שתף קטע נבחר

כשקיסינג'ר יפגוש את בלייר

שמנו בצד את הציניות, והבאנו 200 דוברים מהארץ ומהעולם לדון בעיצוב מחר טוב יותר. על ועידת הנשיא הנפתחת היום

כשהנרי קיסינג'ר, טוני בלייר, דניס רוס, ועוד רבים ומכובדים, ייכנסו היום אל בנייני האומה בירושלים, מעונבים וחגיגיים, אני בטוח שלבי יפעם מהר יותר מהרגיל. ועידת הנשיא, הנפתחת זו השנה הרביעית, ומארחת מנהיגים ואישי ציבור בכירים מרחבי העולם, היא רגע שיא של עבודה מרוכזת של חודשים רבים.

 

אלפי האורחים שצועדים בין חדרי בנייני האומה, לא מודעים להתרוצצות המתקיימת תדיר מאחורי הקלעים, ומסתיימת רק בשעות הקטנות של הלילה. אתגרים רבים יש בהכנת ועידה כזו, וזו השנה הרביעים שאנו מתמודדים איתם בהצלחה. דווקא בגלל שהוועידה כבר צברה תומכים רבים בעולם, האתגר השנה היה קשה יותר: איך מחדשים כל הזמן?התשובה לכך: שמים בצד את ההומור, הציניות והחובבנות, ועובדים ברצינות תהומית. יצרנו תמהיל של 100 דוברים ישראלים ו-100 דוברים מחו"ל, ובחרנו נושאי דיון שאינם רק מקומיים (יהודיים או ישראלים), אלא כאלו המעניינים את אזרחי כל העולם, כמו מדע, כלכלה עולמית, גיאופוליטיקה כלל עולמית, טרנדים גלובליים וכו'.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

אנסטסיה, הבן שלי לא מסכן / ליאת בן דוד

סיפוח עכשיו / שמעון ריקלין

 

השתמשנו בקלף הגדול. ועידת הנשיא בשנה שעברה  (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השתמשנו בקלף הגדול. ועידת הנשיא בשנה שעברה (צילום: גיל יוחנן)

 

האתגר הנוסף היה: כיצד מגיעים לקהל משתתפים חדש מחו"ל? אחד מקהלי המטרה שלנו היו צעירים לא יהודים מרחבי העולם. הם היו חשובים לנו, כי ידענו שברגע שהם יגיעו לוועידה, תשתנה תפישתם על מדינת ישראל, ויתחזק הקשר עמם. המטרה להגיע למחוזות רחוקים מול אנשי עסקים, על מנת שיגלו עניין בהשקעות בישראל.

 

איך עושים זאת? היעזרות בידידי הוועידה (בעולם העסקי, בניו מדיה, בעולם היהודי ועוד) שיש להם עולם קשרים עסקי רחב. הגענו פיזית לקהילות יהודיות ברחבי העולם, וכן יצרנו שיתופי פעולה עם ארגונים הפועלים בעולם היהודי וכמובן שניצלנו את הקלף המרכזי והגדול שיש לנו - המוניטין העולמי של הנשיא. ואחרי שהם מגיעים, קיים אתגר נוסף: איך יוצרים תוכן עשיר וחדש?

 

עושים תחקיר גדול על המוחות המבריקים בעולם, ויוצרים פסיפס אנושי מעניין, המגיע מכל רחבי העולם, מאסיה ועד דרום אמריקה, דרך ארצות ערב ואירופה. בסוף, אחד האתגרים הקשים: איך דואגים שתוכן הוועידה יגיע לעשרות אלפים בעולם, ולא רק לאלו שיגיעו אל בנייני האומה?

 

כאן באה לעזרתנו המדיה החדשה. זו המאפשרת לעקוף דעות קדומות ומוטות, ויוצרת לנו קשר ישיר, עם כל אדם בעולם שיש לו מחשב או טלפון נייד מתוחכם. יצרנו טכנולוגיה מיוחדת המאפשרת לגולשים לדבר עם הנשיא, הבאנו בלוגרים ייחודיים מהעולם שיש להם עשרות מיליוני עוקבים, ובנינו אירועי מדיה חדשה ברשת בהשתתפות הנשיא. בנוסף, הזמנו עשרות עיתונאים מהארץ ומהעולם לקחת חלק בפאנלים ובמליאות. כל זאת, כדי לספר את סיפורה של הוועידה ושל הדוברים בה, העסוקים במחשבה על איך מעצבים מחר טוב יותר.

 

עו"ד ישראל מימון, יו"ר ועידת הנשיא

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן גלילי
עוקפים דעות קדומות. ישראל מימון
צילום: חן גלילי
מומלצים