שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הזנחה במוצב: "חולדות מתות, חדרים לוהטים"
  חיילים בגדוד שמשון שמשרתים במוצב קדמי הגישו קבילה שבה התלוננו על "חולדות שהולכות בין המיטות". תלונות נוספות: קר בלילות החורף, שמונה חודשים ללא חופשת "רגילה"

  טענות להזנחה במוצב קדמי של צה"ל ליד רמאללה. לוחמים בגדוד שמשון קבלו על התנאים בבסיסם, בטענה כי הם סובלים מחולדות וכי מפקדיהם מתעלמים מכך. נציב קבילות החיילים, אלוף במיל' יצחק בריק, החל בבירור הטענות.

   

  דו"ח הקבילות: מקלחת עם צפרדעים, איומים על חיילות

   

  חולדה שנמצאה בבסיס, על פי הקבילה ()
  חולדה שנמצאה בבסיס, על פי הקבילה

   

  עוד בערוץ החדשות:

  חידוש בארה"ב: יותר מהגרים אסיאתים מהיספנים

  ברוקלין: צלבי קרס בשכונה חסידית, מכוניות נופצו

  פעם 2 החודש: שיירת נשיא זימבבווה דרסה אדם

   

  "אין כמעט לילה שבו אנחנו לא שומעים רעשים של חולדות הולכות בין המיטות שלנו", נכתב בקבילה שהוגשה לפני כמה ימים. לדברי החיילים, החולדות מתרוצצות בחדרים כל העת, וכאשר פנו למפקדיהם בנושא נאמר להם: "תהרגו אותן בעצמכם". לפעמים הם אכן עשו זאת. במוצב הפלוגתי משרתים עשרות לוחמים בשירות חובה.

   

  חולדה בבסיס, על פי הקבילה ()
  חולדה בבסיס, על פי הקבילה

   

  בנוסף, לפי הקבילה, במגורי הלוחמים לא הותקנו מזגנים. בקיץ הם סובלים מהחום הרב, ובחורף צונחות הטמפרטורות בשל המיקום ההררי של המוצב. מכל זה סובלים החיילים "מבלי שיצאו לחופשת 'רגילה' זה שמונה חודשים,

  כמתחייב בפקודות".

   

  רק השנה הוסדר בפקודות הצבא נושא חופשות ה"רגילה" לחיילים, ובעיקר ללוחמים. מספר ימי החופשה שהלוחמים זכאים להם הופחתו, אך זאת כדי לאפשר למפקדים לתכנן היטב את לוח הזמנים של הפעילויות והאימונים במטרה להבטיח את החופשה לחיילים.

   

  ממשרד הביטחון נמסר כי "קבילה בנושא הגיעה לנציבות קבילות החיילים לאחרונה, והנציב, אלוף (במיל') בריק פתח בבירור הטענות. בתום הבירור יועברו המלצות הנציב לידיעת הקובלים והגורמים המוסמכים בצה"ל".

   

  מדובר צה"ל נמסר כי "לאחר פניות החיילים לנציב קבילות החיילים, החל הנציב לבדוק את הטענות. בתום הבירור יועברו ההמלצות לידיעת הקובלים והגורמים המוסמכים בצה"ל". 

   

  בחודש שעבר פורסם הדו"ח השנתי של נציב הקבילות שלפיו נרשמה עלייה של כ-10% במספר

  הקבילות בשנת 2011 לעומת 2010, וכמות שיא של קבילות בעשור האחרון. בריק הדגיש אז בדבריו את נושא התשתיות הלקויות בבסיסי הצבא, ואמר: "מפגעי תשתית בלתי נסבלים בחלק ממחנות הצבא גורמים לפגיעה ממשית במוטיבציה לשרת ובאמון של החיילים בצה"ל".

   

  בין הדוגמאות שהוצגו בדו"ח הנציב, מקרים של מקלחות עם צפרדעים, מטבחים מלאים בחרקים ובתולעים, מכרסמים שונים שהתגלו בבסיסים ועוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חולדה במוצב, על פי הקבילה
  הנציב בריק
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים