שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, AP

גבעת האולפנה: המשפחה האחרונה פונתה מביתה

כוחות מג"ב פינו את בני הזוג יואל ויסכה פתאל מביתם בשכונת האולפנה בבית אל. האשה יצאה בכוחות עצמה, ואילו הבעל נגרר החוצה בידי השוטרים. בדירה סמוכה התבצרו 15 פעילי ימין, וכמה מהם עוכבו על ידי השוטרים

הפינוי מגבעת האולפנה תם אך לא נשלם. כוחות מג"ב פינו הערב (יום ה') את משפחת פתאל, המשפחה האחרונה שנותרה בביתה בשכונה בבית אל. בדירה סמוכה שהתה קבוצה של 15 פעילי ימין שפלשו לדירה והתבצרו בה במשך שעות. כוחות מג"ב פינו אותה ועיכבו שישה מהם, בהם בעל ואשה. תושבי בית אל קראו קריאות לעבר המתבצרים. מסביב ליתר בתי השכונה נפרשו כוחות מג"ב בכדי למנוע כניסה אליהם.

 

פינוי גבעת האולפנה - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

הפינוי של יסכה פתאל בגבעת האולפנה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הפינוי של יסכה פתאל בגבעת האולפנה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

ממשטרת מחוז שומרון ויהודה נמסר כי "לצורך הפינוי נפרצו שלוש דלתות בדירה, השוטרים השתמשו בכוח מינימלי במהלך הפינוי שהסתיים ללא נפגעים".

 

מודקם יותר הגיעו השוטרים וכוחות מג"ב למקום ופנו לבני הזוג יואל ויסכה פתאל והבהירו להם כי עליהם להתפנות מרצונם בהתאם לסיכום עם הממשלה. לאחר שסירבו הפצירו בהם השוטרים שלא יאלצו אותם לבצע את הפינוי בצורה לא נעימה. בני הזוג השיבו להם: "טוב מאוד, שזה לא יהיה לכם נעים".

  

השאירו מזכרת ביום האחרון לפינוי האולפנה, מוקדם יותר (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
השאירו מזכרת ביום האחרון לפינוי האולפנה, מוקדם יותר(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בשלב זה נשאו השוטרים את יואל ופינו אותו החוצה, אשתו יצאה בכוחות עצמה מן הדירה. בנוסף, בבניין בו התגוררו בני משפחת פתאל עדיין מתבצרים פעילי ימין וככל הנראה בקרוב גם הם יפונו על ידי כוחות המשטרה. לאחר שיושלם הפינוי אמורה להמשיך מלאכת איטום הבתים שפונו לחלוטין מתושביהם, ופלוגת משמר הגבול שהובאה למקום תשמור על הבתים המפונים כדי למנוע ניסיונות פלישה לדירות הריקות.

 

שלשום אירע עימות במקום כאשר קבוצת נערים ניסתה להתבצר באחת מהדירות. תושבי שכונת גבעת האולפנה הוציאו קבוצת נערים שניסתה להתבצר באחת מהדירות שפונתה מיושביה. פעילי הימין צעקו לעבר התושבים שנותרו בשכונה ואמורים לעזוב מחרתיים: "מכרתם את הבתים".

  

מוקדם יותר פורסם לוח הזמנים להשלמת פינוי שכונת האולפנה לפיו עד אמצע נובמבר יסתיים התהליך. ממסך של משרד הביטחון עולה כי המכרז לפרויקט הפינוי שיכלול ניסור של כל בניין ל-108 חלקים, יפורסם ביולי, העבודות צפויות להתחיל באוגוסט ועד דצמבר צפויה להסתיים העברת הבתים למיקום החדש.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 28/06/2012 19:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יואל פתאל מפונה מביתו
צילום: אוהד צויגנברג
תושבת שפונתה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים