שתף קטע נבחר

הוסר שלט בבית שמש: "אשה, אל תעברי כאן"

בעיר שסערה בעקבות המאבק נגד הדרת נשים, הוצב שוב שלט שקורא להימנע ממעבר על מדרכה שבה חולפים באי בתי כנסת. תושבת העיר התלוננה במשטרה, והוא הוסר תוך שעות

סאגת שלטי הדרת הנשים בבית שמש חוזרת להסעיר את העיר. כחצי שנה לאחר המאבק על זהותה של העיר, הוסר אמש (יום ד') ברחוב חזון איש שלט אשר הורה לנשים להימנע ממעבר על המדרכה או משהייה בשטחה.

 

"חיבור ישיר להתקפה שנשים חוות כאן". השלט בבית שמש, היום (צילום: מיקל ליפקין) (צילום: מיקל ליפקין)
"חיבור ישיר להתקפה שנשים חוות כאן". השלט בבית שמש, היום(צילום: מיקל ליפקין)

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

לדור נאלץ להתנצל בפני אולמרט, התביעה תימחק

אבן חן וקליין עתרו לבג"ץ: לפטר את ישי ושטייניץ

ביטאון ש"ס: "מופז דורך על גופות בדרך למטרה"

 

מוקדם יותר אתמול, בעקבות הצבת השלט, הגישה תושבת העיר נילי פיליפ תלונה במשטרה. "בבוקר הגעתי לרחוב הזה וראיתי את השלט. הוא דומה לזה שהיה שם בעבר ושבעקבותיו נוהל המאבק", סיפרה אמש פיליפ.

 

פיליפ טוענת כי מדובר בשלט שהוצב בניגוד לחוק ולדבריה זו עדות לכך שהעיר פועלת באנרכיה. היא הזהירה כי "זה עלול להגיע לשפיכות דמים. מדובר בחיבור ישיר להתקפה שנשים חוות כאן בזמן האחרון". פיליפ מתכוונת בדבריה למקרה שבו הותקפה באחרונה תושבת העיר ורד דניאל באבנים, בשל לבושה.

 

"חטפתי אבן בראש מגבר חרדי". פיליפ במשטרת בית שמש אתמול (צילום: מיקל ליפקין) (צילום: מיקל ליפקין)
"חטפתי אבן בראש מגבר חרדי". פיליפ במשטרת בית שמש אתמול(צילום: מיקל ליפקין)

 

פיליפ מעידה כי גם היא עצמה הותקפה לא רחוק מהמקום שבו הוצב השלט. "אנשים שואלים אותי מה אכפת לי מהשלט כי מדובר בקריה חרדית. אני אומרת שמדובר בדרך ראשית שמובילה למרכז מסחרי. בעבר רכבתי על אופניים לא רחוק משם וחטפתי אבן בראש מגבר חרדי. במקרים אחרים ירקו לעברי וקראו לי בשמות".

 

מספר שעות לאחר הגשת התלונה נמסר מעיריית בית

שמש: "עיריית בית שמש הסירה מספר רב של פעמים את השלט המדובר. כל הסרת שלט גרמה למהומות רבות והפרעת הסדר הציבורי. אין ביכולת העירייה לבדה להתמודד עם עניין מורכב זה, אנו קוראים למשטרת ישראל ולשאר גורמי אכיפת החוק להיכנס לעובי הקורה ולסיים עניין מביש זה". אולם, אמש הסירה העירייה, בסיוע המשטרה, את השלט ושלט נוסף שנתלה ברחוב.

 

נילי פיליפ אמרה שהיא "נרגשת מהידיעה שהשלטים הוסרו. זה מילא אותי מוטיבציה כדי שזה לא יחזור על עצמו". גם מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית", מיקי גיצין, הביע סיפוק. לדבריו, "אני מברך על ניצחון של תושבי בית שמש נגד תופעה חשוכה. מצער לראות שרשויות אכיפת החוק והפוליטיקאים נמנעים מלטפל בבעיית הדרת הנשים מהשורש ורק מאבק עיקש של אזרחים משנה את המציאות בשטח. מסתבר שעבור בכירי הפוליטיקאים בישראל העיסוק בנושא היה ניסיון להשיג כותרות בלבד ובשטח לא היה שום שינוי. אנחנו מתחייבים להמשיך להיאבק בתופעה בכל מקום שבו היא נמצאת ובכך לחייב את הרשויות לטפל בה".


פורסם לראשונה 04/07/2012 23:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מדובר בדרך ראשית". פיליפ
צילום: מיקל ליפקין
מומלצים