שתף קטע נבחר

מחדל: כתב האישום באונס בגן העיר דלף לרשת

רבים מפרטי כתב האישום בפרשת האונס שזעזעה את המדינה נאסרו לפרסום. הפרקליטות: "לא ידוע לנו על ההדלפה". פרקליטת המתלוננת ביקשה להוסיף לאישומים נגד הפלסטיני גם פשע שנאה: "היא אומרת שהוא אנס אותה כי היא יהודייה"

צו איסור פרסום הוטל אמנם על רוב פרטי כתב האישום בפרשת האונס בגן העיר, שהסעיר בחודש שעבר את המדינה ושבעקבותיו נעצר שוהה בלתי-חוקי פלסטיני שהואשם במעשה. אבל היום (ב') מתברר כי אותו כתב אישום שצריך היה להישאר חסוי - דלף לרשת.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "העניין לא מוכר לנו. חל איסור לפרסם את כתב האישום על פי צו של בית המשפט. פרסום כאמור בניגוד לצו הינו עבירה פלילית, ויכול להוביל לנקיטת הליכים פליליים".

 

איסור הפרסום הוטל בשעתו על תוכן כתב האישום, על בקשת המעצר עד תום ההליכים ועל בקשת הצו עצמו. המתלוננת הבינה רק בשבוע שעבר כי לא תוכל לקרוא את כתב האישום. הפרקליטות הסבירה אז: "המתלוננת ובאי כוחה עודכנו בכל ההליכים בתיק. המתלוננים הם עדים מרכזיים בתיק וכתב האישום מבוסס על מכלול ראיות, שבחלקן לא ידועות להם, וקיים חשש ממשי לשיבוש עדותם אם ייחשפו לפרטי כתב האישום בשלב זה".

 

חניון גן העיר, שבו אירע האונס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חניון גן העיר, שבו אירע האונס(צילום: מוטי קמחי)

 

חקירת המשטרה העלתה כי באמצע חודש מאי תקף אחמד בני ג'אבר משכם צעיר וצעירה כבני 18 במרכז תל-אביב. הוא איים עליהם בחפץ קהה, תקף את הצעיר, דרש ממנו לקיים יחסי מין עם הצעירה - ואז ביצע בה את זממו. לאחר מכן נמלט מהמקום. השניים פונו לבית החולים וולפסון בחולון לקבלת טיפול רפואי. סעיפי האישום שיוחסו לפלסטיני: מעשי אונס תוך כדי התעללות, אונס תוך איום בנשק קר, אונס תוך גרימת חבלה גופנית, מעשי סדום, מעשים מגונים, איומים והפעלת כוח.

 

היום נודע כי עורכת הדין רוני אלוני-סדובניק, המייצגת את המתלוננת, ביקשה מבית המשפט ומהפרקליטות להוסיף לכתב האישום עבירה של פשע שנאה. לדבריה, "יש החלטה של מועצת הביטחון מ-2009 שישראל מחויבת אליה, לפיה תקיפה מינית שמבוצעת בין לאום לבין לאום אחר באזור סכסוך בינלאומי נחשבת פשע מלחמה. ההליך הפלילי חייב להביא את זה לביטוי".

 

"שנאה יוקדת מעבר לכל אונס שהכרנו"

עו"ד אלוני-סדובניק טוענת: "אי אפשר להתייחס לזה רק כאל תקיפה מינית אלא יש לתת לזה משמעות. לטעמי את המעשה הנתעב אפיינה שנאה יוקדת ואכזריות מעבר לכל אונס ששמענו עליו. אם האירוע הזה היה קורה כמו שהוא קרה והאנס היה דוקר אותם, הוא היה נאשם בפעולת טרור".

 

עורכת דינה של המתלוננת הגישה היום בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב לקבל לידיה את כתב האישום. לדבריה יש להקפיד לשמור על זכויותיה של עדת התביעה - קורבן העבירה - המבקשת להביא למיצוי הדין עם האנס שפגע בה אנושות. יש לציין כי עד כה הפרקליטות סירבה להעביר את כתב האישום לידיהן.

 

עורכת הדין ביקשה לצרף אישומים נוספים לכתב האישום, בהם אישום בעבירה של שהייה בלתי חוקית ושימוש בתעודת

זהות מזויפת. לדבריה, המשפט הראשון שאמרה לה הנאנסת היה: "הוא עשה את זה רק בגלל שאני יהודייה, אם הייתי ערבייה הוא לא היה נוגע בי".

 

לדבריה של אלוני-סדובניק, וגם על פי דברי הפרקליטות, ידוע כי הנאשם אחמד בני ג'אבר היה שוהה בלתי חוקי בארץ, ועל כן יש להבין את מניעיו. בשל כך היא מבקשת להורות על השלמת חקירה בעניין היסוד הנפשי והמניע לפשע, כלומר השאלה מה גרם לו לבצע את האונס האכזרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם באונס מובא לבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
עו"ד אלוני-סדובניק
צילום: אורית אלון
מומלצים