שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP, AFP

הספינה שהובילה נשק לסוריה שבה על עקבותיה

בריטניה הודיעה כי הספינה שלפי החשד הובילה מסוקי קרב למשטר אסד הסתובבה והחלה עושה את דרכה חזרה לרוסיה, אחרי שנחשפה וחברת הביטוח הודיעה לה שאינה מכוסה עוד

הספינה הרוסית שהובילה לכאורה מסוקי קרב לסוריה ונחשפה בצהריים, הסתובבה כנראה ועושה כעת דרכה בחזרה לנקודת המוצא שלה, אחרי שחברת הביטוח הבריטית הודיעה לה כי הספינה אינה מבוטחת עוד. כך מסרו הערב (יום ג') גורמים רשמיים בבריטניה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

משרד החוץ הבריטי מסר כי הספינה, MV אלייד, שינתה את מסלולה באירופה אחרי הדיווחים בנוגע למטען שהיא מובילה. מוקדם יותר אישר משרד החוץ בלונדון כי נודע לו שהספינה נושאת מסוקי קרב מתוצרת רוסיה ועושה את דרכה לסוריה.

 

שר החוץ הבריטי, וויליאם הייג, מסר הערב למחוקקים בפרלמנט כי הספינה "הסתובבה וכעת כנראה עושה את דרכה בחזרה לרוסיה". ממשרדו נמסר כי נראה שהספינה מנסה להימנע מכניסה למים הטריטוריאליים של בריטניה ושל האיחוד האירופי. מוקדם יותר הודיעה חברת הביטוח Standard Club שמושבה בבריטניה כי לא תספק עוד ביטוח לבעלי הספינה, אחרי שנודע לה כי היא נושאת נשק, הפרה ברורה של כלליה.

 

האונייה הרוסית ()
האונייה הרוסית

 

בריטניה, ארה"ב, צרפת ומדינות נוספות במערב מובילות את ההתנגדות לדיכוי האכזרי של ההתקוממות העממית בסוריה על-ידי הנשיא בשאר אסד, התקוממות שבמהלכה נהרגו עד כה לפי דיווחים יותר מ-14 אלף בני אדם ושכללה מעשי טבח מחרידים.

 

סוריה היא בעלת הברית האחרונה של רוסיה במזרח התיכון, והיא צרכנית גדולה של כלי נשק סובייטיים ורוסיים בארבעת העשורים האחרונים. היא רכשה מטוסי קרב, מסוקים, טילים, כלי רכב משוריינים וכלים צבאיים אחרים בעלות של מיליארדי דולרים. רוסיה גם מסכלת כל יוזמה לסנקציות בינלאומיות משמעותיות על משטר אסד או ניסיון לקדם במועצת הביטחון של

האו"ם, שם יש למוסקבה זכות וטו, התערבות צבאית שתביא להפלת המשטר בדמשק.

 

משרד החוץ הבריטי מסר הערב כי שר החוץ הייג שוחח עם עמיתו הרוסי, סרגיי לברוב, ואמר לו שכל משלוח של אמצעי לחימה לסוריה חייב להיפסק. בהצהרת משרד החוץ בלונדון נמסר: "אנחנו עובדים מקרוב עם שותפים בינלאומיים כדי לוודא שאנחנו עושים כל שאפשר כדי לשים קץ לכך שהיכולת של המשטר הסורי לרצוח אזרחים זוכה לחיזוק באמצעות סיוע ממדינות אחרות". המפילה הרוסית של הספינה, Femco, סירבה להגיב על הדברים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש ממשלת רוסיה פוטין. מה הוא יודע על זה?
צילום: AP
שר החוץ הבריטי הייג
צילום: EPA
מומלצים