שתף קטע נבחר

דן תפצה זוג נוסעים על התבטאויות הומופוביות

בני זוג הומוסקסואלים מתל אביב העירו לנהג אוטובוס על נסיעתו, והוא בתגובה אמר להם בין השאר: "הומואים זה מחלה". בית המשפט קבע שיפוצו ב-8,000 שקל כל אחד

התבטאות הומופובית כלפי זוג נוסעים באוטובוס הגיעה לבית משפט והובילה לפיצוי כספי: חברת דן ואחד מנהגיה ישלמו 8,000 שקל לכל אחד משני בני זוג הומוסקסואלים, בעקבות דברים פוגעניים שהטיח בהם במהלך נסיעה באוטובוס בספטמבר האחרון - כך קבע היום (א') בית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב. בחברת דן התייחסו בחומרה להתנהגות הנהג ומסרו בתגובה כי "מדובר בעשב שוטה".

 

בספטמבר האחרון עלו שני התובעים לנסיעה בקו 239 בסמוך לדיזינגוף סנטר בתל אביב. לטענתם, הנהג נסע בפראות ובעקבות כך העיר לו אחד מהם. בתגובה פתח הנהג בסדרת גידופים על רקע הנטייה המינית שלו ושל בן זוגו ואמר להם בין השאר "אתם נושכי כריות", "הומואים זו מחלה", "אתה מסכן" וכדומה. חלק מדבריו הוקלטו והוצגו כראיה בבית המשפט.

 

עוד כתבות בנושא הומופוביה ב-ynet:

 

השניים פנו לבית המשפט ותבעו את הנהג ואת חברת דן על הטרדה מינית, תקיפה מילולית ולשון הרע ודרשו פיצוי של 32 אלף שקל. הרשם הבכיר, אדי לכנר, קיבל את גרסת התובעים וקבע: "מאחר שהאמירות היו פוגעניות במיוחד, ולא מדובר על פליטת פה מקרית, לא השתכנעתי שהתובעת עשתה מספיק על מנת לגרום לעובדיה להפנים את חומרת הדברים שנאמרו".

 

לכנר קבע כי הדברים שנאמרו "חותרים תחת אושיותיה של חברתנו ועומדים בניגוד משווע לערכיה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית... תפקידו של בית המשפט למנוע מצב שאדם בעל נטייה מינית שונה או גזע שונה יחשוש מלעלות לאוטובוס שכן הנהג עלול להשפילו לעיני הנוסעים".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

אחרי מתן פסק הדין אמרו התובעים ל-ynet שהסכום שנפסק לטובתם אינו גבוה לדעתם, אבל אין בכוונתם לערער.

"נוכח העובדה שרק בשנה האחרונה הוגשו שתי תביעות אחרות נגד נהגי 'דן' בגין השפלת נוסעים על רקע נטייתם המינית או צבע עורם, כדאי שהחברה תשקול להעביר לכלל נהגיה השתלמות בסובלנות ושירות אדיב", אמרו.

 

את התובעים ליווה חבר מועצת העיר תל אביב-יפו, יואב גולדרינג (עיר לכולנו), פעיל מרכזי למען זכויות קהילת הלהט"ב בישראל. "לצערי, אמירות כגון זו עלולות להישמע רגילות כשברקע התבטאויות ח"כים של נגד הקהילה", אמר, "אבל דווקא משום כך אני גאה במיוחד בזוג שידע לעמוד על זכותו לכבוד ולהגנה מהתייחסות משפילה בנסיעה באוטובוס".

 

מדן נמסר בתגובה: "החברה פועלת ותמשיך לפעול במלוא חומרת הדין כלפי כל עובד שלא יכבד את לקוחות החברה. בדן עובדים אלפי נהגים, מכל המגזרים והקהילות, והיא משרתת כל אדם באשר הוא. המקרה הנדון הוא עשב שוטה, ובכוונת החברה לפעול במלוא האמצעים העומדים בידה על מנת שמקרים כאלה לא יישנו בעתיד. התובעים לא הגישו תלונתם לחברה, אלא פנו ישירות לערכאות משפטיות. כעת, משניתן פסק הדין, נלמד אותו ונפעל במסגרות החוקיות המותרות. החברה רואה בחומרה את המקרה ולא תעבור על כך לסדר היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
" דברי הנהג חותרים תחת אושיות החברה"
צילום: shutterstock
מומלצים