שתף קטע נבחר

האם עיריית ת"א תעבור לתחנה המרכזית?

הוועדה המקומית בעיריית ת"א תקים ועדה שתבחן אפשרות להעביר את כל אגפי העירייה הפזורים בעיר, כולל בית העירייה בכיכר רבין, לבניין שיוקם בתחנה המרכזית החדשה בדרום העיר

האם עיריית תל-אביב תעתיק את משכנה למתחם התחנה המרכזית החדשה בדרום העיר? הוועדה המקומית בעיריית תל-אביב החליטה היום (ד') להקים צוות לבחינת האפשרות לאגד את כל יחידות העירייה, שמרביתן יושבות כיום בכיכר רבין, במגדל אחד שיוקם מעל התחנה המרכזית החדשה.

 

כתבות נוספות על ת"א בערוץ הנדל"ן :

 

הרעיון עלה בזמן דיון בעניין בניית בניין הצמוד למגדל המאה ברחוב אבן גבירול בתל-אביב, שם ישנו שטח בבעלות העירייה ועליו צפוי להתרומם מגדל בן 20 קומות שיכלול 20 אלף מ"ר של משרדים. לבניין זה מתועדות לעבור כל יחידות העירייה הפזורות ברחבי העיר, פרט לאגפים המצויים בבניין המרכזי הצמוד לכיכר רבין.

 

חבר המועצה וממלא מקום ראש העיר, ארנון גלעדי, שעומד בראש הוועדה לטיפול במפגע התחנה המרכזית, הציע לעצור את פרויקט מעבר האגפים לבניין החדש באבן גבירול. הוועדה הוקמה כחלק מתוכנית המתאר של עיריית תל-אביב לחזק את רובע דרום-מזרח העיר, שם שוכנת התחנה המרכזית, לפני כארבעה חודשים. על-פי התוכנית, מתחם התחנה יהפוך לאזור תעסוקה, מגורים ומלונאות. חבריו של גלעדי לוועדה המליצו כי מעבר העירייה לדרום העיר "ירים את התחנה המרכזית ואת הרחובות הסובבים אותה מהקרשים", לדבריהם.

 

התוכנית: מסופי האוטובוסים יפונו

בעקבות זאת הציע גלעדי שהעירייה תבחן אפשרות זו, והוועדה המקומית אישרה את הצעתו כי יעמוד בראש הוועדה שתבחן את הנושא. "הוועדה תבדוק את הנושא ואת ההשלכות הכלכליות, הארגוניות והאורבניות של העתקת בנייני העירייה מאבן גבירול לתחנה המרכזית", סיפר גלעדי לynet.

 

לדבריו, "אין ספק שהתחנה המרכזית במתכונתה הנוכחית חייבת לקבל עוגנים לשינוי מהותי של אזור דרום תל-אביב. פרויקט כמו משרדי עיריית תל-אביב שיקום באזור שכוח אל זה, ישנה באופן מהותי את האזור ללא היכר. לכן על העירייה לשקול בכובד ראש את ההחלטה להעתיק את משרדיה לתחנה המרכזית".

 

עוד אמר גלעדי כי כחלק ממסקנות הוועדה לשיקום אזור התחנה המרכזית, יפונו כל מסופי האוטובוסים מהתחנה ויוצבו בנקודות אחרות בעיר, כך שבפועל - בתחנה המרכזית יישאר קניון שמעליו יוצב בניין רחב ובו ישבו כל משרדי העירייה הפזורים בעיר.

 

מעיריית תל-אביב נמסר כי "הוועדה המקומית תל-אביב-יפו אישרה היום להפקדה תוכנית להקמת בניין משרדים עירוני בן 20 קומות במגרש ציבורי, בהתאם לתוכנית "סמל" (בין הרחובות ארלוזרוב, אבן גבירול ובן סרוק). הצעתו של המשנה לראש העירייה, ארנון גלעדי, הועלתה במהלך הדיון בוועדה המקומית והוועדה קיבלה החלטה כי יוקם צוות לבחינת הנושא. נזכיר כי מבנה התחנה המרכזית נמצא בבעלות פרטית ואינו מבנה עירוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיריית תל אביב
צילום: שאול גולן
התחנה המרכזית החדשה
צילום: טל שחר
ארנון גלעדי
צילום: עופר עמרם
מומלצים