שתף קטע נבחר

צעיר ממוצא סיני: פקחי רשות ההגירה תקפו אותי

הפקחים הגיעו לעבודתו של הצעיר בתל אביב וביקשו ממנו להציג תעודת זהות, ומשום שזו לא הייתה ברשותו הוא נאזק באלימות, לטענתו. הרשות: העבודה בוצעה כחוק, הוגשה תלונה במשטרה

תקיפה או אכיפת חוק שהסתיימה במעצר? ג'סטין טאנג, בן להורים שמוצאם מהונג קונג ובעל תעודת תושב קבע בישראל, טוען כי צוות של מנהל זרים ואכיפה של רשות האוכלוסין תקף אותו במקום עבודתו, פיצרייה "פיליפ" בתל אביב.

 

אתמול (יום ה') בצהריים הגיע הצוות לפיצרייה וביקש מטאנג בן ה-23 להציג תעודת זהות. לדברי המתלונן הוא הסביר לפקח כי התעודה לא נמצאת ברשותו, אך הוא התעלם מדבריו והפעיל נגדו אלימות במטרה לשים עליו אזיקים. אחראי המשמרת באותה שעה, שמעון הרוש, חיזק את דבריו של טאנג וטען כי הפקח נהג בברוטאליות כפי המתלונן.

 

"לא ניסיתי להתנגד, רק לחפש את תעודת הזהות ואז להסביר שאין עלי תעודת זהות, אבל זה לא עניין את הפקח", טוען טאנג. "כל מה שהוא ראה לנגד עיניו זה את החזות הסינית שלי. הייתי בשוק והרגשתי מושפל לעיניי כל האנשים שהיו שם. המקרה הזה גורם לי לרצות לעזוב את ישראל, למרות שיש כאן הרבה אנשים שאני מאוד אוהב".

 

הרוש, עולה חדש מצרפת, הוסיף וטען כי "לטאנג לא הייתה תעודה והפקח הקים את ג'סטין, חנק אותו ושם עליו אזיקים. הוא נראה עצבני וחסר סבלנות. הייתי המום, ההתנהגות הזו נראתה לי חריגה ואלימה".

 

עוד בחדשות ynet:

אריתריאים הפגינו בת"א: "ארה"ב תצילי אותנו"

גם הקטנים בחופש הגדול: הילדים והמורים שמחים

 

טאנג שוחרר מהאזיקים אחרי שחברתו, נטלי בר-און, הגיעה למקום עם תעודת הזהות שלו. "הפקח צעק עלי שאני מפריעה ושחרר את ג׳סטין, מבלי להביע כל חרטה או התנצלות. הפקח התנהג באופן אלים וגזעני רק בגלל שג'סטין נראה שונה", טענה בר-און, שבין היתר העלתה את הסיפור לפייסבוק.

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "פקחי ההגירה הגיעו לבצע עבודתם ובהתאם לסמכויותיהם בחוק דרשו ממר טאנג להציג בפניהם מסמכים מזהים. הוא העדיף להתעלם מהבקשה והמשיך להתעסק באייפון שהחזיק בידיו. העובדה כי הוא דובר עברית או מחזיק בתעודת זהות אינה רלוונטית ואינה מקנה זכויות מעל החוק, משום שעל כל תושב ואזרח ישראלי לשאת עליו תעודת זהות בכל עת.

 

"מבירור שנעשה ברשות עולה כי לא אירע מקרה של 'מכות מול שאר העובדים' ודרשנו מספר פעמים לקבל את הקלטת המדוברת, כדי שזו תאפשר לנו לברר הנושא לעומק. עד כה לא התקבלה אף קלטת. שיטת האיומים כלפי עובדים אינה מקובלת עלינו ולא נעבור על כך בשתיקה. כך או כך, הוגשה תלונה במשטרה נגד ג׳סטין טאנג בגין העלבת עובד ציבור והפרעה למהלך העבודה. ביום ראשון תוגש תלונה דומה נגד גברת בר-און". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'סטין טאנג. בגלל החזות?
צילום: נטלי בר-און
מומלצים