שתף קטע נבחר

"הנני כאן כי יש לי מה לומר וכי אני רוצה אחרת"

"מצאתי מקום שיש בו הקשבה, שיש בו מקום המאפשר לאשה לספר את הסיפור שלה, מצאתי מקום שבו נשים יכולות לעמוד זקופות גב ולברוא מציאות אחרת, מצאתי מקום שמכיל את כל זה בתוכניות השונות הפועלות בו". מנכ"לית עמותת "קול האשה" מספרת

אל "קול האשה" הגעתי כתוצאה מעבודתי עם נשים. נשים שבחוויה שלהן הן מתוסכלות, מפוחדות, לא מעיזות, חיות את חייהן בתסכול, חלק מהן זועמות על הנסיבות שהביאו אותן למציאות כה קשה, חגות במעגל שנראה כי אין ממנו מוצא ובתחושה שהן לבד.

 

במפגש עם הנשים נראה שיש להן צורך גדול שמשהו יראה אותן, יקשיב להן, שהן תוכלנה להראות את הייחוד שלהן, להשמיע את הקול שלהן וכך אולי גם למצוא דרך אחרת, שביל אחר להתהלך בו. שמעתי אותן מדברות את התסכול שלהן, את הרצון שלהן לשינוי, להגשמה, ליצירת מקום בחייהן שבו הקול שלהן יוכל להישמע.

 

שמי מיכל מאור, ואני מנהלת את עמותת "קול האשה". כשהגעתי לעמותה, מצאתי מקום כזה. מצאתי מקום המאפשר לנשים לשים את עצמן במרכז, ולומר הנני כאן! הנני כאן למרות שאני מובטלת, למרות שאין לי תואר מהאוניברסיטה, למרות מסע החיים הקשה, הנני כאן כי יש לי מה לומר ובעיקר כי אני רוצה אחרת.

 

מצאתי מקום שיש בו הקשבה, שיש בו מקום המאפשר לאשה לספר את הסיפור שלה, מצאתי מקום שבו נשים יכולות לעמוד זקופות גב ולברוא מציאות אחרת, מצאתי מקום שמכיל את כל זה בתוכניות השונות הפועלות בו.

 

אני נמצאת בקול האשה למעלה משנה, ובשנה הזאת מיכל פתחה את "מיכלי" מסעדה בשוק מחנה יהודה, אשה שהחליטה שהיא רוצה שינוי ושהיא מוכנה להעיז, לעשות ולהכריז בפני עצמה ובפני העולם שהיא רוצה אחרת. מירה פתחה קליניקה מצליחה לטיפולים ברפואה משלימה, אנה פתחה מכון קוסמטיקה ורימון פתחה עסק של קייטרינג.

 

אלה רק מעט מהשמות של נשים שעשו שינוי דרמתי בחייהן. המשותף לכל הנשים האלה הוא שעד לפני זמן לא רב הן היו נשים מחוץ למעגל התעסוקה. נשים שהחליטו לעשות מעשה שישנה את המציאות שלהן ולהתפרנס בכוחות עצמן. בעקבות השתתפות בתוכנית היזמות בקול האשה, נשים אלה מצאו את הכוח לעשות את השינוי ולפתוח עסקים משלהן.

 

כלים לשינוי

נשים אלה ועוד רבות אחרות מוצאות מידי שנה בקול האשה מקום בו הן יכולות לקבל כלים לשינוי בתוכניות להעצמה כלכלית בתחומי התעסוקה, היזמות והמנטורינג. המקום מעניק לבוגרות תוכנית התעסוקה ליווי

במציאת עבודה, וליזמיות מסגרת עסקית תומכת וחממה להתנסות ביזמות עסקית, ליווי בהתמודדותן עם הקשיים הכרוכים בפעילות עסקית עצמאית, מפגש ושיתוף עם נשים אחרות תוך תמיכה מקצועית וארגונית.

 

קול האשה היא עמותה פמיניסטית הפועלת לקידום כלכלי וחברתי של נשים בירושלים, פועלת בקרב קבוצות נשים בשכונות ברחבי העיר ומפתחת תוכניות מגוונות להעצמה כלכלית וחברתית השואפות לתת מענה כולל לצרכי ההתפרנסות של נשים. המקום פותח את דלתותיו ומהווה מרכז לפעילות נשים רב תרבותית.

 

בנוסף לתוכניות להעצמה כלכלית מפעילה קול האשה מרכז יעוץ ומידע, הנותן סיוע לנשים המתמודדות עם מצבי מצוקה שונים ומגוון בעיות כמו אלימות, אבטלה, זכויות בעבודה, זכויות סוציאליות, בעיות אישות, וזכויות בריאות. המרכז נותן יעוץ פרטני וליווי אישי בעבור הנשים כמו: סיוע משפטי, בתי משפט, הוצאה לפועל, ארנונה, בנקים וכדומה ומקיים קבוצות תמיכה המותאמות לצרכים הייחודים של הנשים.

 

  • לתרומות והתנדבות של פסיכולוגיות, עובדות סוציאליות ומטפלות הכנסו או השאירו או להשארת פרטים במייל: kol.haisha@gmail.com .

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים