שתף קטע נבחר

אמוניה דלפה, תושבי שהם נקראו להסתגר בבתים

חומר מסוכן דלף ממפעל באזור התעשייה חבל מודיעין. תושבי שהם נקראו להישאר בבתים ולהימנע מהפעלת מזגנים ופתיחת חלונות. "שמענו כריזה בלילה, זה מאוד מפחיד", סיפרו

כריזה מפחידה בשעת לילה מאוחרת: תושבי המועצה המקומית שהם נקראו אמש (שבת) להסתגר בבתיהם ולא להדליק מזגנים, בשל דליפת חומר ממפעל סמוך ליישוב. כעבור שעות ארוכות, החומר התנדף והשגרה שבה, בתום בהלה לא קטנה.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

מוחים פרצו לבנקים, ניפצו שמשות וחסמו את איילון

השרים יכריעו: נשיפון בכל עסק שמוכר אלכוהול

 

אמש התגלה כי אמוניה דלפה ממכל במפעל אסם באזור התעשייה חבל מודיעין, הסמוך לשהם. ארבעה בני אדם, שסבלו מתחושת צריבה בעיניים, בחילות והקאות - פונו לבית החולים אסף הרופא בצריפין. הם שוחררו לאחר טיפול קצר. שני צוותי כיבוי אש מתחנת איילון הגיעו למקום ביחד עם אנשי המשרד לאיכות הסביבה.

 

לאחר שהממצאים הראו כי הגז מתקרב ליישוב החליטו גורמי הביטחון שלא לקחת סיכון ולבקש מהתושבים להישאר בבתיהם. רכבי ביטחון נסעו ברחובות וכרזו לתושבים לסגור את החלונות ולהימנע משימוש במזגנים. הודעה על חזרה לשגרה נמסרה ב-SMS לחלק מהתושבים בסביבות 4:00, ואולם בבוקר אמרו במשטרה שהסכנה חלפה.

 

התושבים נשמעו להוראות, אך היה גם מי שהעדיף לעזוב את שהם. "שמענו בכריזה את ההודעה הזאת. בעלי לקח את הילד ויצא מהאזור כי הוא מאוד פחד", סיפרה סימה, שמתגוררת במקום. "אני לא יודעת בדיוק מה מקור הדליפה. אנחנו רק יודעים שעברו פה מכוניות ואמרו לנו לסגור את החלונות ולא להדליק מזגנים".

 

אבל רוב התושבים נשארו בבתיהם. "זה היה נורא מבהיל", סיפרה תושבת שהם. "אני באופן אישי פחדתי מאוד. לא בכל יום מודיעים

 שיש דליפה של חומר מסוכן. אנחנו חיים בתוך אזור תעשייה, הבית שלי יחסית קרוב למפעלים האלה, מי מבטיח לנו שזה לא יקרה שוב?"

 

לדבריה, למרות שעברו שעות מאז שהמשטרה הורתה לתושבים להישאר בבתיהם, הם לא קיבלו הוראה אחרת. "יכול להיות שאם לא אמרו אחרת אז הכול בסדר", היא אמרה. "אני בכל אופן אצא לעבודה. אין לי ילדים קטנים, אבל אני יודעת שהורים לילדים קצת חסרי אונים, הם לא יודעים מה לעשות".

 

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה כרמית ראובן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כבאים הוזעקו ליישוב. ארכיון
צילום: עידו ארז
מומלצים