שתף קטע נבחר

המחשב שלמד לבד על חתולים

מדעני גוגל יצרו מחשב אדיר שהצליח ללמוד לבד לזהות דמויות של חתולים. אנחנו נתרשם באמת כשנמצא חתול שייזהה מחשב ולא יתיישב מיד על המקלדת

מדעני גוגל העובדים התקדמו צעד משמעותי בשימוש במחשבים לחקות פעילות מוחית של בני אדם. במעבדות החשאיות של החברה המכונות מעבדות X, שידועות בעיקר על רקע המצאת המכונית הנוהגת את עצמה   ומשקפי מציאות מוטמעת, יצרו מדענים רשת נוירולוגית של 16 אלף מעבדים ואז שחררו אותם לגלוש באינטרנט. המערכת למדה לבד לזהות חתולים.

 

הניסוי התחיל בהזנה של הרשת ב-10 מיליון תמונות שנבחרו אקראית מסרטוני יוטיוב. לאחר מכן, נבחנה המערכת על זיהוי עצמים מתוך 20 אלף תמונות שניתנו לה והצליחה לעמוד במבחן באחוזים גבוהים יחסית. חוץ מחתולים, היא גם זיהתה איברים מסוימים בגוף האדם. בניגוד ללמידה של מכונות סטנדרטיות, לא ניתנה למערכת שום עזרה בזיהוי עצמים.

 

ניסוי הפוך

 

התוצאות תומכות בתיאוריות הביולוגיות לגבי נוירונים במוח שמזהים אובייקטים מסוימים שחוזרים על עצמם. ''אנחנו לא סיפרנו למחשב 'זה חתול''', סיפר חוקר גוגל לניו יורק טיימס ''הוא בעצם המציא את הקונספט''. החוקרים מסבירים שמה שבעצם קרה בעצם הוא שהמוח הגוגלי יצר מעין תמונה דיגיטלית של חתול והם בעצם יצרו ''בן דוד קיברנטי'' של מה שקורה לבני אדם באזור הראייה במוח.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תום החתול מסר בתגובה: "תום החתול מסר בתגובה"
מומלצים