שתף קטע נבחר

מטה ברק בקמפיין אגרסיבי נגד שרון במגזר הערבי

במסע הפירסום יובאו ציטוטים מראיון שנתן שרון ל'מעריב': "יקרה לכם (הערבים) מה שקרה לאבותיכם ב-48'". ברק הצטלם לשידורי התעמולה, שיתמקדו בעשיית השלום, כשעברו הצבאי ייגנז

מטה ברק יצא אתמול (יום ו') בקמפיין חיובי למגזר הכללי ובקמפיין נגטיבי - חריף למגזר הערבי.
מסע הפירסום של מטה ברק במגזר הערבי יהיה אגרסיבי במיוחד נגד שרון. בקמפיין יובא ציטוט מראיון שנתן שרון ל"מעריב" ב-1990 תחת הכותרת: "יקרה לכם מה שקרה לאבותיכם ב-48'", על רקע תמונה של שרון עם מבט מאיים.
קמפיין 'העבודה' הקודם במגזר הערבי זכה לביקורת חריפה בשל קיצוניותו. בעיתון הערבי "אל-מידן" פורסמה תמונה שצולמה לאחר הטבח בסברה ושתילה ובה נראו גופות, כשהכותרת כוונה באופן ישיר לשרון והטילה עליו את האחריות. בעקבות הקמפיין הקודם במגזר הערבי התנצל ברק בפני שרון והבטיח כי מודעות דומות לא יפורסמו בהמשך.
הקמפיין הנגטיבי של מטה ברק יהיה אגרסיבי יותר מאשר בציבור היהודי, לאחר שבדיקות שערך המטה הראו שהערבים מאמינים ששרון התמתן, אך כשמזכירים להם את טבח סברה ושתילה התגובה נזעמת.
מהליכוד נמסר בתגובה כי "מטה הבחירות של ברק ממשיך בקו ההסתה וההשמצה הנבזי נגד אריאל שרון ואנו לא ניגרר להשמצות והסתות מהסוג הזה".
לדברי הליכוד, "עם היבחרו לראשות הממשלה, יפעל שרון לקידום ענייני האזרחים הערבים בישראל, למען ביטחון, רווחה ושיוויון לכל אזרחי ישראל".

"שלום - כן, סבנה - לא"

אתמול בצהרים הושקה ברכבת צפון בתל אביב הסיסמא החדשה של הקמפיין: "אהוד ברק – למען עתיד ילדינו".
הסיסמא הנוכחית של מטה ברק: "אסור לוותר על העתיד", לא תרד בינתיים, אך במטה מקווים כי היא תגווע לאיטה מאחר ובדיקות העלו כי היא אינה מוצלחת, במיוחד לא בגרסה הארוכה שלה - "אסור לוותר על העתיד, אסור לחזור לימי שרון".
בסוף השבוע מסיים ברק להצטלם לתשדירי הטלוויזיה של הקמפיין. בין התשדירים ניתן יהיה לראות כמעט בכל ערב תשדיר ביוגרפי, דומה לתשדיר ששודר בבחירות הקודמות על ברק, אלא שהפעם עברו הצבאי, כולל התמונות המפורסמות מ"סבנה", לא יפורסם. במקומו יתרכז התשדיר בפעולות ברק כראש ממשלה, וכמי שעשה יותר מכל אדם אחר למען תהליך השלום.
תשדיר נוסף ינסה להסביר לציבור את מדיניות הזיג-זג של ברק. הקמפיין הנגטיבי נגד שרון, מלבד נושא לבנון, עדיין נמצא בבדיקה. ככל הנראה, יעלה בקמפיין ה"עבודה" נושא בריאותו של שרון, אך לא בצורה מפורשת, אלא דרך תמונות לא מחמיאות המראות אותו עייף ומזיע. והתשדיר ירמוז כי שרון אינו ממוקד ואינו מרוכז.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודעת `סברה ושתילה`. ברק התנצל בפני שרון
צילום ynet
מומלצים