שתף קטע נבחר

מופז לאובמה: "אפשר להגיע להסדר עם הרשות"

המשנה לראש הממשלה פגש בבית הלבן את הנשיא האמריקני. השניים שוחחו במשך 35 דקות על המו"מ עם הפלסטינים, על האיום האיראני ועל הסיבות להצטרפות לממשלת נתניהו: "אפשר להגיע להסכמה על הגבולות והסדרי הביטחון"

המשנה לראש הממשלה, שאול מופז, שוחח אחר-הצהריים (יום ה') עם נשיא ארצות-הברית ברק אובמה בבית הלבן. מופז נפגש במקום עם יועץ הנשיא לביטחון לאומי, טום דונילון, ואובמה הצטרף אל השניים. הפגישה עצמה נמשכה 35 דקות, ונסובה על האיום האיראני ויחסי ישראל והפלסטינים. במהלכה התייחס מופז למו"מ מול הרשות ואמר לנשיא האמריקני: "יש לנו חלון מדיני של שנה וחצי. אפשר להגיע להסכמה על הגבולות והסדרי הביטחון".

 

מופז (שלישי משמאל) מול אובמה. להחריף את הסנקציות (צילום: Pete Souza) (צילום: Pete Souza)
מופז (שלישי משמאל) מול אובמה. להחריף את הסנקציות(צילום: Pete Souza)

 

מופז סיפר כי אובמה נכנס לחדר כשלוש דקות לאחר שהחלה הפגישה עם דונילון. השר הישראלי הציג לאובמה את הסיבות להצטרפות קדימה לקואליציה ואמר כי הדבר נותן חלון הזדמנות להנעת התהליך עם הפלסטינים. הוא קרא לאובמה להחריף את הסנקציות על איראן ולהמשיך בהכנות לפעולה צבאית.

 

מופז, שחתם היום את ביקורו בוושינגטון, נפגש עם מזכירת המדינה הילרי קלינטון ובכירים אחרים בממשל ובקונגרס. גורמים ישראלים אמרו שהנשיא אובמה היה מעוניין לשמוע ממופז על התקדמות הנושא הפלסטיני והנושא האיראני. במהלך ביקורו בוושינגטון, אמר מופז שהנושא הפלסטיני יותר מוסכן מהאיראני ומחייב כניסה למשא-ומתן ישיר.

 

בתחילת השבוע פנה מופז לנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, בדבריו בוועידה הרעיונית

 של המפלגה: "הנח לאיגרות, הנח למכתבים, מספיק עם הדיבורים והתנאים המוקדמים - בוא לדבר שלום!". מופז הוסיף כי "אין סכנה גדולה יותר לעתיד העם היהודי מאשר מדינה דו-לאומית בין הירדן לים".

 

בהתייחסו לסוגיה האיראנית, אמר מופז בתחילת השבוע: "אנחנו קרובים יותר מאי פעם לרגע ההכרעה. לא יהיה מנוס מהתערבות עולמית אם ייכשלו השיחות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלינטון ומופז, השבוע
צילום: שחר עזרן
מומלצים