שתף קטע נבחר

הרשויות הכי ירוקות: ערי השרון, חולון ודימונה

ועדת ההיגוי של תערוכת "קלינטק" בחרה בכפר סבא, הוד השרון, חולון, רעננה, דימונה והרצליה, שהם וכפר ורדים והמועצות האזוריות גליל עליון ועמק חפר לרשויות הכי ירוקות במדינה לשנת 2012. בין הקריטריונים שנמדדו: צמצום נפח פסולת עירונית, קידום חינוך סביבתי, שימור וטיפוח מקורות מים

הערים כפר סבא, הוד השרון, חולון, רעננה, דימונה והרצליה, המועצות המקומיות שהם וכפר ורדים והמועצות האזוריות גליל עליון ועמק חפר הן הרשויות הכי ירוקות במדינה לשנת 2012. כך החליטה ועדת ההיגוי של הוועידה והתערוכה הבינלאומית השנתית "קלינטק".

 

כתבות נוספות בערוץ כלכלה ירוקה :

 

אות הערכה מיוחד הוענק גם לעיר באר שבע על קפיצת המדרגה המשמעותית ביותר בתחומי הסביבה, בדגש על נושא המיחזור, המים והחינוך הסביבתי בעיר.

 

על תואר "הרשות הירוקה" התחרו למעלה מ-30 רשויות מקומיות מכל רחבי הארץ שהומלצו על ידי מומחים לאיכות הסביבה, מחזור וטיפוח עירוני. ועדת ההיגוי לבחירת הרשויות הזוכות בחרה את הרשויות על פי עמידה מקסימלית בעשרה עקרונות לפיתוח בר-קיימא ביניהם צמצום נפח פסולת עירונית, קידום חינוך סביבתי, שימור וטיפוח מקורות מים ועוד.

 

דימונה. ירוקה בלב המדבר (צילום: באדיבות Lowshot) (צילום: באדיבות Lowshot)
דימונה. ירוקה בלב המדבר(צילום: באדיבות Lowshot)

 

תערוכת "קלינטק ה-16" לטכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת, בנייה ירוקה, מחזור ותחבורה ירוקה נפתחה אתמול ותינעל היום (ד') בגני התערוכה בתל-אביב.

 

בראש הוועדה לבחירת הרשויות הירוקות עמד ד"ר יוסי ענבר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה לשעבר. ענבר אמר השבוע: "הבחירה בעשר הרשויות הירוקות ביותר הייתה קשה, כל מי שהגיש מועמדות העביר לנו מידע רב ומעניין והראה השקעה בתחומי איכות הסביבה".

 

חיים אלוש, מנכ"ל משותף בקבוצת משוב המפיקה את תערוכת "קלינטק ה-16" אמר כי "קיום התחרות בפעם החמישית ברציפות נועד לתמוך ולחזק את הערים שעושות למען איכות הסביבה.

 

"באמצעות הענקת 'אות הרשות הירוקה' אנחנו רוצים להוקיר את אלו שיודעים להשקיע בהווה למען דור העתיד ולחנך את הדורות הבאים לשמירה על סביבה בת קיימא".

 

אותות "הרשות הירוקה" יוענקו לראשי הרשויות במסגרת טקס חגיגי שיתקיים הערב בגני התערוכה בתל-אביב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים