שתף קטע נבחר

אנסטסיה, העולים לא חשוכים

אני מבינה את הכעס של האוכלוסייה הגאה כי גם אני בתור "רוסייה בלונדינית" חוויתי סטיגמות חשוכות. מלכת היופי לשעבר יאנה חודריקר עונה לח"כ אנסטסיה מיכאלי

ההתבטאויות האחרונות של ח"כ אנסטסיה מיכאלי נגד הקהילה ההומו-לסבית הצליחו להוציא גם אותי משלוותי. לצערי, לא מעט אנשים ופרשנים בישראל באמת מאמינים שדעותיה הנבערות מייצגות את העלייה הרוסית וכתוצאה מכך אנו מוצגים בתקשורת כעדה חשוכה וברברית. צר לי שמישהי שאמורה לייצג אותנו בכבוד שמה לה למטרה להתפרסם בכל מחיר. אני באמת לא רואה סיבה אחרת מיצר פרסום חולני שיגרום למי שאמורה להיות נבחרת ציבור לנהוג בצורה גסת רוח שכזו.

 

הרי גם אם אלה מחשבות שעוברות לה בראש, החינוך הרוסי לימד אותנו כבר מגיל צעיר מאוד לא לפלוט שטויות או לפעול על פי דחף. כאם לשלושה ילדים, אני לא חוששת מזה שבני יראה בטלוויזיה הומואים חיים טוב ואולי יגדל להיות הומו. אני גם לא מוטרדת מזה שלפעמים בתי מלבישה את בני בשמלה ומחפשת אותו לבת. הוא עושה מזה דרמה שלמה ושניהם מתפקעים מצחוק. ולמה אני לא מוטרדת? כי אני יודעת שהומואים לא בוחרים להיות כאלו, אלא נולדים ככה.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

הצאר פוטין וקינג ביבי / יפעת סולל

רטוריקה פתטית למחאה אלימה / שאול רוזנפלד

 

אין לי מושג מאיפה גברת מיכאלי לקחה את הדברים שאמרה, אבל היא לא קראה אותם בעיתון רוסי וגם לא שמעה אותם בערוץ רוסי. את זה אני יכולה להבטיח לכם. אני גדלתי והתבגרתי באוקראינה, עדיין יש לי משפחה ברוסיה, הוריי גרים לידי ואני בקשר עם לא מעט חברים משם. מעולם לא שמעתי דעה זהה לזו החשוכה שלה. אכן אפשר לומר שרוסים הם שמרנים יחסית ואין ספק שחיים בקומוניזם השפיעו על כולנו. מי שלא עבר את זה על בשרו לא יבין על מה אני מדברת.

 

יש מקום לשונות 

יחד עם זאת, אנו חיים בעידן חדש שבו לשמחתנו יש הרבה יותר מקום לשונות ולקבלת האחר. הומואים ולסביות הם חלק מהחברה שלנו, נרצה או לא נרצה, ותפקידנו לחיות עם זה, ללמוד וללמד את ילדינו להבין ולקבל. ואני כבר לא מדברת על "ואהבת לרעך כמוך" שזו צריכה להיות השאיפה המרכזית, במיוחד בחברה הישראלית למודת המלחמות.

 

למדתי לנהל את החיים שלי על בסיס פשרה וגישור על בסיס יומיומי. אני יוצאת ברית המועצות לשעבר, נשואה לגבר דתי יוצא מרוקו וילדיי הולכים לבית ספר דתי. החיים שלי הם הדוגמה האידיאלית לכך שאפשר לחיות באהבה עם מישהו שונה לחלוטין. אולי זה לא קל, אבל זה בהחלט אפשרי ותלוי רק ברצון ובנכונות שלנו להיפתח לאחר ולהכיל את השונה.

 

בתור "בלונדינית רוסייה" שברזומה שלה תואר מלכת היופי של ישראל, חוויתי בחיי הרבה מצבים לא נעימים והכול רק משום ששפטו אותי על פי סטיגמות ודעות קדומות. ותאמינו לי אחיי הגאים, אני יודעת כמה שזה מעליב ומכעיס. בבת אחת העלתה גברת מיכאלי צרור שלם של סטיגמות על הקהילה הגאה וגם גרמה להיווצרות של סטיגמות חדשות על המגזר שאליו היא משתייכת. אנסטסיה, תעצרי, תחשבי מה את עושה. קחי כדור או משהו כדי להירגע. מספיק נאמר על בלונדיניות רוסיות, בבקשה, אל תוסיפי!

 

יאנה חודריקר-כנפו, בעלת תואר שני במדיניות ציבורית - יישוב סכסוכים וגישור, נשואה ואם לשלושה, מלכת יופי בדימוס.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי קואנקס
תחשבי על מה שאת עושה. יאנה חודריקר-כנפו
צילום: קובי קואנקס
אל תוסיפי. אנסטסיה מיכאלי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים