שתף קטע נבחר

ועידת החינוך: דנים באלימות ובמעורבות ההורים

אתמול נפתח כנס "יוצרים עתיד 2" של הסתדרות המורים בהשתתפות שרים, פוליטיקאים ובכירי מערכת החינוך. "דנים בנושאים החשובים: פערים כלכליים, חינוך כמנוף לשינוי חברתי ועוד". השר סער: רוצה להיות שר החינוך גם בקדנציה הבאה

מאות מורים ואנשי חינוך השתתפו אתמול (ג') ביום הראשון של כנס ועידת החינוך של ישראל שעורכת הסתדרות המורים תחת הכותרת "יוצרים עתיד 2" במלון "דיוויד אינטרקונטיננטל" בתל-אביב. באירוע, שיימשך גם היום, משתתפים בין היתר שר החינוך גדעון סער, שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ, המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, יו"ר מפלגת העבודה ויו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד, אנשי אקדמיה ובכירים במערכת החינוך בעבר ובהווה. ynet העביר את היום הראשון של ועידת החינוך בשידור חי.

 

עוד בחדשות:

דו"ח קדימה יוגש: קנס למשתמטים, או שנפרוש

הון, שלטון וביטחון: יוצאי 8200 בכנס מסחרי

 

בפתח הכנס הודיע שר החינוך גדעון סער שהוא מעוניין לכהן כשר החינוך גם בממשלה הבאה, בהנחה שראש הממשלה בנימין נתניהו יהיה זה שירכיב את הממשלה. לדבריו, הוא הצליח להשיג הישגים רבים עבור מערכת החינוך בקדנציה הנוכחית שלו ו"אני מאמין שניתן לקדם את החינוך הישראלי לצמרת הבינלאומית". לדברי שר החינוך, "יש לי תמונה ברורה מאוד לגבי הדברים שצריכים להיעשות והיעדים שאליהם יש להגיע - וניתן להגיע אליהם. אם נמשיך בכיווני ההשקעה והעשייה האלה, תוך שנים ספורות אני מאמין שישראל יכולה להעפיל לצמרת המדינות המערביות בחינוך. היעד שלנו איננו יכול להיות פחות מכך".

 

שר האוצר יובל שטייניץ שוחח בכנס בנושא חוק טל וגיוס החרדים, והזהיר מפני "אשליה ששמה שירות אזרחי המוני. אנו עלולים להגיע למצב שבו עשרות אלפים יקבלו שכר תמורת תמורה אפסית. כלכלת ישראל לא זקוקה לעובדי דחק שישתלו פרחים. זה או שירות צבאי או שירות לאומי. מבחינת המדינה הדבר הכי קריטי זה שהחרדים ישתלבו במעגל העבודה והפרנסה".

 

כמו כן, ביום הראשון של הוועידה התקיים הפאנל "חינוך לאורח חיים בריא", שעסק בין היתר בתזונת התלמידים. לקראת הוועידה נערך בנושא סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה, בראשות הפרופסור אבי דגני, בקרב 500 הורים לילדי בתי ספר, שממנו עולה כי 18% מההורים מעריכים שילדם סובל מעודף משקל ו- 28% מעידים כי עקב כך נפגע מעמדם החברתי של ילדיהם במידה בינונית עד רבה.

 

"הוועידה תעמיד על סדר יומה של מדינת ישראל את נושאי החינוך החשובים

והבוערים", אמר יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, שמנה את הסוגיות שיעמדו על הפרק: "המעורבות ההורית במערכת החינוך ואלימות בני הנוער, החדשנות הטכנולוגית ככלי מניע בחינוך, חינוך תזונתי לאורח חיים נכון בקרב ילדים ובני נוער, פערים כלכליים בחינוך, חינוך כמנוף לשינוי חברתי, תפקיד המורה כמעודד יצירתיות מחשבתית ושפה ועוד".

 

היום יופיעו בכנס יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ, יו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני והמועמד לכנסת יאיר לפיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר החינוך סער בכנס "יוצרים עתיד 2"
מומלצים