שתף קטע נבחר

מופז על הגיוס: לא נישאר בממשלה בכל מחיר

הניסיונות לגבש פתרון מוסכם לגיוס חרדים הובילו את מופז לכנס ישיבה עם כמה מבכירי סיעתו. היום ייפגש עם ראש הממשלה: "לא נוותר על הסנקציות למי שלא יתגייס"

מתיחות בקואליציה סביב מסקנות ועדת פלסנר. יו"ר קדימה שאול מופז סבור שקדימה "לא תישאר בממשלה בכל מחיר". כך אומרים מקורביו. "נכנסנו לממשלה מסיבות מאוד מדויקות, וחוק טל זה הנושא הראשון. אם ראש הממשלה לא ילך איתנו בנושא הזה - הוא לא ילך איתנו גם בנושאים אחרים". היום (א') צפוי מופז להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לנסות להגיע להבנות שירגיעו את הרוחות הסוערות בממשלה.

 

עוד ידיעות בערוץ החדשות:

"שמיר לא חיפש כבוד, רק את טובת המדינה"

 

אמש כינס מופז ישיבת חירום בביתו עם כמה מבכירי סיעתו, על מנת לבסס את עמדת קדימה הקובעת כי לא ניתן להימנע מסנקציות אישיות על חרדים שיסרבו להתגייס, עמדה המנוגדת לדעתו של ראש הממשלה. ביום שלישי אמורה ועדת פלסנר לקיים ישיבה אחרונה, ולהגיש את מסקנותיה עד סוף השבוע. "לא נישאר בממשלה בכל מחיר", אומרים מקורבי מופז.

 

מופז אמר אמש בשיחה עם חברי הכנסת שהגיעו לביתו: "אנחנו מחויבים לעיקרון שירות לכול. בלי האחריות האישית על הפרט לא יהיה ניתן לממש את החוק. על כך אנחנו לא יכולים לוותר. על עקרון האחריות האישית לא יכולה להיות פשרה. על הדרך והאופי ננהל משא ומתן וניתן למצוא פתרונות. קדימה לא מעוניינת להכניע את הציבור החרדי, ואנחנו לא מקדמים חוק נגד הציבור החרדי. האחריות האישית תבסס את השירות בצורה חזקה, כך שנוכל לעמוד ביעדים ותוך חמש שנים נביא לאחוז השתתפות בנטל השירות במגזר החרדי בשיעור של 80%".

 

סיעת קדימה צפויה לקיים היום ישיבה נוספת בירושלים כדי לחזק את עמדתה בסוגיה זו. בעניין הערבים, מתעקשת קדימה לדחות לפי שעה את המסקנות, ולקיים עבודת מטה. מנגד, הודיע ראש הממשלה בשבוע שעבר כי הוא מתכוון לכרוך במסקנות ועדת פלסנר את הקריטריונים לגיוס חרדים יחד עם קריטריונים לגיוס ערבים. לפני כן הודיעו יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן והשר דניאל הרשקוביץ מהבית היהודי על הפסקת השתתפותם בוועדה, בשל העדיפות לכאורה שניתנה לערבים על פני חרדים.

 

במהלך סוף השבוע גבר המתח בין נתניהו ובין מופז, וכן ההתקפות של מופז ואנשיו נגד שר החוץ ליברמן. בליכוד האשימו את מופז ואת קדימה בניסיון לפרק את הקואליציה ולהביא לפרישתו של ליברמן מהממשלה. לאחר מכן, האשימו אנשיו של מופז כי נתניהו הביא לביטול הפגישה שהייתה אמורה להתקיים היום בין מופז לנשיא הפלסטיני אבו מאזן. הפלסטינים עצמם אומרים כי הם אלו שביטלו את הפגישה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים