שתף קטע נבחר

מטה המאבק: "נתניהו ומופז בחרו בחרדים"

האנשים שנאבקו בחוק טל ראו כיצד ראש הממשלה מפרק את הוועדה שהייתה אמורה למצוא פתרון ובפיהם דברים קשים: "נתניהו ומופז בוחרים צד - הצד של החרדים והמשתמטים על חשבון המשרתים. לא נסבול יותר את המריחות והתרגילים"

"לצערנו, הציניקנים ניצחו. הם טענו מלכתחילה שלא יקרה כלום, שנתניהו לא מתעניין באמת במשרתים וששאול מופז ימכור את ציבור המשרתים בשביל עור הצבי - וכך קרה". זו תגובתו של מטה המאבק בחוק טל להחלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרק את ועדת פלסנר.

 

ועדת פלסנר פורקה - דיווחים קודמים ב-ynet:

ממשלה במשבר: נתניהו פירק את ועדת פלסנר

התפטרות וינרוט: "נתניהו מנסה לפוצץ את העסק"

 

עוד אומרים במטה המאבק כי "למרות מאמציו הכנים של ח"כ פלסנר, ראש הממשלה ומופז לא נתנו לוועדה שום סיכוי. נתניהו ומופז בוחרים צד - הצד של החרדים והמשתמטים על חשבון המשרתים - והציבור לא ישלים עם זה. אם נוותר לנתניהו ומופז, הם ימשיכו לדאוג רק לכיסאות ובעוד עשר שנים לא יהיה כאן מי שישרת". בכוונת המטה לקיים הפגנה במוצאי שבת ברחבת מוזיאון תל-אביב בסימן "צו 8".

 (צילום: אוריה תדמור, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ, מוטי קמחי) (צילום: אוריה תדמור, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ, מוטי קמחי)
(צילום: אוריה תדמור, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ, מוטי קמחי)

 

עידן מילר, יו"ר "המחנה המשותף" וממובילי מחאת הפראיירים אמר בעקבות הודעת נתניהו כי "ראש הממשלה ממשיך להתל בציבור. כל מרכיבי הקואליציה של נתניהו התגייסו בשבוע האחרון כדי לייצר מראית עין של משבר קואליציוני חמור, והמטרה של כולם הייתה לפוצץ את עבודת ועדת פלסנר ולהוביל לביטול התהליך ההיסטורי הנדרש של שוויון בנטל".

  

מילר אמר עוד בהתייחסו להפגנה המתוכננת במוצאי שבת כי "כולנו מתגייסים כדי לומר לראש הממשלה שלא נסבול יותר את המריחות והתרגילים. אנחנו מפסיקים להיות פראיירים. אם ראש הממשלה לא יתעשת ברגע האחרון ויצור פתרון ראוי לשאלת השוויון בנטל, אנחנו נעניש אותו בקלפי".

 

 "ראש הממשלה ממשיך להתל בציבור". "הפראיירים" בת"א (ארכיון) (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"ראש הממשלה ממשיך להתל בציבור". "הפראיירים" בת"א (ארכיון)(צילום: ירון ברנר)

 

בועז נול מהמחנה המשותף וממובילי המאבק כינה את ראש הממשלה "פחדן". הוא הוסיף כי נתניהו "הבטיח פתרון ועכשיו עושה הכול כדי למסמס אותו. הוא מפקיר את ביטחון

 המדינה ושלמות החברה בישראל בשביל שלמות הקואליציה. כדאי שיתעשת מהר ויעשה את מה שהבטיח לעם ישראל – שירות לכול בגיל 18, עם מכסת פטורים מוגבלת לעילויים".

 

יואב קיש שהיה חבר בוועדת פלסנר מטעם הציבור אמר כי "נתניהו יכול להודיע לחברי הכנסת שהוועדה פורקה, והוא יכול גם להגיד לגורמים המקצועיים לא להגיע יותר לדיונים, אבל אנחנו, נציגי ציבור עצמאיים, אני לא מקבל מראש הממשלה שכר, ואנחנו נוציא את המסקנות שלנו והפוליטיקאים יחליטו מה לעשות איתן".

 

קיש אמר עוד כי "כל הגישה הזו לפיה הפוליטיקאים מנסים להכתיב לוועדה את המסקנות שלה, לפני שהן מתקבלות, וכשהן לא מתאימות מחליטים לוותר – זו שערורייה. היה צריך לחכות ולתת לוועדה להגיד את דברה. הם החליטו שהם שוברים את הכלים, ואם כך הדבר אנחנו, כציבור, נפעל בכל הדרכים הלגיטימיות בכדי שהם יבינו שהפעם אי אפשר למסמס אותנו".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו קובי נחשוני ומורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא נתנו לוועדה סיכוי. נתניהו ומופז
צילום: AP
"נתניהו פחדן". נול
צילום: גיל יוחנן
מומלצים