שתף קטע נבחר

נעצרו העבודות להקמת מאהל המסתננים בדרום

במועצה האזורית רמת נגב אמרו כי העבודות נעשו ללא היתר. משרד הביטחון: "פועלים בהנחיית ראש הממשלה ועל-פי חוק"

המועצה האזורית רמת נגב הוציאה היום (ה') צו הריסה והפסקת בנייה נגד עבודות התשתית להקמת עיר האוהלים שאמורה לאכלס אלפי מסתננים, בטענה כי העבודות נעשות ללא היתר.

 

במכתב, שנשלח על-ידי  ראש המועצה רמת נגב שמוליק ריפמן - המשמש גם כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, נכתב כי הבנייה כולה בוצעה ללא היתר בנייה ויש להרוס אותה כליל. עוד נכתב בצו ההריסה כי הוא יחול על כל תוספת בנייה ללא היתר, שנתפסה לבניין אחרי מתן הצו, ולא יהיה צורך במתן צו נוסף. המועצה מסרה כי בעקבות הוצאת הצו, נפסקו העבודות.

 

צו הריסה מהמועצה המקומית (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
צו הריסה מהמועצה המקומית(צילום: אליעד לוי)

 

ריפמן אמר: "העבודות החלו כתוצאה מהתנהלות לא נכונה של משרד הביטחון. הוא החל בעבודה ללא היתרים ולכן הוצאנו צו הריסה. אם המשרד לא יעמוד בכך ויפסיק את העבודות נלך לבית המשפט. עשו פה מעשה שלא יעשה". בעבר הביע ריפמן כמה פעמים התנגדות להרחבת כלא "סהרונים" ולהקמת מתקן כליאה נוסף למסתננים. הוא שלח כבר לפני כמעט שנתיים מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי "5,000 מהגרי עבודה יביאו לירידה באיכות החיים במועצה ועלייה ברמת הפשיעה".

  

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "המשרד פועל בהנחיית ראש הממשלה ועל פי החוק להשלמת המשימה הלאומית, כגוף הביצוע המוביל ובעל הניסיון הרב ביותר בהקמת פרויקטים לאומיים בתוך זמן קצר. התוכנית להקמת מתקני המסתננים תובא במלואה לאישור המועצה הארצית לתכנון ובניה כבר בשבוע הבא".

 

בשבוע שעבר הודיע משרד הביטחון שעד סוף השנה יוכשרו 20 עד 25 אלף מקומות שהייה למסתננים, בחמישה מתקנים שונים בדרום הארץ. בהודעת המשרד בשבוע שעבר נכתב כי מדובר בשלושה מתקנים חדשים שיוקמו בפרק זמן קצר, כולם במתחם קציעות שבדרום. הם יתווספו לשני המתקנים של שירות בתי הסוהר במתחם: מתקן סהרונים וכלא קציעות, שיוכשר לקליטת מסתננים. על פי ההודעה, הכנת תשתיות למים, ביוב וחשמל עבור מתקנים אלה נמצאת בשלב מתקדם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העבודות בקציעות
צילום: הרצל יוסף
מיועד ל-20 עד 25 אפריקנים
צילום: הרצל יוסף
מומלצים