שתף קטע נבחר

איראן: אחמדינג'אד יגיע לאולימפיאדה בלונדון

רק לאחרונה אמר נשיא איראן כי לבריטניה "יש בעיה" עם הגעתו למשחקים האולימפיים, אך מזכיר הוועד האולימפי האיראני דיווח כי הנשיא יגיע ויצפה בתחרויות. "לא נתקלנו בבעיות מיוחדות"

לונדון אולי לא מחכה לו, אבל אחמדינג'אד מתכוון להגיע בכל זאת. מזכיר הוועד האולימפי של איראן הודיע היום (יום ד') כי בכוונת הנשיא מחמוד אחמדינג'אד להגיע לבריטניה ולצפות במשחקים האולימפיים שייפתחו בעוד חודש. לאחרונה התבטא אחמדינג'אד בנושא ואמר כי לבריטניה "יש בעיה" עם זה שהוא מעוניין לעודד מקרוב את הספורטאים האיראנים.

 

לונדון 2010 - כל הדיווחים בעמוד המיוחד של ynet

 

לפי דיווח בסוכנות ידיעות איראנית, אמר בהרם אפשאר-זאדה כי אחמדינג'אד יטוס ללונדון ב-26 ביולי, יום לפני טקס הפתיחה. עם זאת, לא ברור אם ישתתף בטקס הפתיחה או רק יגיע לצפות בספורטאים של ארצו בתחרויות השונות. כ-50 ספורטאים איראנים ישתתפו באולימפיאדה במגוון ענפי תחרות, בהם הרמת משקולות, היאבקות, קליעה למטרה, אתלטיקה קלה ופינג פונג.

 

"לאחר בדיקות נרחבות שנעשו, הוחלט שאטוס יחד עם הנשיא ללונדון ב-26 ביולי", צוטט אפשאר-זאדה, "כמו באולימפיאדת 2008, הנשיא יצפה שוב בתחרויות, לא נתקלנו בבעיות מיוחדות בנושא הזה".

 

עוד חדשות מהעולם :

צה"ל לא לבד: הפנטגון ערך אירוע לכבוד הומואים

מדוע לא ניתן לגרש את הסודנים והאריתריאים?

אשת מורסי לא תגור בארמון: "שהבן יסיים בגרות"

ילדים וקריירה? בארה"ב תוהים אם נשים יכולות

 

רק בחודש שעבר רמז אחמדינג'אד כי בריטניה מתנגדת לנוכחותו במשחקים האולימפיים. בטקס לכבודם של ספורטאים איראנים שזכו במדליות בתחרויות ספורט בשנה האחרונה אמר אחמדינג'אד: "אני אשמח להיות לצדם של הספורטאים האיראנים הצעירים באולימפיאדת 2012, אבל יש להם (למארחים - ד"כ) בעיה". הוא לא פירט בנושא.

 

בריטניה היא אחת משש המעצמות המנהלות את המו"מ עם איראן בנוגע לתוכנית הגרעין שלה, והיא חוששת כי טהרן חותרת לייצור נשק גרעיני. לפני כחצי שנה חלה החרפה ביחסים בין שתי המדינות על רקע תקיפת השגרירות הבריטית בטהרן.

 

בנובמבר האחרון פינתה בריטניה את הסגל הדיפלומטי שלה בטהרן, בעקבות התקפה אלימה על השגרירות הבריטית שלה בידי אנשים שנשלחו מטעם השלטונות. הרקע להפגנה האלימה היה סנקציות נוספות שהטילה

בריטניה על טהרן בעקבות תוכנית הגרעין שלה. המפגינים פרצו לשגרירות, שרפו מסמכים, ניפצו חלונות וגנבו חפצים.

 

אף ששלטון האייתוללות הכחיש ששלח את המפגינים, המשטרה התערבה רק לאחר שהמפגינים זרעו הרס רב במקום. בעקבות התקרית סגרה לונדון את השגרירות וניתקה קשריה עם טהרן.

 

בשנה שעברה הביעה איראן התנגדות לסמליל (לוגו) של המשחקים האולימפיים בטענה כי הוא גזעני מפני שהוא דומה למילה "ציון" באנגלית. ברקע נשמע אז גם איום מרומז על הוצאת הנבחרת האיראנית מהמשחקים, אך הוא לא מומש.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדינג'אד. "כמו ב-2008"
צילום: רויטרס
מומלצים