שתף קטע נבחר

גילה אדרעי, יו"ר עובדי הרכבת, הושעתה מהוועד

האישה החזקה בוועד עובדי הרכבת ומובילת מאבק העובדים נגד הרפורמה, יו"ר הוועד גילה אדרעי, הושעתה הערב מתפקידה על-ידי הסתדרות העובדים. שר התחבורה מברך, וכך גם עובדי רכבת רבים. ל-ynet נודע כי אדרעי איבדה כל תמיכה כאשר החליטה להחתים עובדים על טפסי הצטרפות לארגון מתחרה להסתדרות

יו"ר ועד עובדי הרכבת בדרך הביתה - "חצתה כל גבול אפשרי". יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, החליט הערב (ד') להשעות לאלתר את יו"ר ועד הרכבת, גילה ארדעי, ביחד עם שלושה חברי ועד נוספים. בהסתדרות אומרים כי ההחלטה התקבלה על-רקע התנהלותה של אדרעי, אשר לטענתם "חצתה כל גבול אפשרי המקובל ביחסי עבודה קיבוציים". בהסתדרות מציינים כי אדרעי סירבה להגיע לדיונים שנערכו בבית הדין לעבודה בתל-אביב, ועסקו בהסכם קיבוצי חדש בין הוועד והנהלת הרכבת.

 

עוד מזכירים בהסתדרות את התבטאויותיה המקוממות של אדרעי כלפי נשיאת בית הדין, השופטת אפרת לקסר, לכיוונה זעקה רק לאחרונה "אין לך ביצים". בתגובה להשעייתה של אדרעי, אומר הערב שר התחבורה, ישראל כץ, כי הוא מברך על ההחלטה: "אני מקווה כי כעת תוכל הרכבת לצאת לדרך חדשה, וליישם ביתר שאת את התוכניות והרפורמות שיביאו לשיפור בבטיחות ובשירות לנוסעים".

 

כותרות אחרונות בנושא סכסוך העבודה ברכבת:

 

גילה אדרעי - ההסתדרות מפנה עורף, ומראה את הדרך החוצה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גילה אדרעי - ההסתדרות מפנה עורף, ומראה את הדרך החוצה(צילום: מוטי קמחי)
 

 

"אנחנו מבקשים את הדחתה" 

"למרות התנהלותה (של אדרעי) הושג הסכם", אמר הערב ניסנקורן מההסתדרות. "אולם המשך ההתנהלותה הבעייתית, הסירוב להופיע בדיונים בבית הדין לעבודה, סירובה להופיע בישיבות משא ומתן והפרות נוספות, תוך הודעה כי לא תקבל עליה שום מרות של ההסתדרות, לא הותירה שום ברירה".

 

בשיחה עם ynet, מסביר יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, כי ביום ראשון הקרוב יופיעו אדרעי ושלושת חברי הוועד הנוספים בפני ועדת משמעת. "שיהיה ברור - אנחנו מבקשים את הדחתה", הוא מבהיר. לדבריו, כל ניסיון לשבש את פעילות הרכבת ללא אישור ההסתדרות יכול להוביל להגשת תביעות אישיות נגד אדרעי ומקורביה. "אי אפשר לעשות ברכבת מה שרוצים. זו מדינת חוק", דברי אדרי.

 

מקורות ברכבת אומרים כי במהלך היום התעמתה אדרעי עם הנהלת הרכבת, בנושא התקנת מערכת איתור במכוניתה. אדרעי סירבה להתקין את המערכת, הקיימת בכל כלי הרכב השייכים לרכבת, מפני שלטענתה כך ניתן יהיה לעקוב אחר פעילותה. לדברי המקורות, בהמשך נמצאה פשרה, ולפיה תותקן מערכת שלא תשדר את מיקומה ורק תדווח כי מכוניתה של יו"ר הוועד נמצאת במתחמי הרכבת, אך אדרעי סירבה להיענות לדרישת ההנהלה.

 

מקורות ברכבת אומרים כי מאחר שסירבה להתקנת המערכת, נותק במכוניתה דלקן אוטומטי. מקור בחברה מציין כי בעקבות זאת החלו שיבושים בעבודת הרכבת, ובצהריים ניסו כמה ממקורבי אדרעי להחתים עובדים על טופסי הצטרפות לארגון עובדים המתחרה בהסתדרות.

 

"ברכות מדימונה עד נהריה" 

בשיחה עם ynet מעריך מקור ברכבת כי בימים הקרובים ינסו אדרעי ומקורביה לשבש את פעילות החברה. עם זאת, להערכתו רבים מהעובדים יסרבו לשתף פעולה עם אדרעי, וזאת על-רקע חוסר שביעות מתפקודה - הנובע בעיקר מפגיעה בתדמית העובדים, שנגרמה כתוצאה משיבושים חוזרים ונשנים בתנועת הרכבות. "מדימונה עד נהריה אנשים מתקשרים ומברכים", מספר המקור ל-ynet. "הגברת הזו גרמה נזק ל-2,200 בתי אב של עובדי הרכבת ולעשרות אלפי נוסעים, והגיע הזמן שהיא תשלם. היא החזירה את הרכבת 50 שנה אחורה, וייקח לנו הרבה זמן לתקן את הנזק".

 

בהסתדרות מוסיפים כי ביום ראשון הקרוב צפויה ועדת המשמעת של האגף לאיגוד מקצועי לזמן את אדרעי וחברי הוועד הנוספים לשימוע, וזאת לפני הדחה סופית מתפקידיהם בוועד העובדים. בהסתדרות מדגישים כי החלטתו של ניסנקורן זוכה לגיבוי מלא של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

 

מוועד עובדי הרכבת נמסר כי "חברי הוועד לא הופתעו מהדחתם על-ידי ההסתדרות. מחר (ה') בבוקר תתכנס מועצת העובדים ותקבל החלטות בעניין".


פורסם לראשונה 27/06/2012 21:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי ניסנקורן: "לא הותירה ברירה"
צילום: גיל יוחנן
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים