שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, AP

פינוי האולפנה מסתיים: "לא מעכלים שזה נגמר"

אנשי משרד הביטחון צפויים להשלים היום את פינוי המשפחות מהמבנים שהוקמו על קרקע פלסטינית. 4 משפחות שמסרבות לעזוב בהסכמה, יתנגדו פסיבית. "בלתי נתפש שהיום זה יסתיים"

סאגת פינוי שכונת גבעת האולפנה בבית אל צפויה להגיע היום (ה') לסיומה, עם השלמת העברת 15 המשפחות שעוד נותרו בבתי השכונה שנבנתה על קרקע פלסטינית פרטית, לאתר הקראווילות ביישוב. הפינוי החל כבר ביום שלישי, כש-16 משפחות הועברו לאתר הקראווילות.

 

הפינוי בגבעת האולפנה - דיווחים קודמים ב-ynet:

עימות בפורום: הרבנית מלמד נגד נוער הגבעות

המדינה לבג"ץ: ארכה להעברת בתי גבעת האולפנה

"מדהים, 60 דקות ואין בית". משפחת צדוק פונתה

 

עם זאת, בניגוד לשלב הראשון של הפינוי, אנשי משרד הביטחון צפויים להיתקל היום בארבע משפחות שעדיין מסרבות לעזוב את בתיהן בהסכמה. המשפחות שצפויות להיות מפונות היום הן מהגדולות בשכונה ובהתאם לכך הן מיועדות להשתכן בקראווילות מרווחות יותר שהותאמו לצורכיהן.

 

ביומיים האחרונים הביעו במשרד הביטחון סיפוק רב מקצב התקדמות המבצע לפינוי המבנים שעליהם הורה בג"ץ, אולם היום הם צפויים להיתקל באתגר שונה כשיגיעו לבתיהן של המשפחות שמסרבות לעזוב בהסכמה. אחת המשפחות עדיין לא ארזה את מיטלטליה.

 

חשש מפעולות של נוער הגבעות ()
חשש מפעולות של נוער הגבעות

 

המוקד צפוי להיות בבתיהן של המשפחות דיקשטיין ופתאל, שנמנו עם מובילי המאבק נגד הפינוי והצהירו שאין להן היכולת הנפשית לעזוב את המקום ללא התנגדות פסיבית. עם זאת, המשפחות הללו כבר הודיעו שלא ינקטו אלימות נגד כוחות הפינוי.

 

סמנכ"ל משרד הביטחון, בצלאל טרייבר, אמר בנוגע למשפחות שצפויות לסרב לפינוי בהסכמה כי "נעשה הכול כדי לטפל במשפחות הללו ולסייע להן, כך שהמעבר יהיה עבורן קל".

 

"זה אפילו מעצבן שהכול נעשה בצורה יעילה כזאת" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"זה אפילו מעצבן שהכול נעשה בצורה יעילה כזאת"(צילום: עידו ארז)

 

מאז החל הפינוי, אנשי משרד הביטחון מוטרדים מעט מניסיונות צעירים המשתייכים לנוער הגבעות להשתלט על דירות שפונו בשכונה. הניסיונות אף גררו עימותים עם תושבי השכונה והנהגת היישוב. אתמול הגיעו העימותים לשיא כשאנשי היישוב התעמתו פיזית עם כמה מהנערים. במהלך העימותים נפגע יואל צור, יזם השכונה, שקרויה גם על שמם של אשתו ובנו שנרצחו בפיגוע.

 

במשרד הביטחון החליטו שלא לקחת סיכון ובשל כך נאטמה כבר אחת הדירות המפונות, ששימשה יעד אטרקטיבי לפלישה. במקביל, צוותי משטרה כבר הועמדו בכוננות ותרחישים כמו חסימת כבישים נלקחו בחשבון.

 

אחד מתושבי השכונה אמר רגע לפני השלמת הפינוי כי "זה בלתי-נתפש שהיום הכול יסתיים וזה אפילו מעצבן שהכול נעשה בכזאת יעילות. אנחנו מצדנו מרגישים רע מאוד למרות השקט ומנסים להכין את עצמנו ואת הילדים לקראת מה שיקרה היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפינוי מסתיים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים