שתף קטע נבחר

65 רקטות ביממה: פגיעה ליד לול בחוף אשקלון

מעל 100 נפילות נרשמו בישראל מתחילת סבב הלחימה, היום נורו לאשכול 37 רקטות ופצמ"רים. הערב נפלה רקטה במושב, ליד לול עופות. אזעקה נשמעה גם באשקלון. פיקוד העורף: ביישובים במרחק עד 7 ק"מ מהרצועה - לימודים רק במוסדות ממוגנים

מטחי הקסאמים מרצועת עזה נמשכים ללא הפסקה: הערב (יום ד'), בסביבות השעה 20:45, התפוצצו שלוש רקטות בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון. אחת מהן נפלה בתוך מושב באזור, בקרבת לול עופות. פחות משעה לאחר מכן נשמעה אזעקה גם באשקלון, הרקטה נפלה בשטח פתוח סמוך לעיר. בשני המקרים לא דווח על נפגעים.

 

הערב ירו הפלסטינים גם לעבר המועצה האזורית אשכול, שם נפלו היום לא פחות מ-37 רקטות ופצצות מרגמה. בסביבות השעה 20:00 בערב נורו שתי רקטות גם למועצה האזורית שער הנגב. במהלך הבוקר נורתה רקטה לעבר באר שבע אך נפלה בשטח פתוח. היה זה אחרי לילה לא שקט שבו נורו יותר מעשר רקטות לעבר יישובים ישראליים בדרום הארץ, וצה"ל הגיב בירי על שבע מטרות ברצועת עזה.

 

 עוד בחדשות ynet:

הנער שטבע התעורר: "נתקלתי בילד ונפלתי"

 

במהלך היום שיגרו מחבלים כ-65 רקטות ופצצות מרגמה לעבר שטחי ישראל. מתחילת סבב ההסלמה, ביום שני, נרשמו יותר מ-100 נפילות בשטח ישראל. אחת הרקטות, ששוגרה לנתיבות, יורטה על ידי כיפת ברזל. אחרת הסבה נזק לבית וגרמה לכמה נפגעי חרדה. במקביל, צה"ל המשיך לתקוף בעזה וחיל האוויר ביצע חמש תקיפות ברצועה במהלך היום.

 

בפעולה משותפת של צה"ל והשב"כ, אותרה ונפגעה חוליית הטרור שביצעה את הפיגוע בגבול מצרים והרגה את האזרח הישראלי סאיד פשאפשה. בנוסף, נהרג מחבל אחד לפחות בתקיפה באזור רפיח שבדרום

הרצועה. מצה"ל נמסר כי בתקרית נפצע קשה בכיר בג'יהאד העולמי, ועוזרו נהרג משיגור טיל מכלי טיס של חיל האוויר.

 

הערב פרסם פיקוד העורף הנחיות התגוננות ליישובים בעוטף עזה. על פי ההנחיות, שתקפות עד מחר ב-18:30 בערב, יתקיימו לימודים ביישובים שמרוחקים עד 7 ק"מ מרצועת עזה - רק במוסדות ממוגנים. פיקוד העורף אסר על קיום אירועים בשטחים פתוחים ביישובים אלה. בנוגע ליישובים בטווח שבין 7 ל-15 ק"מ, נאסרו התקהלויות והתכנסויות של יותר מ-500 איש בשטח פתוח וסגור.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתפו יואב זיתון, אילנה קוריאל ונרי ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית שנפגע מרקטה
כיפת ברזל ליד נתיבות
צילום: זאב טרכטמן
חיסול ברצועת עזה
צילום: AFP
מומלצים