שתף קטע נבחר

40 דונם עלו באש בשריפה סמוך לגילה בירושלים

מטעי זיתים וחורש עלו באש במדרון עין יעל. הטופוגרפיה הקשתה, אך מכבי האש, בסיוע מטוסי כיבוי וצוותים פלסטיניים, השתלטו על האש. נבדק חשד להצתה. מאוחר יותר, שריפה בחוף צמח בכנרת הובילה לפינוי החוף ובית גבריאל הסמוך

שריפה גדולה פרצה הערב (שבת) במדרון עין יעל, בסמוך לשכונת הר גילה בירושלים. שמונה צוותי כיבוי פועלים במקום בסיוע שני מטוסי כיבוי ומסוק משטרתי. הכבאים דיווחו על התפשטות מהירה של הלהבות ותנאי טופוגרפיה קשים באזור, אולם בסופו של דבר הם הצליחו להשתלט על האש, אחרי ש-40 דונם של מטעי זיתים וחורש טבעי נשרפו. במקום מיתמר עשן רב. המשטרה סגרה לתנועה את הכביש המוביל לעין יעל. נבדק חשד להצתה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

אסף אברס, דובר שירותי הכבאות סיפר כי "שמונה צוותי כיבוי מירושלים פועלים לצד עשרה כבאים מהרשות הפלסטינית שהגיעו למקום עם רכב כיבוי". הוא הוסיף כי "מדובר בשטח טופוגרפי בעייתי. היה קשה לטפס במעלה ההר ולרדוף אחרי האש, הכבאיות אינן יכולות לנסוע בשטח עצמו, ולכן נפרסו צינורות באורך של 400 מטרים. לצד זה, מטוסי הכיבוי נתנו שתי גיחות מדויקות וסייעו לעצור את התקדמות האש. למבצע היו שותפים גם צוותים מכיבוי אש איו"ש אשר עזרו באספקת מים".

 

מטוס כיבוי בפעולה, היום בירושלים (צילום: דניאל ברזן) (צילום: דניאל ברזן)
מטוס כיבוי בפעולה, היום בירושלים(צילום: דניאל ברזן)

 

אזור השריפה, היום בירושלים. מדרון תלול הקשה על הכבאים (צילום: דניאל ברזן) (צילום: דניאל ברזן)
אזור השריפה, היום בירושלים. מדרון תלול הקשה על הכבאים(צילום: דניאל ברזן)

 

דויד, תושב גילה שהיה במקום, סיפר: "כשהגענו לכיוון הנחל, ראינו על הטרסות ממולנו אש ועשן. התקשרנו למכבי האש ואמרו לנו שהם מטפלים בזה. כשהתקרבנו, ראינו את האש במספר מוקדים. מספר דקות לאחר מכן הייתה נוכחות גדולה של צוותי כיבוי. בילינו קצת באזור הנחל ואז החלטנו לעזוב את המקום".

 

אזור השריפה בירושלים, היום (צילום: נעם (דבול) דביר) (צילום: נעם (דבול) דביר)
אזור השריפה בירושלים, היום(צילום: נעם (דבול) דביר)
 
אזור השריפה בראשון לציון, היום (צילום: לירון גזית) (צילום: לירון גזית)
אזור השריפה בראשון לציון, היום(צילום: לירון גזית)
 
שוך הלהבות בראשון לציון (צילום: סהר מלכה) (צילום: סהר מלכה)
שוך הלהבות בראשון לציון(צילום: סהר מלכה)
 

אזור ירושלים סבל בימים האחרונים מכמה שריפות, שחלקן איימו באופן ממשי על תושבי האזור. לפני שלושה ימים, פרצה שריפת קוצים וחורש טבעי סמוך לכביש המנהרות בכניסה לעיר, אך זו כובתה כעבור כשעה.

 

כשבוע לפני כן, השתוללה בשני מוקדים שריפה גדולה: באזור רמת מוצא וליד מעלה החמישה. 35 צוותי כיבוי ושישה מטוסים פעלו לכיבוי האש במשך כשעתיים, במהלכן כביש מספר 1 נחסם לתנועה. בעקבות התפשטות האש, הכבאים פינו את התושבים ברחוב השושנה שבמבשרת ציון. מרשות הטבע והגנים נמסר כי השריפה כילתה כ-300 דונמים של חורש - כ-200 מתוכם בשטחי הגן הלאומי עינות תלם.

 

השריפה בצמח. מתרחצים פונו מהחוף (צילום: אינה ניסים) (צילום: אינה ניסים)
השריפה בצמח. מתרחצים פונו מהחוף(צילום: אינה ניסים)

 

שריפה נוספת, שפרצה בקרון בחוף צמח בכנרת, הביאה הערב לפינוי מבקרים מהחוף ומבית

גבריאל הסמוך. השריפה התפשטה לשטח של קני סוף שעל שפת האגם, וארבעה צוותים מטבריה פועלים לכיבוי הלהבות. דובר כבאות טבריה, דני אליהו, אמר עדיין לא ברור מה גרם לדליקה.

 

מוקדם יותר היום, פרצה שריפת קוצים גדולה סמוך למתחם הרכבת בראשון לציון. חמישה צוותי כיבוי הוזעקו למקום והצליחו להשתלט על הדליקה. בשעות הבוקר פרצה שריפה גם בחנות במכולת במרכז המסחרי בחצור הגלילית, והתפשטה לחנות לחומרי בניין ולחנויות נוספות. בלוני גז שאוכנסו בחנות חומרי הבניין התפוצצו בדליקה. צוותי כיבוי שהגיעו למקום השיגו שליטה על האש. לא היו נפגעים באירוע, אך נזק נגרם למבנה. המשטרה חוקרת את נסיבות הדליקה.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף מאור בוכניק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור השריפה, היום בירושלים
צילום: נעם (דבול) דביר
השריפה בצמח
צילום: מיכל ליס
מומלצים