שתף קטע נבחר

סער: רוצה להיות שר החינוך גם בקדנציה הבאה

שרים, פוליטיקאים ובכירי מערכת החינוך התכנסו לוועידת החינוך "יוצרים עתיד". הוועידה הועברה בשידור חי ב-ynet

תחת הכותרת "יוצרים עתיד 2" נפתחה היום (יום ג') במלון דייויד אינטרקונטיננטל בתל-אביב ועידת החינוך של ישראל. באירוע, שיימשך יומיים, משתתפים בין היתר שר החינוך גדעון סער, שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ, המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, יו"ר מפלגת העבודה ויו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד, אנשי אקדמיה ובכירים במערכת החינוך בעבר ובהווה. ynet העביר את ועידת החינוך בשידור חי.

 

בוועידה התקיים הפאנל "חינוך לאורח חיים בריא", שעסק בין היתר בתזונת התלמידים. לקראת הוועידה נערך בנושא סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה, בראשות הפרופסור אבי דגני, בקרב 500 הורים לילדי בתי ספר, שממנו עולה כי 18% מההורים מעריכים שילדם סובל מעודף משקל ו- 28% מעידים כי עקב כך נפגע מעמדם החברתי של ילדיהם במידה בינונית עד רבה.

 

לגבי הרגלי ההזנה של התלמידים מצא הסקר: 42% מההורים שולחים את ילדיהם לבית הספר מצוידים בכריך חביתה, 29% מכינים כריך חומוס ונקניק ורק 6% מכינים לילדים כריך עם ריבה.

 
במהלך הוועידה, הודיע שר החינוך סער כי בכוונתו להישאר שר החינוך גם בממשלה הבאה, בהנחה שראש הממשלה בנימין נתניהו יהיה זה שירכיב את הממשלה. לדבריו, הקדנציה הנוכחית הביאה את החינוך להישגים רבים: "אני מאמין שניתן לקדם את החינוך הישראלי לצמרת הבינלאומית".
 
הוא פירט את הישגי ממשלתו בתחום החינוך: "המדינה חזרה להשקיע בחינוך והחזירה כמעט מחצית משעות הלימוד שקוצצו בעשור האחרון. הורדנו את רמת האלימות ב-25%, שכר המורים עלה בצורה חדה, פעם ראשונה שעברנו את השכר הממוצע במשק ואחרי עשרות שנים של בריחה מהוראה חל היפוך מגמה והביקושים נורא גדולים".
 
על הישגיו כשר החינוך, הוא אמר: "בקדנציה הנוכחית התחלתי בחילוץ מערכת החינוך ממשבר רב מימדים של עשרות שנים. יש עוד נושאים אסטרטגיים רבים במערכת הדורשים רפורמות. "הנהגת המערכת דורשת חזון מקיף וכולל, רציפות בהשקעה ובכווני העשייה". סער הוסיף: "יש לי תמונה ברורה מאוד לגבי הדברים שצריכים להיעשות והיעדים אליהם יש להגיע - וניתן להגיע אליהם. אם נמשיך בכיווני ההשקעה והעשייה האלה, תוך שנים ספורות אני מאמין שישראל יכולה להעפיל לצמרת המדינות המערביות בחינוך. היעד שלנו איננו יכול להיות פחות מכך! ואנחנו נשיג את היעד הזה".

 

גם שר האוצר יובל שטייניץ דיבר בכנס והתייחסה לסערת פלסנר ולאפשרות שחרדים יגויסו לשירות לאומי: "אני רוצה להזהיר בפני אשליה ששמה שירות אזרחי המוני. אנו עלולים להגיע למצב שבו עשרות אלפים יקבלו שכר תמורת תמורה אפסית. כלכלת ישראל לא זקוקה לעובדי דחק שישתלו פרחים. זה או שירות צבאי או שירות לאומי. מבחינת המדינה הדבר הכי קריטי זה שהחרדים ישתלבו במעגל העבודה והפרנסה".

 

"הוועידה תעמיד על סדר יומה של מדינת ישראל את נושאי החינוך החשובים והבוערים", אמר יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים ומנה את הסוגיות שיעמדו על הפרק: "המעורבות ההורית במערכת החינוך ואלימות בני הנוער, החדשנות הטכנולוגית ככלי מניע בחינוך, חינוך תזונתי לאורח חיים נכון בקרב ילדים ובני נוער, פערים כלכליים בחינוך, חינוך כמנוף לשינוי חברתי, תפקיד המורה כמעודד יצירתיות מחשבתית ושפה ועוד".


פורסם לראשונה 02/07/2012 20:27

 

במאי השידור החי: רם גיל. צילום: דוד מרקיאביץ, ניר וייס, אילן רינת, איציק איפרגן, שי פרג. עוזר צלם: מור שדה. טכנאי ניידת: טל אתחדיה. טכנאי לווינית: עומר עוואד. הפקה: שרון שדה, סאטלינק. עוזרת הפקה: אתי שדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר החינוך, גדעון סער
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים