שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סוף לקנסות היציאה בביטוחי השיניים

  משרד האוצר הורה לחברות הביטוח לאפשר למבוטח לבטל את ביטוח השיניים בכל עת וכמעט ללא תנאי ובנוסף לאפשר לו לקבל את טיפול השיניים בכל מרפאה שבה יבחר. ההוראה תיכנס לתוקף ב-1 באוקטובר

  ביטוח שיניים ללא קנסות יציאה: משרד האוצר הפיץ אמש (ב') לחברות הביטוח חוזר שיאפשר למבוטח לבטל את ביטוח השיניים בכל עת וכמעט ללא תנאי - כך נודע ל"כלכליסט". ההוראה המרכזית משחררת את המבוטחים מקנסות עזיבה ומאזיקים חוזיים.

   

  הרכב ניזוק בתאונה. חברת הביטוח לא תפצה

  השרים אישרו: העובד יבחר את סוכן הביטוח

   

   

  במרבית הפוליסות הנהוגות היום בשוק, המבוטח אינו יכול לבטל את הפוליסה עד לסוף תקופת הביטוח או שביטול הפוליסה באמצע התקופה מחייב תשלום של קנסות עזיבה.

   

  החוזר של האוצר קובע כי, עם זאת, החברות יוכלו לדרוש החזר כספי, אך רק בתנאים מסוימים שהוגדרו בחוזר. חברת ביטוח לא תוכל לגבות קנסות ממבוטח בפוליסה שחודשה. עוד קובע החוזר, כי למבוטח תהיה אפשרות לקבל את הטיפול הרפואי בכל מרפאה או אצל כל רופא שיניים, לפי בחירתו, והוא לא יוגבל רק לרופאים שנמצאים בהסדר עם המבטח, זאת בשונה מהמצב כיום.

   

  טיפול שיניים - מבוטח רשאי לבטל הפוליסה בכל עת ובלא תנאי (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  טיפול שיניים - מבוטח רשאי לבטל הפוליסה בכל עת ובלא תנאי(צילום: shutterstock)

   

  בנוסף קובע החוזר, כי החברות יצטרכו להשתמש בשמות וקודים אחידים לטיפולי שיניים בפוליסה, כך שלמבוטח תהיה אפשרות להשוות בין הפוליסות הקיימות בשוק.

   

  החוזר ייכנס לתוקף ב-1 באוקטובר. גורם באוצר אמר כי "זו בשורה צרכנית למבוטחים. הצרכנים לא יהיו כבולים לפוליסות ויהיו חופשיים לבחור את הרופא המטפל".

   

  שוק ביטוחי השיניים מוערך בכ-500 מיליון שקל בשנה, מרביתם במסגרת פוליסות קבוצתיות, המתחדשות מידי תקופה ומכאן חשיבות ביטול קנסות היציאה בעת חידושי פוליסות. לפי האוצר, הראל מחזיקה בנתח שוק של כ-60% והפניקס בכ-20%.

   

  מכלל נמסר: "הנושא מורכב. אנחנו צריכים ללמוד את החוזר ואין לנו יכולת לומר עליו משהו כרגע".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו תומר אביטל ואסף גילעם

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביטוחי שיניים ללא קנס יציאה
  צילום: shutterstock
  מומלצים