שתף קטע נבחר

בבי"ס שנפגע מקסאם: שליש מהתלמידים לא באו

"שבת קסומה", מגדירה בציניות המזכירה את אירועי סוף השבוע - נפילת הרקטה בבית הספר בשדרות. באחת הכיתות נעדרו שליש מהילדים ובזמן שנותר עד לחופש הגדול מקווים שהשקט יישמר. "מזל שהילדים לא נחשפו להרס ולחורבן"

בבית הספר בשדרות שספג במהלך השבת פגיעה ישירה של רקטת קסאם, התקשו הבוקר (יום א') לחזור לשגרת לימודים רגילה. הרקטה שפגעה במבנה במתחם בית הספר אמנם נבלמה בתקרה הממוגנת, אולם מפלס החרדה שעולה ויורד בעשור האחרון שוב נסק כלפי מעלה.

 

מפלס החרדה נסק שוב כלפי מעלה. בית הספר שספג רקטה, הבוקר (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
מפלס החרדה נסק שוב כלפי מעלה. בית הספר שספג רקטה, הבוקר(צילום: אמיר לוי)

 

הפסקת אש שברירית - דיווחים נוספים ב-ynet:

אתמול: פצוע בינוני במפעל בשער הנגב

בשישי: עוד רקטות, עוד תקיפה בעזה: מחבל נהרג

 

"הייתה לנו שבת קסומה", אמרה בציניות מזכירת בית הספר. הצוותים החינוכיים מנסים להפיג את המתח עם משחקי מילים שנובעים מהשורש "קסאם" ועל הקיר החיצוני עדיין מבצבץ קו שחור, עדות אילמת למטווח על המוסד החינוכי.

 

בהנחיית משרד החינוך נמנע הבוקר הצוות החינוכי לשוחח עם נציגי התקשורת. השעה הראשונה הוקדשה להפגת המתח, שכללה משחקי כדור ופעילות גופנית. אחת המורות סיפרה לא לייחוס ששליש מתלמידיה לא הגיעו הבוקר ללימודים. לדבריה, "אפשר להבין את ההורים המפוחדים, אנחנו כבר מתורגלים במציאות הזו. בהנחה שהשקט יישמר נמשיך בפעילות עד שנצא לחופש הגדול".

 

"מספיק להם הריח כדי לדמיין מה קרה פה" (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
"מספיק להם הריח כדי לדמיין מה קרה פה"(צילום: אמיר לוי)

 

חזרה לשגרה, גם אם נעשית בדרך קבע, אינה קלה. רוחה רובין, אמה של טל, שהוזעקה הבוקר לאסוף את בתה שחשה ברע, משוכנעת שהחולשה שממנה סובלת הילדה היא תולדה של הירי בשבת. "מאתמול בבוקר טל מרגישה רע לאחר שהייתה לנו השכמה קשה של מטחי רקטות. מאז יותר רגוע, אבל אי אפשר לומר שהיום זה יום לימודים רגיל. שלחנו אותה לבית ספר ברגשות מעורבים. היא נולדה לתוך המציאות הזאת, אבל זה לא עושה את זה פשוט".

 

אבי עזרן, יליד שדרות שמתגורר כיום בקיבוץ דורות הסמוך, משמש כנציג המגבית הקנדית שתורמת דרך קבע למוסדות החינוך בעיר. הבוקר הוא הגיע למוסד שהופגז כדי להתרשם מהמתרחש ולעדכן את התורמים בקנדה בצורכי בית הספר. "למזלנו, התקרה האקוסטית בלמה את הרקטה והמיגון הוכיח את עצמו כעובד".

 

עזרן הוסיף כי "אין ספק שהמצב הבוקר הרבה יותר טוב, כי הילדים הגיעו ולא ראו הרס וחורבן. הם כבר כל-כך מנוסים, מספיק להם להריח את הריח כדי לדמיין מה קרה פה. מזלנו שזה קרה בשבת, אבל הפגיעה הנפשית איננה פשוטה. קצת פחחות וצבע ועוד יום-יומיים לא יראו פה כלום. ננסה לעזור לילדים בטווח הארוך עם פעילות מחזקת, עזרה לימודית, מלגות ופעילויות חברתיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבוקר בבית הספר שנפגע
צילום: אמיר לוי
מומלצים