שתף קטע נבחר

הוריו של ברק קיבלו איום טלפוני: "נרצח אותו"

ישראל ואסתר ברוג, בני כ-90, הזדעזעו השבוע כאשר אלמוני השאיר הודעה מפורטת בגרמנית, בה תיאר כיצד ירצח את בנם, אהוד ברק

הוריו של ראש הממשלה אהוד ברק, אסתר וישראל ברוג, קיבלו לפני כמה ימים הודעה מאיימת במזכירה האלקטרונית בביתם שבקיבוץ משמר השרון.
אדם דובר גרמנית השאיר בבית הורי ברק הודעה ובה איום על חייו של ברק, והשווה אותו להיטלר. ההודעה, שהייתה ארוכה ומפורטת מאוד, הכילה תיאורים פלסטיים קשים ובהם תואר כיצד אותו אדם ירצח את ראש הממשלה. "אני ארצח את הבן שלכם, אני אדאג שהוא ימות, הנאצי הזה, הייל היטלר", היו רק חלק מהדברים הקשים, שנאמרו כאמור בשפה הגרמנית.
הוריו של ברק, בשנות ה-90 לחייהם, עלו לארץ מגרמניה. זו הפעם הראשונה שהם מקבלים שיחות איום מסוג זה. המשפחה הגיבה בזעזוע למיקרה, והגישה תלונה למשטרת כפר מונס. חקירת המיקרה הועברה לטיפולו של מפקד תחנת נתניה, סגן ניצב אבי דיראן. דובר מרחב השרון, סגן ניצב יגאל אברהם, אמר כי המשטרה החלה בפעולות לאיתור המתקשר וכי הוא מקווה כי יהיו תוצאות בהקדם.
אחיו של ראש הממשלה ברק, אבינועם ברוג, אישר את הפרטים. "האדם הזה אמר בדיוק מה שהנאצים אמרו ליהודים, הוא אמר להם 'יהודים מסריחים תלכו מכאן'. הורי אנשים מבוגרים שאינם רגילים לקבל תגובות כאלה, עד כה הם לא הוטרדו. ניסיתי להשפיע עליהם כבר כמה פעמים בעבר לחסום את מספר הטלפון אך ללא הצלחה, אני מבין אותם, כי בגילם לא מתחילים לשנות את החיים. כשהאיומים מגיעים לראש הממשלה ולשרים ולחברי כנסת, גם אם הדבר מזעזע, הם מביאים בחשבון שתתקבלנה תגובות כאלה, אבל כשמטרידים קרובי משפחה - זה חורג מעבר לכל פרופורציה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אלדד רפאלי
אהוד ברק עם הוריו
צילום אלדד רפאלי
מומלצים