שתף קטע נבחר

הסטודנטים בעד אוניברסיטת אריאל: זו דמוקרטיה

אגודות הסטודנטים מכל רחבי הארץ חתמו על מכתב הקורא לאפשר להקים אוניברסיטה שמינית באריאל, בניגוד לדעת נשיאי האוניברסיטאות. "כשלא מפרידים בין אקדמיה לפוליטיקה מפרים את כל כללי הדמוקרטיה". ור"ה: התנגדותנו לא פוליטית

שבוע לאחר מכתבם של נשיאי האוניברסיטאות נגד הקמתה של אוניברסיטה באריאל, החליטו אגודות הסטודנטים בכל הארץ לעמוד לימין המרכז באריאל ולתמוך באופן גורף בהקמתה של אוניברסיטה שמינית בישראל.

 

עוד בנושא האוניברסיטה באריאל:

 

"אנו עומדים מזועזעים ומפוחדים שעה שבה ניצבת סכנה ממשית לאקדמיה ולדמוקרטיה בישראל וזאת עקב הקמפיין אשר קורא לממשלת ישראל לעצור באופן מיידי את הפיכתו והכרזתו של המרכז האוניברסיטאי אריאל לאוניברסיטת מחקר", נטען במכתב שעליו חתומים בין היתר אגודות הסטודנטים של האוניברסיטאות תל אביב, ירושלים, חיפה, בן גוריון ובר-אילן.

 

"אל לנו לשכוח שצריכה להיות הפרדה מלאה בין המוסדות האקדמיים לבין הפוליטיקה בישראל, ואי קיום של הפרדה כזו היא הפרה בוטה של כל כללי הדמוקרטיה במדינה מתוקנת".

 

"סכנה ממשית לאקדמיה ולדמוקרטיה בישראל". הספרייה באריאל ()
"סכנה ממשית לאקדמיה ולדמוקרטיה בישראל". הספרייה באריאל

 

עוד נאמר במכתב כי "הקמת מוסד שמיני להשכלה גבוהה בישראל הינו צורך חיוני. האוניברסיטה באריאל תספק מקור מחיה למאות מדענים, שלא מצאו את מקומם באקדמיה בארץ ורוצים לחזור הביתה. אנו חשים כי כל פגיעה בתהליך הטבעי של היווסדותה של אוניברסיטה נוספת בישראל, כמוה כפגיעה באקדמיה ובדמוקרטיה כולה וכן מצפים כי המהלך של הפיכת המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה יושלם בתאריך הנקבע לו במקור בתוספת תקצוב למערכת ההשכלה הגבוה".

 

אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א, אמר: "פתיחת אוניברסיטה באריאל היא צעד נכון וחיובי, מכיוון שכל תוספת של מוסד להשכלה גבוהה היא מבורכת, ובפרט מוסד אוניברסיטאי. יחד עם זאת, פתיחת המוסד מחייבת תוספת תקציבית בהתאם".

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

יו"ר אגודת הסטודנטים בבן גוריון נתי חסון אמר ש"צריך להפריד את הסוגיה הפוליטית והגיאוגרפית ולהתמקד בשאלות האם המרכז באריאל עמד בדרישות האקדמיות והאם לא תהיה פגיעה תקציבית באוניברסיטאות האחרות,

ואם התשובות לכך הן חיוביות אז אוניברסיטה באריאל היא בהחלט ראויה".

 

בתוך כך, כפי שפורסם אמש ב-ynet, ח"כים מהימין הודיעו כי אם הוועדה לתכנון ותקצוב במל"ג לא תאשר את האוניברסיטה באריאל, בכוונתם להגיש לכנסת הצעת חוק "עוקף מל"ג" שתעביר את ההחלטה בנושא לידי הממשלה. ח"כ אלכס מילר, תושב אריאל ויוזם הצעת החוק, אמר: "התחושה היא שמל"ג וות"ת פועלים לשלול את האוניברסיטה החדשה ממניעים פוליטיים ולא ענייניים, ולכן אנחנו נחושים לנקוט את כל הצעדים הפרלמנטריים העומדים לרשותנו כדי להבטיח את הפיכתו של המרכז באריאל לאוניברסיטה".

 

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר כי "במכתב שנשלח לראש הממשלה מטעם נשיאי האוניברסיטאות מצוין כי ההתנגדות היא להקמת אוניברסיטה חדשה בישראל ללא כל קשר למיקומה הגיאוגרפי וכי אין שום קשר לפוליטיקה בעניין".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המרכז האוניברסיטאי באריאל
צילום: AP
מומלצים