שתף קטע נבחר

קייסים זוכרים. צפו בשמיר מקבל את עולי אתיופיה

על פני ארונו של שמיר עברו עשרות כוהני דת אתיופים, שבאו לחלוק לו כבוד אחרון: "הוא זה שהעלה אותנו לארץ, הוא גם בא לבקר אותנו". צפו ברה"מ לשעבר מברך את העולים ב-1991

עשרות כוהני דת של העדה האתיופית הגיעו בצהריים (יום ב') לחלוק כבוד אחרון לראש הממשלה לשעבר, יצחק שמיר - שדאג אישית לעלייתם של רבים מהם מאתיופיה. אחד הקייסים, דניאל יצחק, סיפר ל-ynet: "הגענו מחדרה, יבנה, בת ים ובאר שבע מפני שראינו ביצחק שמיר לא רק ראש ממשלה אלא גם סוג של אבא של הקהילה האתיופית בארץ". לדבריו, "שמיר הוא זה שהעלה אותנו לארץ. הוא גם זה שבא לבקר אותנו בקהילות שלנו, וידא שייבנו בתי כנסת עבורנו, שנקבל את הסיוע הכלכלי הנדרש. הוא דאג לצרכים שלנו מול ראשי הערים".  

 

במשך שעה ארוכה עמדו הקייסים בלבוש מסורתי חגיגי ונשאו תפילות לעילוי נשמתו. קבוצה גדולה מקרב יוצאי הקהילה מתכוננת להגיע לטקס ההלוויה הממלכתי שייערך בהר הרצל.  

 

הקייסים ברחבת המשכן (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הקייסים ברחבת המשכן(צילום: אוהד צויגנברג)

 

מכבדים את זכרו בכנסת (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מכבדים את זכרו בכנסת(צילום: אוהד צויגנברג)
 

שמיר, שהיה אחראי להבאת העדה מאתיופיה לישראל במבצע שלמה, תועד בסרטון של צה"ל כשהוא מקבל את פניהם של העולים, ואומר: "אנחנו סוגרים מעגל, מסיימים היום את המבצע הגדול שהחל לפני שנים על ידי מדינת ישראל כדי להביא

אליה את השבט הפלאשי, יהודי אתיופיה שחיכו במשך שנים רבות, שציפו לרגע הזה שבו יתקבלו בזרועות פתוחות על ידי ממשלת ישראל על אדמת ישראל".

 

יצחק שמיר הלך לעולמו במוצאי שבת, בן 96 במותו. הוא כיהן כראש ממשלת ישראל השביעי בשנים 1983-1984 ו-1986-1992, שהה בשנים האחרונות במוסד סיעודי בתל אביב, בשל מצבו הבריאותי. לפני כשנה איבד את אשתו, שולמית, שהייתה בת 88 במותה. בני הזוג הותירו אחריהם שני ילדים וחמישה נכדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כבוד אחרון
צילום: אוהד צויגנברג
שמיר. נפטר בגיל 96
צילום: זיו קורן, לע"מ
"דאג לנו". מכבדים את זכרו
צילום: אוהד צויגנברג
ארונו של שמיר בכנסת
צילום: אוהד צויגנברג
תפילות לעילוי נשמתו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים