שתף קטע נבחר

הרשימה נסגרה: טומי ארשנסקי יוצא ללונדון

הג'ודוקא יהיה הספורטאי ה-38 והאחרון שמצטרף למשלחת הכחולה לבנה למשחקים האולימפיים בלונדון, כשהוא צורף לרשימת הספורטאים הצעירים. סמדג'ה: "לא היה לי צל של ספק שההגיון ינצח"

הושלמה משלחת ישראל למשחקים האולימפיים בלונדון. משלחת ישראל למשחקים האולימפיים בלונדון תמנה 38 ספורטאים, זאת לאחר שבית הדין העליון של הוועד האולימפי בישראל פסק היום (ו'), כי הג'ודקא טומי ארשנסקי, המתחרה במשקל 60 ק"ג, יהיה הספורטאי השלישי שיצטרף למשלחת של ישראל על תקן של ספורטאי צעיר.

 

 

כזכור, אתמול צורף למשלחת גם רץ ה-400 מ', דונלד סנפורד, אשר הומלץ על הישג יוצא דופן לאחר שסיים במקום הרביעי באליפות אירופה לפני כשבוע בהלסינקי, והשיג פעמיים תוצאת קריטריון B.

 

טומי ארשנסקי. בשורה משמחת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
טומי ארשנסקי. בשורה משמחת(צילום: אורן אהרוני)

 

אורן סמדג'ה. בשורות משמחות (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אורן סמדג'ה. בשורות משמחות(צילום: אורן אהרוני)

 

ארשנסקי, בדיוק כמו סנפורד, ישתתף בשני ימי הגיבושון שיתקיימו בתחילת השבוע הבא במלון הרודס בת"א. ביום השני לגיבושון תשתתף המשלחת בטקס לזכר הי"א באנדרטה בת"א, ומשם תצא למשכן הנשיא בירושלים, שם יערוך נשיא המדינה, שמעון פרס, טקס פרידה משותף למשלחת ישראל ולמשלחת הפראלימפיים.

  

ביה"ד העליון של הוועד האולימפי בישראל, המורכב מעו"ד אליהו לוין אב"ד ועורכי הדין אודי ארצי ויגאל בורוכבסקי, כתב היום בהחלטתו: "בהתחשב בהסכמת המשיב (הוועד האולימפי בישראל), ועל רקע חוות דעתו של מר גילי לוסטיג ושל ועדת הערעורים של הוועד האולימפי, על פיה מדורג המערער (טומי ארשנסקי) במקום השלישי, אנו מורים על הכללת המערער במשלחת האולימפית של ישראל, כאחד משלושת הספורטאים אשר עמדו בקריטריון הצעירים". ערעורו של השחיין תום קרמר נדחה.

 

"יש לנו נבחרת גדולה"

אורן סמדג'ה , מאמן הנבחרת, נשמע מאושר מהתוצאה: "לא היה לי צל של ספק שההיגיון ינצח. זו החלטה נכונה, ואני חושב שסיימתי את המשימה לשלוח מקסימום ספורטאים לאולימפיאדה, כעת מה שנשאר זה הדבר האמיתי. יש לנו נבחרת גדולה, והתחושות טובות, אתמול חזרנו ממחנה אימונים בספרד, נמשיך לעבוד חזק לעשות את המקסימום. אני שמח להיות המוביל של הנבחרת החזקה הזו". ארנשסקי הנרגש אמר: "אני מודה לכל מי שעזר לי להגשים חלום. מעכשיו אתרכז באימונים ובעבודה הקשה, אני מתרגש מאוד".

 

 

משה פונטי (משמאל), מאושר מההחלטה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
משה פונטי (משמאל), מאושר מההחלטה(צילום: ראובן שוורץ)

 

יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי אמר בעקבות ההחלטה: "הג'ודו הישראלי יגיע ללונדון עם חמישה ספורטאים תחת דגל ישראל, זה הישג נהדר במיוחד בהתחשב בכך שנכנסנו לעבוד בענף ספורט שהיה מפורק. מגיעה תודה גדולה לבית הדין העליון, שידע להבחין בין עיקר וטפל, ראה את העובדה שטומי ארשנסקי גם קיבל את הכרטיס האירופי לאולימפיאדה, גם עשה מינימום בינלאומי, והשיג את כל אלה במגבלה גדולה של זמן".

 

"מגיע קרדיט גדול למאמן אורן סמדג'ה שהאמין בטומי כל הזמן ועבד איתו בצורה מקצועית ועקבית", פרגן פונטי. "תודה ענקית מגיעה לגילי לוסטיג ששם את הספורט הטהור מעל שיקולים מספריים קרים. אני יודע שיש כאלה שמבקרים את צבי ורשביאק ואת הועד האולימפי הישראלי, אבל לזכותו של ורשביאק יש לומר כי המנגנון שקיים בועד האולימפי, המאפשר דירוג של הספורטאים החריגים, זכויות ערעור ודיון, נותן לספורטאי הבודד להשמיע את קולו מול המערכת.

 אני מאושר בשביל טומי ארשנסקי שעבד קשה מאוד, ומודה לכל האנשים בג'ודו שעבדו לפני ומאחורי הקלעים, אם בארגון הקול הציבורי כמו יואל רזבזוב, ואם בפייסבוק ומול התקשורת, כדי שספורטאי בודד יגשים בצדק את החלום שלו".

 

מנכ"ל איגוד הג'ודו שגיא גור: "איגוד הג'ודו ניהל מאבק שקט מאחורי הקלעים בזמן שיואל רזבזוב ניהל את המאבק הציבורי. הג'ודו הישראלי שולח 5 ספורטאים שייצגו את ישראל באולימפיאדה, ומגיע קרדיט גדול למאמנים שהביאו אותם לאולימפיאדה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טומי ארשנסקי
באדיבות איגוד הג'ודו
מומלצים