים: "אנחנו עוד בטח ניפגש"

   

  כי עם כל הכבוד לידע בשפות ולזוהר של יונית לוי ועם כל הסימפטיה לתמר איש שלום, ויש כזו, גאולה אבן קורצה מחומרים של ברזל, מהם עשויים מגישי הטלוויזיה הטובים בעולם. אלה שיושבים בדרך כלל מול המצלמות של ה-CNN וה-BBC.

   

  גאולה אבן. בשורה אחת עם מגישות הטלוויזיה הטובות בעולם (צילום: ערוץ 1) (צילום: ערוץ 1)
  גאולה אבן. בשורה אחת עם מגישות הטלוויזיה הטובות בעולם(צילום: ערוץ 1)

   

  מלבד המקצוענות, הדיוק בפרטים, הידע העשיר, השנינות הנדירה והעברית הצחה, לגאולה יש דבר שאי אפשר לרכוש או ללמוד בשום בית ספר לתקשורת - אישיות טלוויזיונית חזקה. נוכחות (בניגוד לכוכבות) עם משקל סגולי אדיר שלא מאפשר להתעלם ממנה או מדבריה. זו הסיבה שכשהיא מופיעה על המסך, הצופה יכול להרגיש שבעלת הבית הגיעה לעשות סדר. ויחד עם סט הכישורים שלה, הצופה יודע שאף פוליטיקאי לא ייצא ממנה בזול. שאצלה לא יוחמץ אף פרט. שבמשמרת שלה לא יעלו לשידור ידיעות כזב ממשפחת האגדות האורבניות. כי היא הרי תבדוק הכל בעצמה. ומה ערוץ כמו זה הראשון יכול להציע לה?

   

  על תקן כלבויניקית

  אבן, כך מספרים, נאמנה מאוד לתפקידה בשירות הציבורי. כמעט 20 שנה שהיא נמצאת ברוממה, וזאת למרות שחוותה שם עוגמות נפש כיד המלך. זה התחיל כשהודחה מהגשת מבט (תפקיד אותו מלאה בהצלחה כשהיא בת 25 בלבד) וזאת לטובת חזרתו של חיים יבין, שלא ממש הצליח לעצור את התדרדרות המהדורה בטבלאות המדרוג מול 2 ו-10. ולאחר שמונתה למגישת "יומן" ביום שישי, נאלצה לבלוע מרורים בדמות הפרשן אורי דן ז"ל שהושב לצידה על תקן דוברו של אריק שרון, שכיהן כראש הממשלה והאחראי על רשות השידור. לאחר מכן שוב חזרה ל"מבט" ושוב עזבה ומאז היא ממשיכה להתבזבז בחלקיקי תוכניות לא ברורות, זזה משעה לשעה וממלאת שם תפקיד של כלבויניקית.

   

  מרב מילר וינון מגל. הגלגל מסתובב (צילום: באדיבות רשות השידור) (צילום: באדיבות רשות השידור)
  מרב מילר וינון מגל. הגלגל מסתובב(צילום: באדיבות רשות השידור)

   

  כעת, לאחר התפטרותו של ינון מגל, הגלגל מסתובב. כי גאולה אבן היא הדבר הכי טוב שהרשות יכלה לבקש לעצמה עבור "מבט", אבל חברים לעבודה מספרים שעכשיו, אבן כבר לא כל כך להוטה לחזור. שממש לא קורץ לה לשוב אל העמדה שבה ספגה כל כך הרבה עוגמות נפש. לכן, ברשות השידור יצטרכו לעשות עמידת ראש וכמה סיבובים באוויר בצורת הלוגו של "מבט" כדי שגאולה אבן תסכים בכלל לשקול את העניין.

   

  גאולה היא השורדת הגדולה של רשות השידור. כדי לעבור את מה שחוותה שם, צריך עצבים של פלדה וכשירות של סיירת מטכ"ל. אם הצליחה לעשות זאת עד עכשיו, יהיה לה גם את הכוח להגיד "לא" כשיקראו לה לשוב. ולא כדי לעשות דווקא (או לא רק), אלא משום שמהדורת החדשות של הערוץ הראשון קטנה עליה בכמה מידות.

   

  והרי אבן יכולה להגיש כל תוכנית בכל ערוץ. יש בה תעוזה לא פחוּתה מזו של אילנה דיין, הישירות שלה לא נופלת מזו של ניסים משעל והסרקזם שלה מתחרה יפה מאוד עם זה של ירון לונדון. כל אלה, אגב, פרשו מהערוץ הראשון כבר לפני שנים רבות. הגיע הזמן שגאולה תעשה זאת גם כן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 1
  גאולה אבן. תגידי להם לא
  צילום: ערוץ 1
  לאתר ההטבות
  מומלצים