שתף קטע נבחר

 • חומרה - צילום דיגיטלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קומפקטית ומהירה: מצלמת קסיו SX-ZR200

  חברת קסיו חושבת כי מהירות איננה מילה גסה גם עבור מצלמות קומפקטיות עם ה- EX-ZR200, בדקנו אותה במגוון סיטאציות צילום, בגוף לבן ותוצר צבעוני ושמח לעין

  בשנים הראשונות של עידן המצלמות הקומפקטיות, הצלם החובב נאלץ להמתין זמן רב יחסית מרגע הלחיצה ועד לקבלת התמונה. מאז, עברו ימים וגם דגמים רבים והמצב השתפר, אבל עדיין, בקטגוריית המצלמות הקומפקטיות, זמן התגובה אינו מרשים באמת. Casio, עם דגם EX-ZR100 הביאה לעולם מצלמה קומפקטית מהירה וכעת ה-EX-ZR200 שמחליפה אותה מגיעה לארץ, לקחנו אחת לבדיקת מהירות ממושכת.

   

  עוד ב-Dtown:

   

  מבנה ותפעול

  עם אורך של קצת יותר 10 סנטימטר ועובי של כ-3 סנטימטר, ה- EX-XR200 איננה מצלמה קטנה, אך עדיין שייכת למגזר המצלמות הקומפקטיות. עם מבנה של גוף חלק וללא חלקים בולטים אין חשש להחזיק אותה בכיס גדול או בתיק וקל לשאת את המצלמה על כל 200 הגרמים שלה לכל מקום.

   

   (צילום: dtown) (צילום: dtown)
  (צילום: dtown)

   

  המצלמה של קסיו מגיעה במגוון צבעים, אנחנו קיבלנו אחת לבנה ששמרה באופן יפה על גימור הצבע שלה במשך כל זמן ימי במבחן. המצלמה בנויה מפלסטיק, אך מרגישה קשיחה ובנויה היטב. כמו כל מצלמה מודרנית גם למצלמה זו מסך LCD אחורי בגודל 3 אינץ' אשר משתרע על רוב שטחה האחורי, ולצידו ממוקמים מספר כפתורי שליטה, רובם בימין.

   

  נוח להחזיק את המצלמה וגם קל לצלם איתה כאשר לחצן הצילום ממוקם במקום נוח ותגובתו רכה אך טובה. מתג שליטת הזום אשר מכוון על הצד הרגיש, אך הוא נוח לשימוש ולהפעלה, וגם בורר המצבים נוח לשימוש. עם זאת, במצבי צילום רבים יש צורך להיכנס לתפריט ולהגדיר את המצב המסוים שאותו רוצים באופן ספציפי. שאר הלחצנים במצלמה שקועים כדי לא ילחצו בטעות והם לא נוחים לשימוש ובכלל, עבור יותר מדי שינויי הגדרות נדרש המשתמש להיכנס לעומק תפריטים בגלל חוסר בלחצנים יעודיים.

   

  גילינו כי למצלמה יש סוללה חזקה, בזמן הבדיקה היא הספיקה לצילום של 350 תמונות וכן גם מספר קטעי וידאו, חוץ מהתפעול השוטף במשך כמה ימים. ל- ZR200 יש זיכרון פנימי בנפח 52MB, את רוב התמונות נשמור כמובן על גבי כרטיס זיכרון מסוג SD. יציאת ה- USB משמשת להעברת קבצים למחשב וגם טעינה ולידה נמצא גם את יציאת הוידאו / אודיו HDMI שהפכה כבר לסטנדרט בעולם הצילום.

   

   (צילום: dtown) (צילום: dtown)
  (צילום: dtown)

   

  צילום

  בעת צילום בתאורה חלשה, המצלמה מצליחה לפקס תוך כחצי שני ובתאורה טובה היא עושה זאת אפילו מהר יותר. באופן כללי, בזמן צילום תמונה אין השהיות כך שניתן לפקס ולצלם איתה יותר מפעמים בשניה, שזה נתון יפה מאוד. אבל היכולת המרשימה באמת נזקפת לזכות מנגנון הצילום הרציף שמאפשר לצלם עד כשלושים תמונות בשניה.

   

  כאמור למצלמה מספר רב של מצבים שניתן לבחור מהם, אבל בחלק מהמקרים הבחירה היא לא מידית דרך חוגת המצבים, ונדרשת בחירה מתוך תפריט של מצבי צילום. מעבר לכך, המצלמה מגיעה עם מספר מצבי צילום אוטומטיים שבוחרים באופן עצמאי את הגדרות הצילום ומספקים תמונות מוצלחות עבור רוב הצרכים של הצלם החובב.

   

  חשוב להזכיר את גם את מצב ה- HDR, בניגוד למצלמות אחרות, הקסיו משתמשת במנגנון צילום רציף בכדי לצלם מספר תמונות בחשיפה שונה ומעבדת אותם לתמונה אחת עם תוצאת HDR אמיתי שנראה טבעי ומרשים גם במצבי באורה מאתגרים. בנוסף, יש גם מצב HDR ART שבו המצלמה מספקת תמונה עם הדגשה מוגזמת של HDR לקבלת אפקט בסגנון אומנותי יותר.

   

   (צילום: dtown) (צילום: dtown)
  (צילום: dtown)

   

  למרות מספר מצבי שליטה ידניים המספקים לצלם שליטה גודל צמצם או בזמן חשיפה, המצלמה חסרה לחצנים יעודיים לשליטה על ערכים אלו ויש צורך לעשות זאת בעזרת התפריט, חסרה גם תצוגת מד אור ברורה ונוחה לעזרה בתפעול, כך שמצבים אלו לא ממש יקסמו לצלם המתקדם יותר.

   

  בעזרת חיישן BSI-CMOS בגדול סטנדרטי למצלמות קומפקטיות, ה- ZR200 מצלמת ברזולוציה של 16MP. המצלמה מספקת תמונה טבעיות במראן באופן כללי, עם הדגשת צבעים קלה כאשר בתצוגה על מסך המצלמה הן נראות מודגשות קצת יותר מאשר על מסך מחשב מכויל. אני, כמו רוב האנשים שצפו בתמונות, אהבנו את התוצאה.

   

  עיבוד תמונה

  הקסיו עושה עיבוד קל לרעש הרקע של התמונות עבור קבלת יותר פרטים על חשבון של ניקיון. כתוצאה מכך,גם בערכי ISO נמוך, ניתן לראות רעש קל בהגדלת התמונות ל-100%, אבל ב-ISO גבוה יותר כמו 400 עדיין ניתן לקבל פלט ברור. חשוב לציין כי ניתן לנקות רעש רקע זה בעזרת תוכנות עיבוד תמונה במחשב, אבל לא בטוח כי משתמשי המצלמה זו יטרחו לעשות זאת.

   

  איכות התמונה של המצלמה יורדת בהתאמה כאשר איכות האור יורדת ולדעתי היא מספקת תוצאה פחות אטרקטיבית מחלק מהמתחרות, יכול להיות שזה בגלל הבחירה בעיבוד קל של רעשי הרקע. ניתן להשתמש בפלאש של המצלמה כדי לצלם בתאורה חלשה כמובן, אבל גם לפלאש יש את החסרונות שלו (למשל, בעת צילום של אובייקטים קרובים).

   

   (צילום: dtown)
  (צילום: dtown)

   

  וידאו

  המצלמה תומכת כמובן בצילום וידאו ברזולוציה בהפרדה גבוהה, עד לרזולוציה של 1080X1920 בקצב של 30 תמונות בשניה, כמו כן, יש מצבים עם קצבי צילום מהירים עד 1,000 תמונות בשניה. כאמור, זו מצלמת "כוון ולחץ", צלם הוידאו המתקדם ירגיש כאן בחסרונן של יכולות שליטה מתקדמות יותר.

   

  הקסיו מאפשרת לשלוט במנגנון הזום בזמן צילום הוידאו, המיקרופון הסטראופוני שלה לא ממש קולט את רעש מנוע הזום ורעש מיצב התמונה וזה מבורך בהחלט. כמו בצילום תמונות, גם כאן איכות התמונה יורדת כאשר כמות האור יורדת.

   

  סיכום

  מצלמה זו משאירה אותי עם הרגשה מעורבת, מצד אחד היא מספקת ביצועי מהירות שלא נהוג למצוא במצלמות קומפקטיות כמו גם איכות תמונה טבעיות באור טוב. מצד שני, היא לא נוחה להגדרה מהירה בעת צילום וחסרה יכולת שליטה שתאפשר לצלם החובב המתקדם לנצל אותה באופן טוב יותר. כך שלדעתי, מצלמה זו פונה לצלם החובב שלא מתכוון "להתעסק" עם שליטה ידנית, מבקש מצלמה בעלת תגובות מהירות ומוכן לשלם עבור זה קצת יותר כסף.

   

  בעד: איכות תמונה בתנאי תאורה מספקים, מהירות תגובה ומנגנון צילום רציף, יכולת HDR אמיתית. טווח זום מכובד של 24-300 מ"מ.

  נגד: יקרה, איכות תמונה באור חלש, היינו שמחים ליותר לחצני שליטה.

   

  מחיר: 1,700 שקל

  אחריות: אלודה

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים