שתף קטע נבחר

Mini Boombox: רמקול קטן גדול

הרמקול הנייד של לוג‘יטק מציע איכות שמע לא רעה בכלל, אבל מה שבאמת מלהיב זה הסוללה שמספיקה ל-15 שעות. בקרוב לידכם על חוף הים

ה-Mini Boombox של חברת לוג'יטק הוא רמקול קטן המסוגל להעביר באופן אלחוטי את המוסיקה שנמצאת אצלכם בטלפון הסלולרי ולהשמיע אותה היכן שרק תרצו: במטבח, בחוף הים, באמצע היער ובעוד מקומות יצירתיים. בנוסף, הוא נותן לכם את האפשרות לשליטה בעוצמת הקול, הפסקת שירים ומעבר ביניהם ישירות דרכו. הוא אפילו משמש כדיבורית לסלולרי במידה ואתם מקבלים שיחה תוך כדי האזנה למוסיקה דרכו. 

 

עוד ב-HWzone:

 

תיאור כללי

מימדיו של המיניבומבוקס הם 11.5x7.1x5.7 סנטימטרים וצורתו אליפטית. חלקו העליון הוא משטח מגע העשוי פלסטיק שחור שקוף. כאשר המכשיר מופעל, מופיעים על אותו משטח שחור שישה לחצני מגע. לחצן "נגן/השהה", מצדו הימני לחצן מעבר שיר קדימה, ולצדו השמאלי, מעביר שיר אחורה. מתחתם נמצאים כפתורי הווליום. ולחצן עליו סמל בלוטות' ושפורפרת. לחצן זה אחראי על הקישור בין הטלפון הסלולרי לבין המיניבומבקס ועל מענה לשיחות המתקבלות בעת שהמכשיר בפעולה.

 

 

בפעולה, הלחצנים על הפאנל השחור נעלמים לאחר כדקה, לצורך חסכון מירבי באנרגיה, ומופיעים שוב בעת מגע. בחלקו הימני התחתון של המשטח ישנו חור רטן המשמש מיקרופון בעת שיחת טלפון. למכשיר יש בחלקו הקדמי התחתון יש תאורה כחולה או אדומה בהתאם למצב הסוללה. המיניבומבקס מגיע בשלושה צבעים לבחירה: שחור לגמרי, שחור עם צדדים אדומים ולבן עם חלק עליון שחור.

  

 

 

חוויית שימוש וביצועים

התחברות

בחיבור באמצעות בלוטות' לטלפון סלולרי מדגם N8 של NOKIA, ההתחברות פשוטה ואינטואיטיבית ברובה. דרושה הפעלת סריקה בטלפון הסלולרי ולחיצה ארוכה על הלחצן  במיניבומבקס על מנת שהסלולרי יזהה את החומרה בזמן הלחיצה. האור שסביב סמליל החברה יהבהב באדום וכחול לסרוגין. לאחר הזיהוי יש לאשר את ההתחברות בסלולרי וכעבור רגע קצר המכשירים מחוברים ביניהם.

 

כעת נשאר להפעיל את נגן המוסיקה במכשיר. בצורת התחברות זו, ניתן לשלוט בשיר המתנגן ובעוצמת הקול באמצעות המיני בומבוקס . פעולות הלחצנים מסונכרנות עם פעולות אותם הלחצנים בסלולרי בצורה כזו שגם במידה ונבחרה נגינה אקראית של שירים ולא לפי הסדר בו הם מסודרים, כאשר נלחץ במיני בומבוקס על הלחצן האחראי להעביר שירים קדימה, נקבל שיר אקראי ולא את השיר הבא ברשימה.

כמובן שניתן לשלוט בהכל גם דרך הסלולרי עצמו.

 

קבלת שיחה והודעות

בעת קבלת שיחה, תוך כדי נגינה, המוזיקה נקטעת, ובמקומה שומעים (דרך הרמקול) את צלצול הטלפון הסלולרי. ניתן לקבל את השיחה דרכו באמצעות לחצן המענה (ציור השפורפרת) ולנהל השיחה כמו בדיבורית. כאשר שאלנו את הצד השני כיצד הוא מעריך את האיכות בה אנחנו נשמעים, קבלנו את התשובה- "כמו עם כל דיבורית רגילה". בסיום השיחה, אם הצד שלנו הוא הצד המנתק, נלחץ על אותו לחצן עליו לחצנו על מנת לקבל את השיחה. לאחר סיום השיחה, השיר הקטוע חוזר בפייד אין, המרכך את המעבר משקט לשיר ולא מפתיע אותנו במלוא העוצמה.

 

בעת קבלת הודעה לטלפון הסלולרי, המוסיקה תיקטע ונשמע במקומה את הצלצול המיועד להודעה, ולאחר מכן השיר הקטוע יחזור, שוב עם אותו אפקט.

 

סוללה

 באתר הרשמי של לוג'יטק כתוב כי הסוללה יכולה להחזיק עד ל- 10 שעות נגינה רצופות. באופן טבעי, ציפינו לפחות, אך הופתענו לגלות כי המכשיר החזיק כ- 15 וחצי שעות רצופות של נגינה לפני שנגמרה לו הסוללה - כשהוא מחובר בבלוטות'  הידוע כמחסל סוללות

  

טעינה מסוללה ריקה לגמרי למלאה לגמרי אורכת כ-4 שעות. בזמן טעינה, הנורה שסביב לסמליל היצרנית מהבהבת בצבע כחול וכאשר הטעינה מסתיימת, היא מאירה באופן קבוע בכחול. כאשר הסוללה חלשה, צבע הנורה משתנה לאדום.

 

במידה והמכשיר דלוק אך לא מתנגן כל שיר, הוא נכנס למצב שינה לאחר חצי שעה שלא נעשה בו שימוש. ניתן להעיר אותו על ידי כיבוי והדלקה של הרמקול בעזרת המתג שבגבו.

 

איכות ועוצמת שמע

בחנו את הרמקול בכמה מקומות בתוך מבנים ומחוץ להם. מצאנו כי בעזרת רמות העוצמה הגבוהות ניתן ליהנות ממנו אפילו במקומות פתוחים ולא שקטים במיוחד. באופן טבעי, בתוך חדרי הבית השונים ניתן להנות ממנו על אחת כמה וכמה.

 

מבחינת איכות השמע ועמידות המכשיר בעוצמות גבוהות מצאנו כי בשירים בהם יש בס דומיננטי, כגון One chance של אריק קלפטון, משקלו הקל של המיני בומבוקס . הרמקול החל "לרקוד" לפי הבס ולא הצליח לעמוד באופן יציב במקום, למרות רגליות הגומי שאמורות לתרום ליציבה.

 

בנוסף, בשירים שקטים כגון Love comes quickly של הפט שופ בויס , אם בודקים מקרוב ולעומק, ניתן להבחין ברחשים הלא קשורים לשיר. מה שאומר שהצלילים המופצים מהמיני בומבוקס לא לחלוטין נקיים.

 

 

סיכום

המיני בומבוקס בהחלט עמד בכל הדרישות והציפיות שלנו. עם מימדים ומשקל המאפשרים לנו לקחת אותו אתנו לכל מקום ללא צורך בחשמל וללא פחד שתגמר הסוללה מהר, ועם שמע סביר, הוא בהחלט קנייה טובה.   

 

 מחיר המכשיר בארץ מתחיל מ- 509 שקל.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים