שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כלה בראש טוב: טרנדים בעיצוב שיער כלות

  איך להתאים את התסרוקת לשמלה, איך לדעת שהתספורת הולמת את מראה הפנים ומה לעשות במקרים של צוואר ארוך או קצר. כל מה שצריך לדעת על עיצוב שיער, רגע לפני החתונה

  יצא לי כבר להיתקל בכלות, שבאמת בחרו שמלות מדהימות וגם האיפור חולל בהן נפלאות, אבל התסרוקת שבחרו לא החמיאה להן כלל וחבל. רוב הכלות לא מוכנות להתפשר על שמלה וגם לא על איפור, אבל משום מה, כשזה מגיע לתסרוקת, זה נראה כאילו הן השקיעו בה פחות מחשבה ופשוט נתנו למעצב המופקד על שיערן אור ירוק ללכת עם השיגעונות שלו, והתוצאה יצאה מגוחכת ומביכה.

   

  עוד בנושא:

  התלבושות הכי חמות: מדריך אופנה לאם הכלה

  בואי כלה: איך בוחרים שמלת כלה אידיאלית?

  כל הדרכים להשיג שמלת כלה

   

  לא כל מי שקורא לעצמו 'מעצב שיער' אכן יודע את המלאכה, ובאמת ישקיע מחשבה על הלוק שהכי נכון עבורכן. יכול להיות שהוא יעצב לכן תסרוקת נהדרת, פשוט לא עליכן, ומכיוון שתסרוקות כלה זה ממש לא עסק זול, עדיף שתדעו מראש מה אתן רוצות ותהיו כמה שיותר מדויקות.

   

  נכון, בכל זאת מדובר באיש מקצוע שיכול להציע שיפורים ושדרוגים לסגנון שבחרתן, אבל עדיף שתסמכו בעיקר על עצמכן, כי לא כל תסרוקת שנראית נפלא על הדוגמנית בקטלוג, תיראה יפה גם עליכן.

   

   

  אז מה אם כן, הנוסחה להשגת התסרוקת האידיאלית? בשביל לבחור את התסרוקת האידיאלית יש להתחשב בכל הגורמים הבאים: מבנה הפנים שלכן, הגובה שלכן, סגנון השמלה והטעם שלכן.

   

  זהי את מבנה הפנים שלך

  נתחיל מהגורם הראשון - איך לאבחן את מבנה הפנים שלנו? עמדו מול המראה ובחנו את מבנה הפנים שלכן. אם יש לכן שיער ארוך, עדיף שתאספו אותו כדי שתוכלו לראות בבירור את מתאר תווי הפנים שלכן.

   

  שימו לב בעיקר לנתונים הבאים: היחס בין המצח לסנטר - האם הם שווים ברוחבם או אחד מהם יותר צר/רחב מהשני? האם המצח שלכן קצר או ארוך? האם הפנים שלכן רחבות או צרות?

   

  פנים ארוכות

  פנים אלו מאופיינות במבנה פנים ארוך וצר. אורכם של המצח, עצמות הלחיים והלסת זהה, וקיימת נטייה לסנטר בולט.

   

  המטרה: לאזן את הצורה ולקצר את המראה.

   

  מומלץ: לאמץ תסרוקות עם שביל בצד ולא עם שביל באמצע המאריך עוד יותר את הפנים. גם תסרוקת עם נפח בצדדים תוסיף לעידון המראה. במקרים מסוימים ניתן גם לאסוף חלקית את השיער.

   

  לא מומלץ: כדאי להימנע מתוספות שיער שמעניקות אורך נוסף למראה ובכלל רצוי שהשיער לא ירד מקו הכתפיים. הימנעו גם מתסרוקת גבוהה מדי עם הרבה נפח כלפי מעלה, מכיוון שהיא תאריך את הפנים עוד יותר.

   

  אם את משקיעה בשמלה ובאיפור, אל תשכחי להשקיע גם בתסרוקת מחמיאה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אם את משקיעה בשמלה ובאיפור, אל תשכחי להשקיע גם בתסרוקת מחמיאה(צילום: shutterstock)

   

  פנים עגולות

  כאן מדובר בפנים מלאות, כאשר רוחב הפנים זהה לאורכן. המצח קצר, הלחיים עגולות והסנטר קטן.

   

  המטרה: ליצור מראה פחות מלא ויותר מאורך.

   

  מומלץ: רצוי ללכת על תסרוקת המשלבת שיער ארוך, חלק וצמוד לפנים, המגיע מינימום מתחת לסנטר, תוך יצירת נפח בחלק הקדמי של השיער, מעל המצח, כך שהמצח יוותר חשוף, וההגבהה של השיער תאריך את הפנים ותאזן אותן.

   

  לא מומלץ: תסרוקת קצרה או פוני המקצר את הפנים ובכך יוצר מראה מלא יותר. המנעו גם מתסרוקות עם נפח בצדדים.

   

  מבנה פנים אובלי (אליפסה)

  פה מדובר בפנים בצורת ביצה, כאשר המצח והסנטר באותו הרוחב.

   

  מומלץ: מבנה פנים אליפטי הוא מבנה הפנים האידיאלי, מה שאומר שכל תסרוקת תתאים לך.

   

  לא מומלץ: אם בורכת במבנה פנים אובאלי תתפנקי עד הסוף – הכל מותר. ואם את בכל זאת מתעקשת, אז עדיף לא ללכת על פוני ארוך שיסתיר את המבנה היפה.

   

  פנים מרובעות

  מבנה פנים זה מאופיין במראה זוויתי, ובמצח ולסת רחבים. המטרה: יצירת מראה יותר מעודן ע"י ריכוך המבנה הזוויתי של קו הלסת והסנטר.

   

  מומלץ: תסרוקת המשלבת שיער ארוך וגולש תרכך את המראה הזוויתי, אפשר ללכת גם על תסרוקת באורך בינוני בעלת קווים רכים. גם במבנה רצוי ללכת על נפח קל בחלק הקדמי של השיער על מנת ליצור מראה יותר מאורך של הפנים ופחות רחב.

   

  לא מומלץ: תסרוקת בעלת קווים חדים וזוויתיים.

   

  פנים בצורת לב

  מבנה פנים זה מאופיין במצח רחב וסנטר צר. המטרה: ליצור איזון במבנה הפנים ע"י יצירת נפח באזור הסנטר.

   

  מומלץ: כדאי ללכת על תסרוקת באורך הכתפיים או הסנטר, כאשר החלק באיזור הסנטר יודגש באמצעות נפח היוצר מראה מאוזן בין המצח הרחב לסנטר הצר.

   

  לא מומלץ: תסרוקת עם נפח באזור המצח ההולך ויורד לקראת קו הסנטר, וע"י כך יוצרת את האפקט ההפוך ממה שרצוי לבעלות מבנה פנים זה.

   

  לבעלות צוואר קצר

  על מנת ליצור אשליה של צוואר ארוך, מומלץ ללכת על תסרוקת אסופה או אסופה חלקית החושפת את הצוואר ויוצרת אשליה של צוואר ארוך יותר.

   

  לנשים נמוכות מומלץ ללכת על תסרוקת אסופה וגבוהה, בהתאם למבנה הפנים, שתקנה לכן מראה גבוה יותר. הימנעו מתסרוקת בעלת שיער ארוך ופזור. היא תגרום לכן להיראות נמוכות יותר.

   

  לנשים גבוהות ורחבות מומלץ ללכת על תסרוקת בעלת נפח שתתן תחושה של פנים מלאות יותר, על מנת שתהיה פרופורציה בין הפנים לגוף, וכדי הראש לא יראה קטן ביחס לגוף.

   

  התאימו את התסרוקת לשמלה שבחרתן

  כדי ליצור טוטאל לוק מושלם רצוי להתאים את התסרוקת גם לסגנון השמלה שבחרתן. כלומר, אם בחרתן שמלה במראה נסיכי לכו על זה עד הסוף עם תסרוקת אצילית ועדינה, בעלת קווים רכים. אם בחרתן בשמלה בסגנון סקסי, לכו על מראה פחות עדין ויותר סקסי ופרוע. הכל, כמובן, בהתאם למבנה הפנים שלכן.

   

  התאימה את השמלה לתסרוקת. דפנה דה גרוט (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
  התאימה את השמלה לתסרוקת. דפנה דה גרוט(צילום: רפי דלויה)

   

  עיינו במגזינים

  מומלץ להתחיל את החיפושים אחר התסרוקת המושלמת בעיון במגזינים של תסרוקות. אפשרי לעשות זאת גם דרך האינטרנט, כך תוכלו לקבל רעיונות ולהבין את הכיוון הכללי אליו אתן שואפות. שמרו את התמונות שמצאו חן בעיניכן, עימן תלכו למעצב השיער שבחרתן, להתייעצות.

   

  הכינו שיערכן לקראת החתונה

  על מנת שהשיער שלנו יראה טוב ובריא, הוא זקוק לטיפול וטיפוח על בסיס יומיומי, כך שאם אתן בדרך כלל מזניחות את שיערכן וסומכות על מעצב השיער שבחרתן שיהיה קוסם, אתן טועות.

   

   

  השיער שלכן זקוק לטיפול מסור עוד הרבה לפני תאריך החתונה. למעשה, רצוי שזה יהיה דבר שבשגרה. כיצד עושים זאת? שילוב של הקפדה על תזונה נכונה, ויטמינים, מוצרי טיפוח המותאמים לסוג השיער שלכן וגזירת קצוות במידת הצורך.

   

  צביעת שיער – לאילו מכן הצובעות את השיער בקביעות או שמעוניינות קצת לחדש ולעשות גוונים, מומלץ לעשות זאת לפחות שבוע לפני החתונה, כך שיהיה אפשר לשנות את הצבע במידת הצורך.

   

   

  בהצלחה!

   

  יש לכם טיפים נוספים? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

   

  למתן יעוץ אישי או קבוצתי ניתן לפנות למייל שלי או לאתר שלי, "אסתר סטיילינג".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  תסרוקת באורך הכתפיים מומלצת למבנה פנים בצורת לב
  צילום: shutterstock
  צילום: shutterstock
  שיער ארוך וצמוד לפנים מומלץ לפנים עגולות
  צילום: shutterstock
  צילום: shutterstock
  לבעלות פנים ארוכות מומלץ לאסוף חלקית את השיער
  צילום: shutterstock
  צילום: shutterstock
  קווים רכים מומלצים לפנים מרובעות
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים