שתף קטע נבחר

עימות בפורום: הרבנית מלמד נגד נוער הגבעות

אשתו של רב ההתנחלות בית אל, שולמית מלמד, יצאה בגלוי נגד נוער הגבעות שהשתלט על בתי המפונים מגבעת האולפנה. בפורום היא המליצה להם: "הקימו דבר משלכם", וקבעה: "זה לא מוסיף לכם כבוד". הם לא נשארו חייבים

הרבנית מלמד נגד נוער הגבעות: על רקע העימות שהפתח אמש (יום ג') בין תושבי שכונת גבעת האולפנה שפונו ממנה, ובין פעילי ימין שניסו להתבצר בבתיהם הריקים, יצאה הרבנית שולמית מלמד, אשתו של הרב זלמן מלמד, נגד נוער הגבעות בחריפות: "עזבו את בית אל. לכו, תקימו יישוב משלכם", קראה להם באופן חריג בפורום אינטרנטי. דבריה זכו לתגובות חריפות, ובין השאר הואשמה הרבנית באופן חסר שחר כי היא סוכנת נדל"ן ושותפה ל"מכירת הבתים".

 

פינוי גבעת האולפנה - דיווחים נוספים בחדשות ynet:

המדינה לבג"ץ: ארכה להעברת בתי גבעת האולפנה

"מדהים, 60 דקות ואין בית". משפחת צדוק פונתה

ביקור ראשון בקראווילה: "הלוואי שנהיה האחרונים"

 

הרבנית שולמית מלמד. הדפה טענות הגולשים (צילום: זום 77) (צילום: זום 77)
הרבנית שולמית מלמד. הדפה טענות הגולשים(צילום: זום 77)
 

בין "נוער הגבעות" לבין הנהגת בית אל נרשמה לאחרונה מתיחות נוכח ההסכם בין רב היישוב, מלמד, ובין הממשלה, במסגרתו ניאותו תושבי השכונה להתפנות מבתיהם בהסכמה. מה שהגביר את הזעם הייתה ההיערכות למאבק סביב הבתים שקדמה להסכם, ותחושתם של חלק מבני הנוער כי ניצלו אותם על מנת להגיע להישגים מול הממשלה. לאחר שפונו 15 בתים מיושביהם, פרצו אליהם מספר פעילי ימין אף ניסו להדביק את המנעול באחת הדירות. תושבים שטרם פונו נכנסו מהחלון דרך אחת הדירות הסמוכות, התעמתו והוציאו אותם, ללא התערבות משטרתית. נערי הגבעות צעקו לעברם: "מכרתם את הבתים". התושבים ענו להם: "עופו מכאן".

 

 

עימות בפורום (צילום: מתוך אתר ערוץ 7) (צילום: מתוך אתר ערוץ 7)
עימות בפורום(צילום: מתוך אתר ערוץ 7)

 

משיבה לגולשים (צילום: מתוך אתר ערוץ 7) (צילום: מתוך אתר ערוץ 7)
משיבה לגולשים(צילום: מתוך אתר ערוץ 7)

 

"רדו מזה, זה לא מוסיף לכם כבוד"

הסכסוך בין הצדדים הגיע גם לזירה המקוונת. הרבנית מלמד, שככל הנראה זעמה על ניסיון ההשתלטות של פעילי הימין בבתי המפונים, פרסמה הודעה בפורום "ארץ מולדת" באתר ערוץ 7 שמיועד לנוער הגבעות: "הגיע הזמן שנוער הגבעות יקים יישוב לפי רוחו. אני מאמינה בכוחות שלכם ומציעה לכם עצה טובה - הקימו דבר משלכם. לגבי שכונת האולפנה אתם כותבים שקרים, חצאי אמיתות, תוקפים בלי לדעת את העובדות. רדו מזה, זה לא מוסיף לכם כבוד".

 

פלשו לבתים שפונו. גבעת האולפנה ()
פלשו לבתים שפונו. גבעת האולפנה
 

הרבנית שנחשבת כמי ששייכת לפלג הלוחמני יותר בהתנחלויות, הוסיפה וכתבה: "בתי האולפנה הם שטח פרטי ונכס פרטי לחלוטין, ואין לאף אחד רשות להיכנס לשם. נראה אם תרימו את הכפפה ותתלכדו, תבנו יישוב בלי להישען ולהזדקק ליישוב קיים ולהפריע לו לחיות על פי אמונתו".

 

ההתבטאות החריגה עוררה בפורום תגובות רבות, חלקן חריפות ביותר. הגולש שמוליק פיין כתב: "כבר שמענו על אנשים שבסוף ימיהם השתגעו. כשתתעוררי יום אחד ויפנו אותך מהבית שלך, תצעקי, תבכי ותשאלי איפה כל אותם נוער גבעות שיעזור לי". הגולשת אוריין הוסיפה: "ההסכם שעשיתם הוא חילול השם. העברתם מסר שהאדמה לא שייכת לנו, היא שייכת למוחמד".

 

בין ההתקפות שספגה ניסתה הרבנית מלמד להגיב. לאחד הגולשים השיבה: "אל תתערב בסוגיה לא שלך. הבתים הם פרטיים. לדעתך הבתים ביו"ש שייכים לכל אחד?". לגולש אחר הבהירה: "לתגובות חצופות אני לא עונה כי העיוות כל כך חמור, שלא מספיקה תגובה בפורום. כאן צריך לימוד מהשורש".

 

התגובות לא הרשימו את הפעילים בפורום. רבים מהם הלינו על כך שמדובר בתשובות לא ענייניות מצידה של הרבנית. הגולש ג'ינג'י עקץ: "אני לא רואה פה תשובה אחת עניינית של גברת מלמד. מה קרה? תפסה רגליים קרות וברחה? כנראה זה דפוס פעולה שם...".

 

אחדים מהגולשים ניסו להגן על כבודה של הרבנית ואף הביעו תדהמה נוכח המילים הקשות המוטחות בה, אך אלו נבלעו בתגובות הקיצוניות. כמה מהן אף צונזרו על ידי הנהלת הפורום, מאחר ש"חצו קו אדום", כפי שהבהירה מנהלת הפורום לאחד הגולשים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוער הגבעות בגבעת האולפנה
צילום: עידו ארז
עימותים בבית אל
מומלצים